מזה נערת חג"ם ואיך בידיוק מקלים את

מזה נערת חג"ם ואיך בידיוק מקלים את

יש מישהו שיודע על זה משהו,מי מקבל את זה וגם איך אפשר לקבל את זה בזמן שירות?

חיילות גיוס מיוחד

חיילת חג"מ (חיילות בגיוס מיוחד) היא חיילת בעלת קשיים מסויימים שאובחנו בטרם הגיוס (קשיי הסתגלות, קב"א נמוכה וכדומה) ומקבלת מעמד מסויים שמקנה לה טירונות מיוחדת ושירות המותאם ליכולותיה.
לא ניתן ככלל לקבל מעמד כזה במהלך השירות והאבחון תלוי בגורמי הגיוס בצווים הראשונים.

ויש דרך אחרת לקבל קיצור שירות,בגלל מצב נפשי קל??

קיצור שירות

מלבד פרופיל 21 נפשי אין ככלל מצב נפשי שיביא לקיצור שירות ישירות - באם את בתפקיד של פקידה ומשרתת ביחידה ברמת פעילות ב´ ומטה את זכאית כעקרון לקיצור שירות של כ-30 יום.

חוק

אני לא חושב שמצב נפשי קל ב דיו ק מעודד פטור, בדיוק כמו חוק המתגייסות הדתיות.

האם אפשר להחשב כחג"מ

האם אפשר להחשב לחג"מ למרות שהקב"א גבוהה ולמרות שהיעוד בצב"א שונה, כלומר האם אני יכולה להחשב לחג"מ למרות שלפי הכישורים שלי אני לא אמורה להחשב לחג"מ

תשובה

נערות חג"מ נחשבות כך בדיוק בשל קב"א מסויים או קשיי הסתגלות מסויימים. אם אינך עונה על הקריטנריונים לא תיחשבי כנערת חג"מ.

תנאים לאחר שחרור

יש לי שאלה לגבי שחרור, אם אני מקצרת את השירות לשנה וחצי התנאים לאחר השחרור כמו, שנה ראשונה חינם באוניברסיטה, או מלגות הם אותו הדבר כמו מישהי שעשתה שנתיים?

חגם במהלך שירות

יש לי סעיף קה"ס (קשיי הסתגלות) שקיבלתי במהלך שירותי הצבאי. מצד שני, יש לי קב"א 52 אני יכולה לקבל נערת חגם? למען האמת, זה לא בשביל קיצור שירות. אני רוצה להיבחן לתיאטרון צה"ל (ואני כבר שנה בצבא) אז אמרו לי שהאופציה היחידה להיכנס לשם באמצע שירות היא להיות נערת חגם

לצאת ממסלול חג"מ

האם יש אפשרות לצאת ממסלול חג"מ ולעשות מסלול תירונות רגיל.

תשובה

סיכויים לא גבוהים. הדבר נקבע לפי נתונייך האישיים. פני למיט"ב עם בקשתך.

ח"גמ

אני רוצה לשרת בחייל היום והתאריך גיוס שלי ב 2.7.12
זה גיוס של נערות חג"מ ??????????
כי אין לי מנילה ומא"ה אמרו שאניי יראה קצין מיון אחרי הטירונות ויקבל מנילה בטירונו. מה זה אומר ?

הפורום עוסק במשפט

צבאי ולא במועדי גיוס..

זה נכון שביטלו את הקיצור של נערות חגם??

אני נערת חגם ושלחו לי מייל שאין יותר קיצורי שירות לנערות חגם זה נכון?נואם כן מה עושים עם זה?

אותו שאלה

גם אני הבנתי הבוקר שדחו את הקיצורים אני אמורה להשתחרר עוד 5 חודשים וזה לא פייר שהכניסו את זה גם למחזור שלנו...מה אפשר לעשות בנושא?? 

מוסיפה

זה באמת לא מתחשב מצידם שהמחזור שהתגייסו לפני החקיקה הזו ידפק מזה כי אנחנו כן צריכים לקבל את הקיצור, מי שמתגייס עכשיו שיבטלו לו ואני צריכה עוד 9 חודש להשתחרר...

יש מישהי שמתגייסת בתאריך 4.6.12?

