03-528-8580 טלפון
דיונים בנושא משפט צבאי

שפיטת קצין במילואים

כותב תוכן
אורח
Avatar

שלום רב, בעת שירותי בקבע כקצין בסדיר אירע תקרית שבה איבדתי את הנשק. לאחר חקירות מ.צ ופוליגרף שמצא כי אני דובר אמת ולא נעשה דבר בענייני.

רק לאחר שנה וחצי כאשר אני כבר אזרח משוחרר מזה מעל חצי שנה, קיבלתי צו מילואים חריג ליחידה בשביל להישפט ע"י המג"ד שלי בסדיר.

מה יכול להיות העונש במקרה כזה מאחר ואני כבר אזרח? מה צפוי להיות במשפט עצמו מאחר וזהו לא בית דין צבאי אלא שיפוט ביחידה ע"י מפקד היחידה, ואני לא חייל בסדיר אלא קצין במיל'.

תודה.


עורך דין צבאי בני קוזניץ
עורך דין צבאי בני קוזניץ
269 :אשכולות

אורח שלום,

העונשים שניתן להטיל על איש מילואים זהים לעונשים שניתן להטיל על חייל או קצין בחובה/קבע.
עם זאת, לפי תיאורך לא ניתן לשפוט אותך בדין משמעתי מאחר וניתן לשפוט בדין משמעתי איש מילואים רק עד 90 ימים ממועד השחרור מהשירות הצבאי (180 ימים באישור פרקליט צבאי).


אורח
Avatar

באתר שלכם כתוב שמותר לשפוט על עבירות נשק (ומאחר ואיבדתי נשק אני מניח שהכוונה בהתרשלות בשמירה על נשק) גם לאחר פרק הזמן שצוין, לא?
במידה ולא מה אתה מציע לעשות? כי בשורה תחתונה שופטים אותי, מאמין שפשוט בשביל לסגור את התיק.
אתה חושב שעל עבירה כזו יכולים להכניס אותי לכלא בשיפוט של דין משמעתי? והאם זה כלא צבאי או אזרחי? האם יש על זה רישום פלילי כלשהו? או שהמקרה הסביר זה שאקבל קנס כלשהו?
תודה


עורך דין צבאי בני קוזניץ
עורך דין צבאי בני קוזניץ
269 :אשכולות

היי,

ניתן לשפוט על עבירות נשק אדם שנמסר לו נשק מטעם הצבא לפי חוק כלי יריה, מניח שאתה לא אחד כזה אלא קצין שאיבד נשק צבאי במהלך השירות, נכון?
משפטית – ניתן להעניש אותך בקנס כמו גם בעונש מחבוש בכלא צבאי. אין על הענישה הזו רישום פלילי. במידה ותרצה ניתן לפנות לפרקליטות בבקשה לבחון את חוקיות ההליך.


אורח
Avatar

תודה רבה!הוסף תגובה מהירה

גלילה לראש העמוד