עריקות – עונש של 44 ימים בגין עריקות בת 156 ימים

| 11/06/2017 | פסיקות בנושא עריקות, נוסף לאחרונה

פסק דין שניתן היום, 11.06.2017, בבית הדין הצבאי ביפו, בתיק עריקות שיוצג על ידי עורך דין ממשרדנו.

העונש שנגזר - 44 ימי מאסר בגין עריקות רביעית בת 156 ימים - הינו עונש קל באופן יחסי ומשקף הקלה משמעותית בעונש כלפי החייל אשר נעדר זו הפעם הרביעית משירותו בצה"ל.    דיון מיום 11/06/2017 ח"א (מחוזי) 195/17 ח/****** טוראי איתי ***   נאשם : טוראי איתי *** תובע: קמ"ש איה ברון סנגור: עו"ד עידן פסח רשמת: רב"ט טלי זורע  
  • אב"ד מזהה את הנאשם
נ: עו"ד עידן פסח מייצג אותי בדיון היום.   ת+ס: הגענו להסדר טיעון לפיו נבקש להטיל על הנאשם 44 ימי מאסר לריצוי בפועל וכן הטלת עונש מאסר מותנה לשיקול דעת בית הדין.   אב"ד: מבהיר לנאשם כי אינו כבול בהסדר הטיעון ואינו מחויב לכבדו.  נ: אני מבין.   אב"ד: מקריא לנאשם את כתב האישום. נ: אני מבין את כתב האישום ומודה בו. ת: הנאשם נעצר נ: אני מאשר  
הכרעת - דין
על פי הודאתו, מורשע הנאשם בעבירה של היעדר מן השירות שלא ברשות, לפי סעיף 94 לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו - 1955, על כי נעדר מיחידתו מיום 04/12/2016 ועד יום 09/05/2017, בסך הכל 156 ימים, בהתאם לכתב האישום ולפרטים הנוספים.
  • ניתנה היום, 11/06/2017, י"ז בסיוון תשע"ז, והודעה בפומבי ובמעמד הצדדים. 

                           

שופט

התביעה בראיות לעונש: מגישה תדפיס אישי, מתקבל ומסומן ת/1. אלו עדיי.   ההגנה בראיות לעונש: אבקש להציג לעיון בית הדין מסמך מבית החולים. אלו עדיי.   התביעה בסיכומים: אבקש לכבד את ההסדר. מדובר במי שזוהי היעדרותו הרביעית משירות סדיר בסיומה נעצר. את שאר נסיבותיו האישיות אתן לסנגור להציג. משכך, אנו מוצאים את ההסדר ראוי ומאוזן ונבקש לכבדו.   ההגנה בסיכומים: אצטרף לעתירה לכבד את ההסדר. מדובר בהיעדרות ממושכת שהרקע שלה הוא מצבו הנפשי של הנאשם. התביעה נקשרה בהסדר טיעון בין היתר בגלל שזוהי הפעם הראשונה בה הנאשם נשפט בבית הדין, הנאשם לא הצליח להסתגל למסגרת. העניין עדיין נמצא בעיון מערך גחל"ת וטרם קיבלנו תשובה. למעשה הקושי ההסתגלותי אמור לקבל ביטוי בדו"ח הסופי של מערך גחל"ת עד סיום תקופת כליאתו. נבקש את עזרת בית הדין על מנת לקבל את הדו"ח ממערך גחל"ת בהקדם. הנאשם הבין את החומרה של הדברים והוא לא עתיד לחזור לבית הדין פעם נוספת. הנאשם בדברו האחרון: אני מצטער, אני הבנתי את הטעות שלי.  
גזר דין
  הנאשם, טוראי איתי ***, הורשע על פי הודאתו בעבירה של היעדר מן השירות שלא ברשות, על כי נעדר מיחידתו במשך 156 ימים, עד למעצרו. שמעתי דברי התביעה, שמעתי דברי ההגנה, עיינתי במסמכים אשר הוגשו לי על ידי התביעה וההגנה ושמעתי גם את דברי הנאשם. לאחר ששקלתי בדבר ובנסיבותיו של מקרה זה מצאתי את ההסדר ראוי ומאוזן ובחרתי לאמצו. על הנאשם נגזרים, אפוא, העונשים הבאים:
  1. 44 ימי מאסר לריצוי בפועל, שיימנו החל מיום מעצרו.
  2. עונש מאסר מותנה בן 30 ימים למשך שנתיים, שלא יעבור עבירה לפי סעיף 92 או 94 לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו - 1955.
 
  • זכות ערעור תוך 15 יום.
  • ניתנה היום, 11/06/2017, י"ז סיוון תשע"ז, והודעה בפומבי ובמעמד הצדדים.
 

                                     

שופט

  עריקות נפקדות עונש על עריקות 156 ימים

השארת תגובה

Leave a Message