מאז שהתחלתי את כיתה י'ב הבנתי שאני מיודעת לשירות ביטחון כסוג ''נערת חגמ'' וידעתי שזה אומר שאני פשוט מתגייסת לגיוס מיוחד בגלל הנתונים הנמוכים שלי שעשיתי בצו ראשון. רק אתמול התבשרתי שזה אומר שאני מתגייסת גם עם בנות שהיה להן עבר פלילי ועולות חדשות. זה נכון? אשמח אם תענו (:

4.6.12

לפי מה שאני הבנתי זה לא מחייב בנות עם עבר פלילי או עולות חדשות..אמרו לי שזה גם על מצב ביראותי ועם סיימת 12 שנות לימוד ..

תשובה לנופר

אוקי. תודה רבה (:

את מתגייסת גם ב4.6?

תגובה לעפרי שפירא

בקשר לשאלה שלך, חברה טובה שלי מתגייסת לחג"ם, וכן היא עולה חדשה מאוקראינה. אני אשמח לדעת אם טון שאלתך הוא לא כמו שהבנתי אותו, אבל חברה שלי " העולה" כבכול היא בדיוק כמו כולם וגם אותן נערות עם עבר פלילי כנ"ל. לעולות החדשות יש בעיה עם השפה והקליטה בארץ, אבל באופן אישי אני יכולה להגיד לך שלהיות בחברת עולים זאת חוויה מרתקת ומיוחדת במינה , כך שאין אם זה שום בעיה וזאת אפילו זכות, לדעתי. ואותן בנות עם עבר פלילי, עצם זה שהם התגייסו לצבא, הן באו לעשות שינוי, תני להם ת'קדטיד ואת הההזדמנות. והמלצה שלי , אל תהיי שיפוטית, זה יעזור לך בדרך...

עפרי שפירא

השאלה שלי לא הייתי בטון שיפוטי או דומה לזה. פשוט רק רציתי לדעת אם זה נכון,אני נורא לחוצה מהגיוס בגלל הבעיות האישיות שלי {קשיי הסתגלות} ואני נורא חוששת ופשוט רק רציתי לדעת כל דבר שקשור לגיוס הזה,זה הכל.. אני יותר מאשמח להכיר בנות שהן לא ביום יום שלי וזו תהיה זכות ענקית בעליל. ואני מצדיעה לבנות שרוצות לעשות שינוי ובאמת לקחת את עצמך בידיים למקומות חיוביים.. בשאלה שלי לא היה מחשבה לשיפוטיות. עניתי לך על השאלה? (:

טעות

עצמן* הייתה *

דחוףףףףף

אם אני נערת חג"מ מתגייסת ב-7.2.13
אני יכולה אח"כ להיות קרבית או להיות במג"ב?

חגמ

גם אני נערת חגם אני אמורה להשתחרר עוד 3 חודשיים ופתאום שמעתי שביטלו את קיצור השירות לנערות חגם וזה ממש לא בסדר מצידם שתופס על אלה שגם התגייסו לפני שנה !!

תגובה לפרץ

זה שאת נערת חגם לא מקטלג אותך כמי שאת. אם את באמת רוצה ואם זה ממש חשוב לך,את תצליחי.. תראי רצון,תראי מוטיבציה ותילחמי !! אל תוותרי לעצמך. בהצלחה (:

נערות חג"מ

מי מתגייסת ב-4.6.12 ?

שיר - אני מתגייסת ב4.6.12

עופרי..

:) מאיפה את ?

עפרי שפירא

מרכז. מאיפה את? ולמה את מתגייסת כנערת חגם?

עופרי

האמת שאין משהו רציני... רק בעיות הסתגלות ... ואת ?

עפרי **

אני מהצפון

עפרי שפירא

הבנתי .. אני נתונים נמוכים בקבא ודפר ..
ניפגש בטירונות במחנה 80 (:

תודה :]

טבריה

עם אני נערת חגם יוכלה לעובר לחל איור כי זה חלום
נ

מזה באמת נערת חג"ם

זו ילדה עם מגבלויות נפשיות ופיזיות,בקיצור-ילדה פגה.

חגם

זה שאני מיוחדת לנערת חגם כבייכול זה מונע ממני לעשות תפקידים מסויימים , כגון גיוס לקרבי ?או חיל האוויר?

