03-528-8580 טלפון
דיונים בנושא משפט צבאי

מזה נערת חג"ם ואיך בידיוק מקל

מציג 1-20 נושאים מתוך 3 דפים
« (עמוד ראשון) עמוד קודם 1 2 3 עמוד הבא (עמוד אחרון) »
כותב תוכן
צהובה
Avatar

יש מישהו שיודע על זה משהו,מי מקבל את זה וגם איך אפשר לקבל את זה בזמן שירות?


מתן גרוס- צוות המשרד
Avatar

חיילת חג"מ (חיילות בגיוס מיוחד) היא חיילת בעלת קשיים מסויימים שאובחנו בטרם הגיוס (קשיי הסתגלות, קב"א נמוכה וכדומה) ומקבלת מעמד מסויים שמקנה לה טירונות מיוחדת ושירות המותאם ליכולותיה.
לא ניתן ככלל לקבל מעמד כזה במהלך השירות והאבחון תלוי בגורמי הגיוס בצווים הראשונים.


צהובה
Avatar


מתן גרוס- צוות המשרד
Avatar

מלבד פרופיל 21 נפשי אין ככלל מצב נפשי שיביא לקיצור שירות ישירות – באם את בתפקיד של פקידה ומשרתת ביחידה ברמת פעילות ב´ ומטה את זכאית כעקרון לקיצור שירות של כ-30 יום.


שיר אביטל
Avatar

האם אפשר להחשב לחג"מ למרות שהקב"א גבוהה ולמרות שהיעוד בצב"א שונה, כלומר האם אני יכולה להחשב לחג"מ למרות שלפי הכישורים שלי אני לא אמורה להחשב לחג"מ


צוות המשרד
Avatar

נערות חג"מ נחשבות כך בדיוק בשל קב"א מסויים או קשיי הסתגלות מסויימים. אם אינך עונה על הקריטנריונים לא תיחשבי כנערת חג"מ.


כוכב לוי
Avatar

יש לי שאלה לגבי שחרור, אם אני מקצרת את השירות לשנה וחצי התנאים לאחר השחרור כמו, שנה ראשונה חינם באוניברסיטה, או מלגות הם אותו הדבר כמו מישהי שעשתה שנתיים?


דנה
Avatar

יש לי סעיף קה"ס (קשיי הסתגלות) שקיבלתי במהלך שירותי הצבאי. מצד שני, יש לי קב"א 52 אני יכולה לקבל נערת חגם? למען האמת, זה לא בשביל קיצור שירות. אני רוצה להיבחן לתיאטרון צה"ל (ואני כבר שנה בצבא) אז אמרו לי שהאופציה היחידה להיכנס לשם באמצע שירות היא להיות נערת חגם


תמרה אלון
Avatar

האם יש אפשרות לצאת ממסלול חג"מ ולעשות מסלול תירונות רגיל.


צוות המשרד
Avatar
:אשכולות

סיכויים לא גבוהים. הדבר נקבע לפי נתונייך האישיים. פני למיט"ב עם בקשתך.


שרון
Avatar

אני רוצה לשרת בחייל היום והתאריך גיוס שלי ב 2.7.12
זה גיוס של נערות חג"מ ??????????
כי אין לי מנילה ומא"ה אמרו שאניי יראה קצין מיון אחרי הטירונות ויקבל מנילה בטירונו. מה זה אומר ?


צוות המשרד
Avatar
:אשכולות

צבאי ולא במועדי גיוס..


יעל לוי
Avatar

אני נערת חגם ושלחו לי מייל שאין יותר קיצורי שירות לנערות חגם זה נכון?נואם כן מה עושים עם זה?


דנה כהן
Avatar

גם אני הבנתי הבוקר שדחו את הקיצורים אני אמורה להשתחרר עוד 5 חודשים וזה לא פייר שהכניסו את זה גם למחזור שלנו…מה אפשר לעשות בנושא?? 


נוי חבה
Avatar

זה באמת לא מתחשב מצידם שהמחזור שהתגייסו לפני החקיקה הזו ידפק מזה כי אנחנו כן צריכים לקבל את הקיצור, מי שמתגייס עכשיו שיבטלו לו ואני צריכה עוד 9 חודש להשתחרר…


עפרי שפירא
Avatar

מאז שהתחלתי את כיתה י'ב הבנתי שאני מיודעת לשירות ביטחון כסוג "נערת חגמ" וידעתי שזה אומר שאני פשוט מתגייסת לגיוס מיוחד בגלל הנתונים הנמוכים שלי שעשיתי בצו ראשון. רק אתמול התבשרתי שזה אומר שאני מתגייסת גם עם בנות שהיה להן עבר פלילי ועולות חדשות. זה נכון? אשמח אם תענו (:


נופר
Avatar

לפי מה שאני הבנתי זה לא מחייב בנות עם עבר פלילי או עולות חדשות..אמרו לי שזה גם על מצב ביראותי ועם סיימת 12 שנות לימוד ..


עפרי שפירא
Avatar

אוקי. תודה רבה (:

את מתגייסת גם ב4.6?


סיגל רחמים
Avatar

בקשר לשאלה שלך, חברה טובה שלי מתגייסת לחג"ם, וכן היא עולה חדשה מאוקראינה. אני אשמח לדעת אם טון שאלתך הוא לא כמו שהבנתי אותו, אבל חברה שלי " העולה" כבכול היא בדיוק כמו כולם וגם אותן נערות עם עבר פלילי כנ"ל. לעולות החדשות יש בעיה עם השפה והקליטה בארץ, אבל באופן אישי אני יכולה להגיד לך שלהיות בחברת עולים זאת חוויה מרתקת ומיוחדת במינה , כך שאין אם זה שום בעיה וזאת אפילו זכות, לדעתי. ואותן בנות עם עבר פלילי, עצם זה שהם התגייסו לצבא, הן באו לעשות שינוי, תני להם ת'קדטיד ואת הההזדמנות. והמלצה שלי , אל תהיי שיפוטית, זה יעזור לך בדרך…


תגובה לסיגל רחמים
Avatar

השאלה שלי לא הייתי בטון שיפוטי או דומה לזה. פשוט רק רציתי לדעת אם זה נכון,אני נורא לחוצה מהגיוס בגלל הבעיות האישיות שלי {קשיי הסתגלות} ואני נורא חוששת ופשוט רק רציתי לדעת כל דבר שקשור לגיוס הזה,זה הכל.. אני יותר מאשמח להכיר בנות שהן לא ביום יום שלי וזו תהיה זכות ענקית בעליל. ואני מצדיעה לבנות שרוצות לעשות שינוי ובאמת לקחת את עצמך בידיים למקומות חיוביים.. בשאלה שלי לא היה מחשבה לשיפוטיות. עניתי לך על השאלה? (:


עפרי שפירא
Avatar

עצמן* הייתה *הוסף תגובה מהירה

גלילה לראש העמוד