בית  »     »   אי התאמה

אי התאמה

אפי | 12/05/2008 |
שלום לכם אני 8 חודשים בצבא, שלושה חודשים אחרונים בטכני של חייל האויר בקורס שלא מעניין אותי. ניפקדתי מספר פעמים ליום אחד, ופעם אחת לשבועיים (ריציתי על כך עונש של שלושה שבועות בכלא) עכשיו אני עריק 60 יום ואני אסגיר את עצמי בקרוב. אני ביקשתי לעבור לקורס אחר וגם הוא לא מעניין אותי וגם קשה לי מאוד להסתגל למקום ויש לי הרבה בעיות בבית. ביקשתי לעבור לתפקיד אחר ולשרת קרוב לבית אך המפקד שלי אמר לי שאין לי סיכוי. אני מבין שאחרי שארצה את עונשי בכלא יחזירו אותי לטכני והשאלה שלי אם יש סיכוי שבטכני ישלחו אותי לוועדת התאמה ויוציאו אותי מהצבא על סעיף אי התאמה? יש לציין שאני לא מעוניין בזה ואני כן רוצה לשרת בצבא. תודה אפי
אפי
מתן גרוס- צוות המשרד12/05/2008 בשעה 18:53

קודם כל מכיוון שיש לך עבר של העדרויות משירות אתה כנראה תשפט מול בית דין צבאי – הליך בו העונש יכול להגיע למספר חודשי מאסר ויכלול איתו גם כנראה רישום פלילי.
בעקבות זאת ייתכן גם שתרואיין על ידי מערך גחל"ת שבסמכותו להמליץ על שינוי שיבוץ.
בכל מקרה, במידה ותשובץ חזרה לטכני, המפקדים יכולים להמליץ על העמדתך לועדת אי התאמה, אך מכיוון שהתב"ן השלילי שלך יהיה יחסית נמוך למקרים כאלה, קשה לי מאוד לראות כיצד תשוחרר בגין סיבה זו – גם קשה לראות מצב בו המפקדים ימליצו על כך, ויותר מכך קשה לראות כיצד ועדה, אם תתכנס, תמליץ על כך ובטח ובטח שקשה לראות את מפקד הבקו"ם מאשר בקשה זו.

השארת תגובה

0 thoughts on “אי התאמה

Leave a Message