בית  »     »   אי התאמה מקצועית

אי התאמה מקצועית

לירן | 21/12/2006 |
שלום, ושאו ברכה על פועלכם. מזה כ +3 שנים לא זומנתי לשירות מילואים. במהלך תקופה זו מסתבר (בדיעבד) שנגרעתי מיחידתי והועברתי ליחידה אחרת, בחיל אחר, ולתפקיד אחר. המעבר לעיל בוצע ללא ידיעתי אודותיו, ללא קריאתי "לריאיון", ללא היכרות עם היחידה והנפשות הפונקציונליות בו וללא התאמתו "האישית" לתפקיד המקצועי אותו מילאתי ביחידתי הקודמת (קשר). הערב קיבלתי בשיחה טלפונית זימון לשמ"פ של תעסוקה מבצעית בן 24 יום שיחל בעוד שבועיים(לא נתקבל בידי צו). טענתי בפני יוזם השיחה שבשל ההתראה הקצרה והפגיעה בשטף תוכניותיי "האזרחיות" לא אוכל להיענות לקריאה זו. כמו כן הלנתי בפניו כיצד זה ניתן לגייס חייל שלא הוכשר לביצוע פעולות מבצעיות ושלא נקרא לדגל במשך למעלה מ - 3 שנים לתעסוקה מבצעית כזו ?? האם "רענון" בן יומיים אמור להכשיר אותי לרמתו של חייל מבצעי וסדיר מן השורה היכול לקבל החלטות ולבצע משימות ופעולות שחייל קרבי מבצע אותם ברמת STATE OF MIND ?? לדבריו נשלח אלי צו מילואים שלאחר בירור עימו נצא שנשלח לכתובת שגויה. ביקשתי שקצינת הקישור תיצור עימי קשר בכדי שנוכל להגיע ל"סידור אחר הולם". שאלתי: 1. האם כל הליך העברתי מהיחידה לשעבר ועד לביצוע שמ"פ בעוד שבועיים (כדלעיל - ללא זימון "ריאיון", ללא בדיקת התאמתו מולי [רפואית, תפקודית] הוא הליך תקין ? 2. האם ניתן לאכוף עלי להגיע לשמ"פ זה, על אף ההתראה הקצרה מאוד ? 3. האם אכן חייל מילואים יכול לשמש "טלאי" לכל מיני וביה ממשימות היחידה ללא בדיקת כישוריו ויכולותיו כמתאימים ?? (יסודות של חיילות מבצעית לא נבנית ביומיים של "רענון") אודה לתשובתכם. בברכה.
מתן גרוס- צוות המשרד21/12/2006 בשעה 17:57

בקצרה, ולמיטב ידיעתי, התשובות לשאלותייך הן: כן, כן וכן.

אמנם העובדה שהצו לא הגיע בדואר והעובדה שהודיעו לך על כך רק שבועיים טרם המילואים חורגת מהפקודות, אך עדיין הינך מחוייב להגיע לשירות המילואים שנקבע בצו.

לגבי הרענון- זו כבר שאלה מבצעית שאינני יכול לענות עליה אך אינני מאמין שהדבר חורג מהפקודות.

מומלץ ליצור קשר עם מפקדייך ולסביר להם את המצב אליו נקלעת ולנסות ולבקש מהם שחרור חד פעמי או לחילופין הקלות בשירות הספציפי הזה.

השארת תגובה

0 thoughts on “אי התאמה מקצועית

Leave a Message