03-528-8580 טלפון
דיונים בנושא משפט צבאי

משפט על מסיבה בזמן גימלים

כותב תוכן
יעל לנרד
Avatar

האם מותר להעלות אותי למשפט אם חייל (בדרגתי) ראה אותי במסיבה בזמן שהייתי בגימלים על סינוסיטיס? אסור היה לי לשתות בגלל אנטיביוטיקה אבל זה בכלל לא קשור. אני מורה חיילת ולכן אין לי בסיס. נראיתי מחוץ לעיר בה אני משרתת ובכל מקרה עבדתי (מיילים וטלפונים) גם בימים שקדמו לכך בזמן הגימלים (להגיד את זה בכלל? זה לטובתי?) ממש אשמח לעזרתכם כי אני לא רואה פסול בלצאת לבלות אחרי שבועיים של מחלה כל עוד הקפדתי לנוח לפני ואחרי.
המון תודה מראש
יעל


חייל
Avatar

אין שום פקודה שאוסרת לשהות מחוץ לבית בזמן גימלים.

הפקודה אומרת שבזמן גימלים אין לשהות בבסיס ואין לך ביטוח אם חלילה ונפצעת בזמן הגימלים בעת שהיה בבסיס.

אם שופטים אותך על זה-את מוזמנת לפנות את מדור דין משמעתי של הפרקליטות הצבאית בטלפון03-5696652 להסביר להם על המקרה-והם כבר ידאגו לבטל את המשפט.


חייל אחר
Avatar

יש פקודה שאומרת שאתה חייב להימצא בבית ואם במקרה מפקד או כול חייל אחר יראה אותך בזמן הגימלים מבלה (גם אם סתם יצאת לשופינג) וידווח יכולים לשפוט!

אתה יכול לחפש את זה בפקודות

"חלילה נפצעת בזמן הגימלים אין ביטוח" אל מה אתה מדבר אני לא יגיב אל זה בכלל


חייל
Avatar

עכשיו תקשיב לעצמך ותראה שרשמת שטות גמורה,אפילו חיילים שמסופחים לר"מ 2 או ששהוים בגימלים,מזמנים אותם לבדיקות בכל מיני מקומות-משמע אתה צריך לצאת מהבית לקחת אוטובוס לבד,ללכת בחוץ-אז מה הצבא מצד אחד אומר לך לך לבדיקות באמצע הגימלים ומצד שני,הוא ישפוט אותך על זה שיצאת מהבית? שטות.

אין שום פקודה האוסרת עליך לשהות מחוץ לבית וגם אם הייתה קיימת אחת כזאת,אין אפשרות להוכיח לשם מה יצאת מהבית-כגון לקחת תרופה או כל תירוץ אחר.


חייל
Avatar

נסעת לביקור רופא קיבלת 3 גימלים בדרך חזרת הביתה באוטו ויש לך בקבוק אלכוהול באוטו-אז המפקד ישפוט אותך על זה שאתה שוהה מחוץ לבית בזמן גימלים ועוד שותה וודקה?


יעל
Avatar

תראו… אני משרתת בקריית שמונה וגרה באילת. אחר הצהרים הודיעו לי שאני עולה לשמירות בשישי בבוקר כי נגמרים לי הגימלים ולכן אני צריה להיות ממש מוקדם בבוקר בכרמיאל אז הייתי חייבת להישאר בצפון ולא לנסוע הביתה… ככה שזה לא טיעון הגיוני שאני חייבת להוות בבית!
לא עונים במספר שנתת


צוות המשרד
Avatar
:אשכולות

של מדור דין משמעתי 039573076


יאיר
Avatar

יש הבדל בין ללכת למסיבה לבין ללכת להפניות בזמן גימלים!

אפסים שרוצים לברוח מהשירות לכמה ימים קחו ימי חופש/רגילה, אל תעשו את זה עם גימלים כי אתם דופקים את כ-ו-ל-ם!!! אתמול הייתי בבית חולים עברתי זריקה לעמוד שדרה והייתי צריך להתחנן לרופא כדי לקבל פאקינג גימלים כשפעם זה היה ברור מאילו, מי שמוציא גימלים שלא כצורך שיקבל את מה שהוא מתלונן עליו בצורה כרונית אמן אמן


חקיקה צבאית
Avatar
:אשכולות

אכן, יש הבדל בין חייל המצוי בימי מחלה ונוסע להמשך טיפול או בדיקה ובין חייל המבלה במסיבה בזמן מנוחה.

אין פקודה המחייבת חייל להימצא בביתו דווקא, אלא במנוחה.

אכן ניתן לשפוט חייל בנסיבות הללו בגין התנהגות שאינה הולמת ו/או אי קיום הוראות מחייבות. מוכרים לנו משפטים בצה"ל בנסיבות דומות.
לא בטוח בכלל שמדור דין משמעתי בפרקליטות הצבאית יבטל משפט שכזה.

* למידע נוסף, בירורים ו/או קבלת מענה טלפוני מעורך דין המתמחה בדין הצבאי, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בטלפון: 03-5288580 או 03-5288570


אורח
Avatar

הייתי באילת בזמן גימלים על הקאות קצת ואז הבראתי אז נסעתי זה בסדר?


אורח
Avatar

הייתי באילת בזמן גימלים על הקאות קצת ואז הבראתי אז נסעתי זה בסדר?


אורח
Avatar

הייתי באילת בזמן גימלים על הקאות קצת ואז הבראתי אז נסעתי זה בסדר?הוסף תגובה מהירה

גלילה לראש העמוד