03-528-8580 טלפון
דיונים בנושא משפט צבאי

יציאה מחיל חימוש

כותב תוכן
יוסיאל מזרחי
Avatar

היי,
אני כרגע עושה טירונות ומסופח להיות בחיל החימוש (בבקו"ם נאמר לי שאינני מסופח לתפקיד ספציפי), בבית הספר למדתי מכטרוניקה ונאמר לי בבסיס הטירונות שלפי זה יוכלו לספח אותי לתפקיד של מכונאי טנקים, אינני רוצה וגם אינני יכול להיות בתפקיד מסוג זה בצבא בשל בעיות בריאותיות (יש לי אסטמה פעילה ואני אלרגי לאבק מה שהקנה לי פרופיל 64),ולכן תפקיד זה הינו בעייתי בצורה משמעותית עבורי ולא בא בחשבון.
לאור כך שאלתי היא: האם יש מצב כזה שבו יספחו אותי לתפקיד מסוג זה?
ואיך אוכל לפסול תפקיד כזה? ולצאת מחיל חימוש?
אני ממש לחוץ מהעניין במיוחד כשכולם סביבי אומרים שזהו חיל שמאוד בעייתי לצאת ממנו ולפסול בו מקצוע.
אשמח לתשובתכם המהירה,
יוסי


ליאור
Avatar

אחרי הטירונות יגיע שלב הקורסים . תבקש לדבר עם קצין שאחראי על שיבוץ הקורסים ולהסביר לא את המצב . אני למדתי בבית ספר של חיל חימוש למדתי מכונאות רכב . נלחמתי על זה שזה לא בשבילי והצגתי את הטענות שלי אחרי לא מעט מאמצים העבירו אותי להיות חשמלאי רכב . בקשר ללצאת מחימוש זה באמת קשה . תנסה להשיג פטור נעליים קבוע או שתנסה להוריד פרופיל תחפש סיבה רפואית שתוכיח . אין עוד אפשרויות . ותדע זה לא חיל חימוש זה חייל יאוש . מקווה שתצליח !


ליאור
Avatar

חבר שלי היה איתי בחימוש והוא רצה לצאת מהחיל היה לא פרופיל 64 והוא העלה אותו ל72 והגיש טופס 55 והעבירו אותו לתותחנים . זה עוד דרך לצאת מחימוש


חקיקה צבאית
Avatar
:אשכולות

צוות האתר אינו מייעץ כיצד לפסול מקצוע כזה או אחר. כפי שנענית בשרשור אחר בפורום – פסילת מקצוע הינו הליך מורכב המופיע בפקודות צה"ל. יש צורך בהצדקה רפואית, משמעתית, פיקודית או משפחתית לשם פסילת המקצוע הצבאי.


יוסיאל מזרחי
Avatar

קודם כל תודה על התושובות.
דבר שני, השאלה היא האם יתנו לי לדעתכם תפקיד כזה (מכונאי רכב ומשהו בסגנון) לאור בעיות בריאותיות(יש לי אישורים מרופא של בית חולים ומהרופא הצבאי בלשגת גיוס) כמו אסטמה, אלרגיה לאבק ועקיצות .. ?


צוות המשרד
Avatar
:אשכולות

שלא תקבל תפקיד שאינך יכול לבצע בשל בעיות בריאות..


אורח
Avatar

תלך לקבן קבן יכול לשנות מקצועהוסף תגובה מהירה

גלילה לראש העמוד