כל מה שרצית לדעת על תכנית צמרת המסלול הצבאי לרפואה

| 06/12/2020 | מאמרים בנושא עתודה וקד"צ

מטרות מסלול צמרת

 

הכשרת תלמידים במקצוע הרפואה תוך הקניית מיומנויות אקדמיות ומקצועיות בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה תוך דגש על התאמת לימודי הרפואה לרפואה צבאית וחיל הרפואה בכדי להכין את הסטודנטים לשירות כרופאים צבאיים בדגש על יחידות השדה. 

 

 

דרישות אקדמיות

 

חלה חובה על התלמידים לעמוד בכל דרישות האוניברסיטה בזמן היותם במסלול, כולל נורמות התנהגות מחמירות בהתאם לתקנון האוניברסיטה. 

 

 

 

קורסים אקדמאיים צבאיים

 

הלימודים כוללים תכנים רבים וקורסים ברפואה צבאית בנוסף ללימודי הרפואה הכלליים. במהלך שנות הלימודים הקליניות מתקיימים סבבים וקורסים ברפואה צבאית מעשית. חלה חובה לנוכחות של 100% בכלל הקורסים הנלמדים על ידי תלמידי צמרת. יש לקבל פטור ספציפי מבעוד מועד בשל היעדרות ישירות מראש מדור אקדמי של התוכנית.

 

 

 

משך המסלול והכשרות צבאיות במהלך הלימודים

 

תלמידי המסלול מבצעים הכשרות צבאיות בדרך כלל בחודשי הקיץ בחופשה השנתית מהלימודים. על פי רוב אלה ההכשרות ומועדן: 

 

    • בתום שנה א' – טירונות 02/03 על פי פרופיל צבאי.

 

    • בתום שנה ב' – קורס קצינים.

 

    • בתום שנה ג' – קורס לה"ב (לימודי החייאה בשדה). 

 

    • בתום הסטאז' – קורס קציני רפואה בבה"ד 10. 

 

 

חשוב לציין כי סגל המסלול ומיטב יכולים לדרוש הכשרות נוספות ללא מגבלה מכלל תלמידי המסלול. 

 

כמו כן, חשוב להדגיש כי עמידה בהכשרות הצבאיות (כולל קורס הקצינים) הינה בגדר חובה ולא ניתן יהיה להמשיך במסלול צמרת ובלימודים בשנה העוקבת (ובעיקר השנים הקליניות) ללא הסמכת קורס קצינים. 

 

חיל הרפואה – ובעיקר סגן קצין הרפואה הראשי – רשאי להמליץ בפני גורמי אכ"א (ר' מנט"א או רמ"ח הסגל באכ"א) על הדחה של תלמיד ממסלול צמרת בשל אי עמידה בהכשרות הצבאיות. 

 

חשוב: כלל ההכשרות של תלמידי מסלול צמרת במהלך שנות הלימודים הינן על חשבון ימי מילואים ולא נספרות בגדר ימי שירות חובה.

 

 

 

יציאה לחו"ל של תלמידי צמרת

 

חלה חובה לקבל אישור בגין כל נסיעה לחו"ל של תלמיד המצוי במסלול צמרת. את הבקשה יש להגיש לסגל המסלול האקדמי כ- 21 ימים לפחות טרם מועד היציאה לחו"ל. במהלך הלימודים לא תותר יציאה לחו"ל אלא אם מדובר בהפסד של מקסימום 2 ימי לימודים ובתנאי שאין המדובר בקורסים המוגדרים כחובה. 

 

 

 

הוראה קלינית צבאית – סבבי חובה ובחירה במסגרת הרפואה הצבאית

 

החל מהשנה הרביעית ללימודים באוניברסיטה תלמידי צמרת משתתפים בסבב רפואה צבאית וכן בסבב מרפאות מומחים. גם במקרה זה מדובר בנוכחות חובה לכלל המפגשים המדוברים. 

 

במהלך השנה השישית ללימודים מתקיימים סבבי בחירה אלקטיביים, בהם חובה על הסטודנטים במסלול צמרת להשתבץ לשני סבבים: סבב עור וסבב צבאי שהינם סבבי חובה. 

 

הסבב הצבאי יארך שבועיים סה"כ במהלכו שבוע אחד יערך בגדוד צבאי בשטח ושבוע שני במרפאה צבאית. במסגרת סבב הגדוד על הסטודנטים להגיע בלבוש צבאי ושהייתם מוגדרת על בסיס ימי שירות החובה.  

 

 

 

יציאה ללימודי PHD במסגרת מסלול צמרת

 

מסלול צמרת מאפשר לסטודנטים מצטיינים להמשיך ללימודי PHD על בסיס תחרותי ובהתאם לדרישות הפקולטה לרפואה וסגל מסלול צמרת. תלמיד שהתקבל למסלול PHD יידרש לחתום על שנת קבע נוספת (קרי: 4 חודשי חתימת קבע על כל שנה של דח"ש) כאשר שנה נוספת זו תבוצע בתפקיד צבאי בלבד. תלמידי המסלול אינם זכאים להטבות כגון מעונות, הזנה, כביסה ותחבורה ציבורית. 

 

 

 

יציאה ללימודי תואר שני במהלך הלימודים

 

בדומה למסלול PHD גם מסלול תואר שני דורש קבלה על ידי סגל מסלול צמרת ומותנה בחתימה על חצי שנת קבע. המדובר בדחייה נוספת של השירות למשך שנתיים ימים. 

 

 

 

ליווי תלמידי ובוגרי מסלול צמרת ורופאים צבאיים על ידי משרד קוזניץ, פסח ושות'

 

 

משרד קוזניץ, פסח ושות' מורכב מעורכי דין צבאיים ותיקים ומנוסים, יוצאי הפרקליטות הצבאית, להם ניסיון מצטבר של למעלה מ- 25 שנות משפט צבאי

 

במהלך השנים ליווה המשרד עשרות רבות של תלמידי מסלול צמרת ו/או רופאים בשירות צבאי, ולמשרד ניסיון והיכרות רבה עם גורמי חיל הרפואה, הנחיות המסלול ופקודות רלוונטיות. 

 

רבים הם המקרים בהם תלמידי ובוגרי מסלול צמרת זקוקים לסיוע הן בהיבט ההכשרות הצבאיות, הליכי הדחה מהמסלול, שיבוצים לאחר חזרה לשירות וכן יציאה להתמחויות ונושאי ההתחייבות לשירות קבע בצה"ל

 

למשרד קוזניץ, פסח ושות' ידע וניסיון רב בהיבטים אלה והמשרד שמח להעניק למשתייכי המסלול סיוע משפטי לרבות ייעוץ ראשוני בכל היבט הקשור באמור. 

 

 

 

לפרטים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בטלפון: 03-5288580 ו/או באמצעות המייל:  office@kplaw.co.il

השארת תגובה

Leave a Message


נושאים מומלצים