דיונים בנושא משפט צבאי

דיונים בנושא משפט צבאי / מזה נערת חג"ם ואיך בידיוק מקל

מציג 1-25 נושאים מתוך 3 דפים
« (עמוד ראשון) עמוד קודם 1 2 3 עמוד הבא (עמוד אחרון) »
כותב תוכן
צהובה

יש מישהו שיודע על זה משהו,מי מקבל את זה וגם איך אפשר לקבל את זה בזמן שירות?

מתן גרוס- צוות המשרד

חיילת חג"מ (חיילות בגיוס מיוחד) היא חיילת בעלת קשיים מסויימים שאובחנו בטרם הגיוס (קשיי הסתגלות, קב"א נמוכה וכדומה) ומקבלת מעמד מסויים שמקנה לה טירונות מיוחדת ושירות המותאם ליכולותיה.
לא ניתן ככלל לקבל מעמד כזה במהלך השירות והאבחון תלוי בגורמי הגיוס בצווים הראשונים.

צהובה

מתן גרוס- צוות המשרד

מלבד פרופיל 21 נפשי אין ככלל מצב נפשי שיביא לקיצור שירות ישירות – באם את בתפקיד של פקידה ומשרתת ביחידה ברמת פעילות ב´ ומטה את זכאית כעקרון לקיצור שירות של כ-30 יום.

רהב

אני לא חושב שמצב נפשי קל ב דיו ק מעודד פטור, בדיוק כמו חוק המתגייסות הדתיות.

שיר אביטל

האם אפשר להחשב לחג"מ למרות שהקב"א גבוהה ולמרות שהיעוד בצב"א שונה, כלומר האם אני יכולה להחשב לחג"מ למרות שלפי הכישורים שלי אני לא אמורה להחשב לחג"מ

צוות המשרד

נערות חג"מ נחשבות כך בדיוק בשל קב"א מסויים או קשיי הסתגלות מסויימים. אם אינך עונה על הקריטנריונים לא תיחשבי כנערת חג"מ.

כוכב לוי

יש לי שאלה לגבי שחרור, אם אני מקצרת את השירות לשנה וחצי התנאים לאחר השחרור כמו, שנה ראשונה חינם באוניברסיטה, או מלגות הם אותו הדבר כמו מישהי שעשתה שנתיים?

דנה

יש לי סעיף קה"ס (קשיי הסתגלות) שקיבלתי במהלך שירותי הצבאי. מצד שני, יש לי קב"א 52 אני יכולה לקבל נערת חגם? למען האמת, זה לא בשביל קיצור שירות. אני רוצה להיבחן לתיאטרון צה"ל (ואני כבר שנה בצבא) אז אמרו לי שהאופציה היחידה להיכנס לשם באמצע שירות היא להיות נערת חגם

תמרה אלון

האם יש אפשרות לצאת ממסלול חג"מ ולעשות מסלול תירונות רגיל.

צוות המשרד

:אשכולות

סיכויים לא גבוהים. הדבר נקבע לפי נתונייך האישיים. פני למיט"ב עם בקשתך.

שרון

אני רוצה לשרת בחייל היום והתאריך גיוס שלי ב 2.7.12
זה גיוס של נערות חג"מ ??????????
כי אין לי מנילה ומא"ה אמרו שאניי יראה קצין מיון אחרי הטירונות ויקבל מנילה בטירונו. מה זה אומר ?

צוות המשרד

:אשכולות

צבאי ולא במועדי גיוס..

יעל לוי

אני נערת חגם ושלחו לי מייל שאין יותר קיצורי שירות לנערות חגם זה נכון?נואם כן מה עושים עם זה?

דנה כהן

גם אני הבנתי הבוקר שדחו את הקיצורים אני אמורה להשתחרר עוד 5 חודשים וזה לא פייר שהכניסו את זה גם למחזור שלנו…מה אפשר לעשות בנושא?? 

נוי חבה

זה באמת לא מתחשב מצידם שהמחזור שהתגייסו לפני החקיקה הזו ידפק מזה כי אנחנו כן צריכים לקבל את הקיצור, מי שמתגייס עכשיו שיבטלו לו ואני צריכה עוד 9 חודש להשתחרר…

עפרי שפירא

מאז שהתחלתי את כיתה י’ב הבנתי שאני מיודעת לשירות ביטחון כסוג ”נערת חגמ” וידעתי שזה אומר שאני פשוט מתגייסת לגיוס מיוחד בגלל הנתונים הנמוכים שלי שעשיתי בצו ראשון. רק אתמול התבשרתי שזה אומר שאני מתגייסת גם עם בנות שהיה להן עבר פלילי ועולות חדשות. זה נכון? אשמח אם תענו (:

נופר

לפי מה שאני הבנתי זה לא מחייב בנות עם עבר פלילי או עולות חדשות..אמרו לי שזה גם על מצב ביראותי ועם סיימת 12 שנות לימוד ..

עפרי שפירא

אוקי. תודה רבה (:

את מתגייסת גם ב4.6?

סיגל רחמים

בקשר לשאלה שלך, חברה טובה שלי מתגייסת לחג"ם, וכן היא עולה חדשה מאוקראינה. אני אשמח לדעת אם טון שאלתך הוא לא כמו שהבנתי אותו, אבל חברה שלי " העולה" כבכול היא בדיוק כמו כולם וגם אותן נערות עם עבר פלילי כנ"ל. לעולות החדשות יש בעיה עם השפה והקליטה בארץ, אבל באופן אישי אני יכולה להגיד לך שלהיות בחברת עולים זאת חוויה מרתקת ומיוחדת במינה , כך שאין אם זה שום בעיה וזאת אפילו זכות, לדעתי. ואותן בנות עם עבר פלילי, עצם זה שהם התגייסו לצבא, הן באו לעשות שינוי, תני להם ת’קדטיד ואת הההזדמנות. והמלצה שלי , אל תהיי שיפוטית, זה יעזור לך בדרך…

תגובה לסיגל רחמים

השאלה שלי לא הייתי בטון שיפוטי או דומה לזה. פשוט רק רציתי לדעת אם זה נכון,אני נורא לחוצה מהגיוס בגלל הבעיות האישיות שלי {קשיי הסתגלות} ואני נורא חוששת ופשוט רק רציתי לדעת כל דבר שקשור לגיוס הזה,זה הכל.. אני יותר מאשמח להכיר בנות שהן לא ביום יום שלי וזו תהיה זכות ענקית בעליל. ואני מצדיעה לבנות שרוצות לעשות שינוי ובאמת לקחת את עצמך בידיים למקומות חיוביים.. בשאלה שלי לא היה מחשבה לשיפוטיות. עניתי לך על השאלה? (:

עפרי שפירא

עצמן* הייתה *

פרץ

אם אני נערת חג"מ מתגייסת ב-7.2.13
אני יכולה אח"כ להיות קרבית או להיות במג"ב?

לוטן

גם אני נערת חגם אני אמורה להשתחרר עוד 3 חודשיים ופתאום שמעתי שביטלו את קיצור השירות לנערות חגם וזה ממש לא בסדר מצידם שתופס על אלה שגם התגייסו לפני שנה !!

עופרי שפירא

זה שאת נערת חגם לא מקטלג אותך כמי שאת. אם את באמת רוצה ואם זה ממש חשוב לך,את תצליחי.. תראי רצון,תראי מוטיבציה ותילחמי !! אל תוותרי לעצמך. בהצלחה (:

שיר

מי מתגייסת ב-4.6.12 ?

תוכן