פטור מהצבא

פטור מהצבא

שלום רב
רציתי לדעת איך מקבלים פטור רפואי מהצבא?
למשל דוגמאות....
והאם יש בעיות תע"ש האם מוציאים מזה מהצבא?
תודה רבה
רעות

פטור מהצבא

רעות שלום,

השאלה מורכבת מאוד וגם התשובה לא פשוטה.

כמעט כל בעיה רפואית עשויה להביא לשחרור מהצבא, אבל רק אם מדובר בבעיה כרונית שלא מאפשרת לשרת כהלכה.

כמו כן, ניתן להשתחרר מהצבא גם בגלל בעיות ת"ש, אבל שוב - רק בגלל בעיות קשות מאוד.

לסיכום - כל מקרה נבחן לגופו של עניין.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

מניסייון

אם עושים מספיק רעש אצל הגורמים הנכונים,ומערבים הורים בעסק הזה,ומציקים למפקד בסיס גף ואפילו מתקשרים ללשכת כוח אדם,אפשר לצאת מהצבא.

תלוי ברצון.

על ת"ש קשה מאוד מאוד מאוד!!!!!! לצאת בשירות רגיל,קל לצאת דרך הכלא,ע"י גחל"ת.

רפואי רגיל(לא נפשי) גם קשה לצאת,יש לי חבר ששבר את הגב בזמן השירות(לא לגמרי,הוא לא נחה) והוא היה בבית שנה(גימלים) אחרי שנה הוא חזר לשרתי אם פרופיל 45.

מיגרנה

האם מיגרנה כרונית תיתן לי פטור

פטור מהצבא

אני התגייסתי לג´וב ..ואני חייב לצאת מהצבא ..בגלל שאני חייב להגשים חלום ..אני משחק כדוסל בקבוצה אבל אין לי תעודת שחקן מצטיין..ואם אני אפסיק בגיל הזה אני מבטיח ונשבע שלא אצליח אחרי הצבא..
ואני שואל האם לוותר על הצבא בשביל משוו שנולדתי בשבילו.אני נושם את זה ..אני עוסק בזה כל חיי..ופתאום הצבא מגיע ויהרוס לי? אני באמת רוצה שתתן לי עצה נבונה מאוד לפני שאני יעשה דבר כלשהו...שלא במצפוני בגלל צה´´ל..

פרופיל נמוך

אני סובלת מתסמינים של אפילפסיה ללא כדורים, ויש לי שבר עם פלטינה ביד. אני סובלת מדי פעם מכאבים ביד וכאבי ראש.ואני מרגישה שבמצבי לא אוכל לעשות שרות רגיל למרות שהפרופיל שלי 45. השאלה שלי איך אני יכולה לקבל פטור מהצבא ולעשות שרות בהתנדבות.

פרופיל 45

עברתי ניתוח בגב לפני שלוש שנים כי הייתה לי עקמת קשה ועכשיו אני עם פלטינות בעמוד שדרה, בנוסף יש לי אסתמה..הפרופיל שנקבע לי הוא 45 ואני סובלת מכאבים.איך אני יכולה לקבל פטור משירות ?

תשובה

ספיר שלום,

השאלה אם את זכאית לפרופיל נמוך יותר מזה שנקבע לך (45) - תלויה בהמלצת רופא מומחה בצה"ל ובהחלטת ועדה רפואית.
השאלה היא האם ועדה רפואית התאימה לך 45 לאור המצב שתיארת או שמדובר במצב רפואי חדש שטרם אובחן בצבא.

אם הועדה הרפואית כבר דנה במצבך והתאימה 45 - האופציה היחידה היא ערעור.

אם מדובר במצב רפואי שלא מוכר לצה"ל - יש להגיש בקשה לבדיקת מומחה וועדה רפואית.

אמא של חיילמבקשת עיצה

בני התגייס לפני חודש לכפיר -דוחיפת לבני יש פרופיל 72 ונתנו לו חריג חי"ר .אני עצמי נכת צה"ל עם קביים בנוהל.לבני לא טוב והוא ביקש לצאת מכפיר ופנה לת"ש ודיבר עם המפקדים וגם אני דיברתי עם מפקד הבאח בעצמו ותקלנו במערכת אטומה מאוד.מה עושים אך אני מוציעה את בני מבלי שישב בכלא או יעשה שטות שהוא יצטער בעתיד אני מבקשת עזרה וייעוץ מה עושים תודה אם ניתן לקבל תשובה דחופה.תודה

תשובה

מרים שלום, לא ניתן לענות על נושא כל כך מורכב ורחב בפורום. הנך מוזמנת ליצור קשר טלפוני ונשמח לסייע.

אפילפסיה

אני חולה אפילפסיה לוקח כדורים קבועה פרופיל 45 האם אני יכול לקבל ת״ש יומיות

אפילפסיה

אני חולה אפילפסיה לוקח כדורים קבועה פרופיל 45 האם אני יכול לקבל ת״ש יומיות

תשובה

אבידן שלום,

אם מצבך הרפואי מצדיק זאת אז תוכל.

שאלה

הייתה לי ועדה רפואית לפני כחצי שנה ונקבע לי פרופיל 45 ושאני אכן כשירה לשרת בצה''ל. אך היום יש לי החמרה במצב הרפואי.
לאחר שאני שולחת את כל הטפסים הדרושים מכירוגים ומרופאים ויזמנו אותי לוועדה רפואית
אני סובלת מבעיות כרוניות שמשפיעות עלי בתפקוד יום יומי
האם אוכל להשתחרר מהצבא?

תשובה

קארין שלום,

לא ניתן לקבוע זאת על סמך המידע שנתת בפורום. יש להיוועץ במומחה רפואי.
הוספת תגובה חדשה

שם מלא:*
כותרת:*

תוכן התגובה: