בית  »     »   אני עריק משירות מילואים

אני עריק משירות מילואים

בעילום שם | 19/01/2013 |
שלום רב , אני בן 38 ועושה שירות מילואים מידי שנה כבר 15 שנים אף פעם לא היתי עריק או נפקד בתקופת המילואים ולא עשיתי שום בעיות פעמיים עד היום הוצאתי בשני מקרים חופשת מחלה לפני שהתייצבתי לשירות מילואים וביטלו לי את המילואים , הפעם ניסיתי גם והוצאתי חופשת מחלה יום אחד לפני שהיתי אמור להתיצב לשירות מילואים של 23 ימים שלחתי את אישור המחלה לקצינת הקישור בפקס וגם בדקתי שקיבלה , כך במשך כל התקופה הוצאתי 4 אישורים רפואיים שאני חולה באופן רצוף כל ה 23 ימים , לאחר יום התקשרה אלי קצינת הקישור ואמרה שהרופא קבע כי עלי להתיצה למילואים , לפני 3 שנים קרה לי פריצת דיסק בגב התחתון יש לי צילום על כך אני בחופשת המחלה נתנו לי תרופות נגד כאבים , הפניה לאורטופד , פיזיוטרפיה ורופא תעסוקתי , שלחתי את כל האישורים הללו אבל המפקד שלי רוצה להעניש אותי ובכוונה לא מוכנים שאשאר בבית , המפקד שלי בדרגת רב סרן התקשר אלי לנייד מספר פעמים שלך לי הודעה וגם בא אלי 2 פעמים אך לא פתחתי לו ולא עניתי לו להודעה או לשיחות הטלפון , קצינת הקישור אמרה לי שעלי להגיע כדי להישפט למרות אישורי המחלה , אני לא מעוניין להגיע להישפט ביחידה כי אני יודע בוודאות שיחמירו איתי ויכניסו אותי לכלא הרבה זמן , אני חייב מוגבל באמצעים ומשלם מידי חודש 1000 שקל להוצאה לפועל יש לי חובות רבים ומשכנתא אני התחלתי עבודה חדשה ואני גר לבד עם אמא שלי בת 74 שחיה מקצבת זקנה בסך 2000 שקל הכל תלוי בי , אני לא יכול להכנס לכלא , עברו כבר 48 ימים מאז שקראו לי לשירות המילואים , מה לעשות במקרה כזה ? אני היתי פעם אחת עריק בסדיר שלי 32 יום וקיבלתי 28 ימים בכלא כאשר הסגרתי את עצמי לכלא הצבאי משום שלא רציתי להישפט אז ביחידה , מה לעשות עכשיו כדי לא להכנס לכלא , פשוט אם לא אהיה בבית ואשלם את צו התשלומים יפרקו לי את תיק האיחוד ואז יעקלו לי דברים בבית ויקחו לי את האוטו . תודה מראש על העזרה שלך .
אורח20/01/2013 בשעה 23:03

נראה כי לאור הסיפור שתיארת, אכן עברת עבירה של עריקות משירות מילואים. יש חובה להתייצב ביחידה לבדיקה אצל רופא היחידה במידה והיחידה דורשת ממך, גם אם שלחת אישורים רפואיים. יש זכות ליחידה לקיים בדיקה רפואית לאימות המסמכים והמצב הרפואי.

לשאלתך מה ניתן לעשות, נציע כי תפנה בכתב עם כלל המסמכים הרלוונטיים (גם לגבי מצבך האישי והכלכלי הרעוע) לקצין מילואים ראשי וכן לפרקליטות עריקים ונפקדים בבקשה כי יבטלו את מעמדך כעריק.

במידה וזה לא יצליח, נציע כי תתייצב ותציג מסמכים אלה בפני קצין השיפוט שיישפוט אותך, ביחידה או בכלא.

בעילום שם21/01/2013 בשעה 20:11

תודה על תשובתך , המפקד שלי בדרגת רב סרן ואילו המגד שלי בדרגת סגן אלוף כמה יכול לתת עונש כל אחד מהם על נפקדות של 20 ימים ? האם המפקד שלי יכול לגשת למשטרה האזרחית ולהגיע לביתי בליווי שוטר על מנת שאפתח את הדלת של הבית כאשר אני עריק ? מה קורה אם תגיע משטרה אזרחית או צבאית או לוכד עריקים ואני לא פותח את הדלת כיצד הם יכולים להוכיח שהיה מישהו בבית אפילו בלילה ? האם מותר להם לשבור את הדלת על מנת לחפש אותי ?

השארת תגובה

0 thoughts on “אני עריק משירות מילואים

Leave a Message