בית  »     »   אי כשירות למעצר

אי כשירות למעצר

חיילת | 27/01/2013 |
ובכן, קיבלתי עונש מחבוש של 15 יום, לאחר שכבר ישבתי בכלא שלושה פעמים. לאחר הישיבה בכלא התחלתי לראות קב"ן עקב מצוקה נפשית, שכנראה התפתחה עקב המאסר. לאחר שהודיעו לי כי הנני צפויה להיכנס לרצות את עונש המאסר, פתחתי בנוהל התאבדות. לאחר יממה איתרו אותי ומתוך הנחה חסרת בסיס שהניסיון התאבדות היה מפוברק, שפטו אותי בגין "התנהגות מבישה" וקיבלתי עוד 30 יום מחבוש. לאחר מכן נלקחתי לפסיכיאטר אזרחי, אשר קבע כי אינני כשירה למעצר ויש לבחון את המשך שירותי הצבאי. למרות הקביעה הנ"ל החליטו לחדש את צו המעצר, ובעקבות כך ברחתי הביתה. כעת אני על תקן נפקדת. השאלה שלי היא כזו- האם אפשרי שאני אקבל מהקב"ן אי כשירות למעצר מחשש לנזק נפשי בלתי הפיך עקב הישיבה בכלא? ובמידה והקב"ן יחליט לשחרר אותי על פרופיל 21, האם אני עדיין מחויבת לשבת את עונש המחבוש שניתן לי? לציין כי הנני מעוניינת לסיים את שירותי הצבאי, אך הישיבה בכלא אכן גורמת לי מצוקה נפשית קשה ולא מותירה לי ברירות אחרות.
אורח28/01/2013 בשעה 10:07

ובכן, אי כשירות למעצר נקבעת אך ורק על ידי רופא צבאי ולא אזרחי. ולכן – חוות הדעת שאת מחזיקה מפסיכיאטר אזרחי – לא מחייבת את צה"ל בהקשר הזה.

לגבי שאלתך בנושא העונש – גם אם תשוחררי על רקע נפשי/רפואי – הדבר אינו מבטל את העונשים שהוטלו עלייך. יחד עם זאת, במרבית המקרים ניתן לשכנע את הכלא/יחידה/אלוף הפיקוד – לבטל את העונש לאחר שהותאם פרופיל 21. הדבר מצוי בשיקול הדעת ובהחלט אפשרי.

השארת תגובה

0 thoughts on “אי כשירות למעצר

Leave a Message