....

מהבנות של ה 4/6/12 איפה שיבצו אותכם?

גיוס נערות חג״מ

מתי מודיעים לנערות חג״מ לאן הן משובצות ? בטירונות או לפני ?

...

אם אני נערת חג״מ והנתונים שעשיתי בצו ראשון במבחנים לא טובים , ואני רוצה מאוד להיות במג״ב זה אומר שאני לא אוכל להתקבל למג״ב בגלל המבחנים ?
או שאני יכולה להוכיח את עצמי בטירונות ?

נערות חגם

אני משובצת למסלול נערות חגמ בגלל הזילזול הכושל שלי במבחנים הפסיכוטכנים בצו ראשון...ורציתי לדעת כמה נוראי המסלול הזה מ1-10 ?

נערם חגם

נערת חגם יכולה להיות בחייל האויר?

נתיבות

מה זה חג"מ הזה מה עושים שם בכלל ואך מקבלים תפקיד כזה בכלל צריך משהו מיוחד ?

שלום!

שולחים אותי לטירונות כלל צה"לית משאומר שקבלתי נערות חג"מ בגלל תוצאות המבחן שלי אבל יש לי פרופיל 97 וברצוני להיות לוחמת במג"ב מה אני יכולה לעשות בשביל לצאת מהטירונות הכלל צה"לית ולהגיע לטירונות קרבית?

תשובה

VIN שלום,

עלייך להגיש בקשה מנומקת למיט"ב.

...

אוקיי תודה, למרות שעשיתי את זה וקיבלתי סירוב על המכתב הראשון, על שאר המכתבים לא הגיבו בינתיים. האם יש עוד גורם מסוים שאני יוכל לפנות עליו?

תשובה

אפשר לפנות ישירות למג"ב ולבקש דרכם שיפנו למיטב בבקשה לפלוט אותך מהשיבוץ הנוכחי.

....

אוקיי אממ עם מי ממג"ב אני צריכה ליצור קשר ? תודה מראש.

תשובה

מדור כח אדם במטה מג"ב.

אוקיי תודה רבה!

!!!!!

נערות חגם עושות שנה וחצי??

פרופיל נפשי והוראה

שלום רב,
במידה וחייל ששירת שירות מלא בצה"ל אך במהלך שירותו נקבע לו פרופיל נפשי(מה שלא הפריע לו לסיים את כל השירות הצבאי שלו באופן מלא) יכול להיות מורה בבית ספר? האם משרד החינוך בודק את הפרופיל הצבאי של מעומדים שלמדו הוראה ורוצים להתקבל כמורים בבית ספר? תודה.

קיצור שירות

הבנתי שמי שבחג"ם עושה קיצור שירות איך אני יכולה לבקש בקשה לקיצור שירות?

שטויות

שטויות במיץ מה זשמספרים לך כאן בטח שאפשר לקבל את זה במהלך השירות הקבן יכול לתת המלצה לנערת חגם מפקד בסיס ומפקד ישיר חתימה משלושתם מעבירה אותך לראיון בתל השומר במדור מקאם אצל מישהי ומשם יוחלט הלאה אם את מתאימה להיות חגאם או. לא

חגמ

האם ניתן לפני הגיוס במקום להתגייס לחגמ אז להתגייס לטירונות רגילה ? זאת אומרת לבקש להם בקשה שתאפשר לי לשנות את זה ..

שלום..

קיבלתי לפני כשישה ימים הזמנה לצו התייצבות בנוגע לכנס המיועד לנערות אשר קיבלו פטור משירות צבאי ובכל זאת מעוניינות להתגייס/ נערות המיועדות לגיוס מיוחד.
אני ממש חושבת שהנתונים שלי (הקב"א והדפ"ר) אינם משקפים את היכולות שלי ואת רמת הידע שלי בנושאים מגוונים.
האם יישנה אפשרות שבעקבות כך שאעשה את הקורס, אוכל להתקבל ליחידה אתקבל משמעותית, ומה הכוונה למערכות ניהול משרדיות?ייתכן שאהיה פקידה?
הוספת תגובה חדשה

שם מלא:*
כותרת:*

תוכן התגובה: