בית  »     »   אפלייה על רקע דתי

אפלייה על רקע דתי

ישראל | 17/05/2014 |
מותר לאיזשהו גורם פיקודי לבחור למשימה ( יש לציין שזה משימה מבצעית בקוו מבצעי, כך על פי ההלכה זה דוחה שבת) חייל שאינו שומר שבת, לעומת חייל דתי שכן שומר? יש לציין שזה היה כול השיקול בבחירת החייל, ובנוסף לכך שיש כבר חייל דתי נוסף במשימה.
ישראל17/05/2014 בשעה 15:19

לא מדובר בהחלטה שרירותית.
לחייל שלא שמר שבת הייתה סיבה כולשהי שהמפקד הבין, אך אותו מפקד טען שלמרות סיבה זאת הוא מעדיף להתחשב בחייל הדתי ולתת לו לנוח רק בגלל שהוא שומר שבת. בנוסף לכך אותו מפקד טען שאחרים לא יוכלים לבצע משימה זאת עקב טענה כולשהי, שלאחר בירור התבררה כשקר.

אורח17/05/2014 בשעה 21:08

ישראל שלום,

אין הנחיה בפקודות הנוגעת לסוגיה שכזו.

ישראל17/05/2014 בשעה 22:32

אבל על הדרך, היית ממליץ לי לנסות לפנות לקצין פניות הציבור? כי נראה לי שהדם של החילונים לא פחות חשוב משל הדתיים. ואם יש אישור מהרבנות ואין מניעה, אין סיבה שחייל חילוני יעבוד קשה יותר בגלל שאמונתו שונה.
כי למרות הכול, לא מדובר על מקרה חד פעמי שיקרה, אלא פותח צוהר לאותם מפקדים לעדיף חיילים חילונים.

ישראל18/05/2014 בשעה 08:29

איזו תת רמה… כמה דמגוגיה בפסקה אחת. ואיך לעזעאל התגובה שלך בדיוק עניינית? ולפרוטוקול, הוא עושה את הבחירות שלו בחיים. אם הייתי מאמין נניח באל אחר שאינו מוכר לרוב, האם גם הייתי מקבל התחשבות כזאת או אחרת? אני מניח ששנינו יודעים את התשובה. אם הוא בוחר לשמור מסורת היא צריך להתמודד גם בטוב וגם ברע… לקבל על זה צופרים זה כבר דבר אחר.. ולמה יש לי הרגשה שאנחנו מכירים?

אורח18/05/2014 בשעה 20:52

ישראל שלום,
כפי שציינו קודם לכן אין הנחיה בפקודות בהקשר זה.
מה שכן, אם הנך חש מופלה לרעה לעומת חיילים אחרים אך ורק על רקע הוויה דתית או שמירת שבת, הנך מוזמן לפנות בעניין זה בקבילה לנקח"ל. כמובן, שלשם הקבילה יש להפנות לעובדות ואסמכתאות ולא להתבסס על השערות בלבד.

בהצלחה.

* למידע נוסף, בירורים ו/או קבלת מענה טלפוני מעורך דין המתמחה בדין הצבאי, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בטלפון: 03-5288580 או 03-5288570

ישראל18/05/2014 בשעה 21:40

אם הייתי רוצה לרדת לגוב על כול שטות ובמיוחד במקרה כזה, הייתי ממזמן בגוב. בכללי אתה צודק, אך במקרה הנ"ל אתה חטא בעובדות.
לא מדובר במקרה שבו יפגע זכויותיו מבחינה דתית, שכן בעיה זו נפתרה מכיוון שהחייל ימצא בפעילות מבצעית – פעילות שדוחה שבת.
ובעצם, אין בנינו הבדל למעט העובדה שאני יוכל לעביר את הזמן מהר יותר שכיוון שיש לי פלאפון. שדובר על ההתחשבות בו, דובר על הנושא הזה ולא מעבר.
אבל תבין, לא אני מונע ממנו פלאפון, ומה יגיד חייל שאין ברשותו מכשיר כזה?

ואם נבהיר את הנקודה, מדובר בתקדים מסוכן, כי לפי הגיון זה ישלחו קודם את החילונים תמיד ורק אז את הדתיים.

השארת תגובה

0 thoughts on “אפלייה על רקע דתי

Leave a Message