עורך דין צבאי מומלץ

| 26/04/2017 | עורך דין צבאי, עורך דין צבאי

עורך דין צבאי מומלץ ומדוע לא כדאי להסתדר בלעדיו

  מערכת המשפט הצבאית הינה מערכת משפט נפרדת במסגרתה נידונים מרבית החיילים ומשרתי הקבע אשר מבצעים עבירות פליליות במהלך השירות הצבאי ולשם כך רבים מחפשים המלצות על עורך דין צבאי מומלץ כי כולם מחפשים עורך דין הכי טוב. כמו כל התמחות משפטית גם תחום המשפט הצבאי דורש התמחות מיוחדת.  

האם עורך דין פלילי "רגיל" יספק?

  לא תמיד. אומנם חוק השיפוט הצבאי ומערכת המשפט הצבאית מתבססים על סדר הדין הפלילי בישראל אולם ישנם המון ניואנסים שעורכי דין פליליים "רגילים" לא מכירים. כך למשל, חלק מהעבירות עליהן מגישים כתבי אישום בבית הדין הצבאי הינן עבירות מחוק השיפוט הצבאי ולא מחוק העונשין.   אלה עבירות ייחודיות שאינן מוכרות למי שלא מופיע תדירות בבית הדין הצבאי. גם דיני המעצר בצבא שונים מהותית מדיני המעצר באזרחות כמו גם רמות הענישה וסוגי העונשים שניתן להטיל. בעניינם של אנשי הקבע בעיקר, מתנהלים לעיתים הליכים מקבילים - פליליים בבית הדין הצבאי ופיקודיים אל מול המפקדים ומחלקת הסגל (הליכי השעיה והדחה , הבאה בפני ועדה להתרת התחייבויות וכו'). עורכי הדין הפליליים ה"רגילים" בד"כ אינם מעורים בהליכים אלה וחוסר היכרות עימם וההשלכות של הרשעה פלילית על עתידו הכלכלי של הנאשם יכולה להיות בעוכריו של הנאשם.  

 מיהו עורך דין צבאי מומלץ?

  עו"ד צבאי מומלץ הינו עורך דין אשר מכיר את המערכת על בוריה וניהל בה כמה שיותר תיקים מסוגים שונים - עריקויות, סמים, עבירות מין, עבירות נשק וכו.  

מספר כללי אצבע לבחינת התאמתו של עורך הדין

  לא כל קצין צבאי במיל' הינו עורך דין צבאי מומלץ - אין כל קשר למשל בין יכולותיו של קצין לוחם לשעבר, או קצין שלישות לשעבר, עם כל הזכויות המגיעות להם, לבין יכולותיהם כעורכי דין צבאיים. לא כל מי שמציג עצמו כמי שהיה שופט צבאי הינו בעל עבר במערכת המשפט הצבאית - שאלו עצמכם האם הייתם נותנים לקצין ששפט אתכם לריתוק בזמן שירותכם הצבאי על כך ששברתם שמירה להגן עליכם בבית הדין הצבאי על בגין עבירת נשק? בדיקת עברו של עורך הדין במערכת המשפט הצבאית - האם היה תובע צבאי? סניגור צבאי? אלה שחונכו מינקות במערכת השיפוט הצבאית מכירים אותה טוב יותר מכולם! בכל מקרה, במסגרת המסע שלכם בחיפוש עורך דין צבאי מומלץ, תמיד כדאי לבדוק אל אלה שכל עיסוקם הוא בנושא דיני צבא ושזה לא עוד שירות או קטגוריה אצלם אלא כל השירות עצמו. שלא תזדקקו...  

השארת תגובה

Leave a Message