בית  »     »   אשפוז בבידוד

אשפוז בבידוד

צופית | 13/05/2012 |
שלום רב לעו"ד / לצוות המשרד / מנהל הפורום טרם הפניית שאלתי אלייכם עברתי ודפדפתי בפורום כדי למצוא נושאים ומקרים דומים לשלנו ולא כל כך מצאתי מלבד פנייה אחת של הפונה גב' יעל –הכוללת את תשובתכם. (צרפתי לתזכורת את הפנייה של גב' יעל ) *גם הבן שלי הועבר לאשפוז בברה"ן בהוראת פסיכיאטר ממתקן הכליאה ונמצא בשלב זה בבידוד סגור בברה"ן. * אני מבקשת לשאול-האם הפסיכיאטר המחוזי לצה"ל צריך לפגוש את הבן החייל לשיחה/בדיקה טרם מתן אישור סופי להעברה לאשפוז או שלא חייבים לעבור דרכו ? * בתשובתך לפנייה של גב' יעל ציינתה "שמדובר במקרה ייחודי ונדיר "> זה נשמה מאוד מפחיד כמה זה נדיר ועד כמה ייחודי ? *איזה גורם בצה"ל אחראי לבחון ולתפקד כמסננת עד למתן אישור לאשפוז חייל בברה"ן: קרפ"ר, יק"ר, פסיכיאטר המחוזי לצה"ל, אחר ? בכבוד רב --------------------- "מבקשת מידע לעזרה 2012-03-15 00:23:18 יעל לעו"ד הנכבד היום העבירו את הבן החייל ממה שהבנתי בהנחיה של קב"ן לאשפוז בבהרה"ן. מקצין העיר אמרו שזה לפרק זמן קצר ובהסכמת החייל. לנו זה ממש תמוה כל הנושא. עו"ד נכבד מניסיונך. מה אנחנו צריכים לדאוג לעשות לטובת הבן החייל במקרה שלנו בטווח הקצר ובטווח הארוך בכל הקשור לקבלת אישורים מהצבא: קבלת טופס הסכמה שהבן חתם(?) קבלת ההחלטה וחוות דעת הקב"ן האם קב"ן זה מספיק,האם במקום האשפוז צריכים להציג אישורים מטעמם. איזה משרד בצבא מטפל ועוקב אחר מצב הבן שלנו ? כל כך הרבה שאלות ממש מתנצלת. תודה רבה מראש בכבוד רב צוות המשרד יעל שלום, את מתארת מקרה ייחודי ונדיר, שבו מדור בריאות הנפש בצה"ל מחליט על אשפוזו הפסיכיאטרי של חייל בשירות. אי לכך, ונוכח חשיבות הדבר, אציע לך להתייעץ עם משרדנו בטלפון, לשם קבלת נתונים ביחס לבנך ולתהליך שעבר, על מנת שנוכל לענות ביחס למקרה הקונקרטי. "
צופית14/05/2012 בשעה 12:48

?

אורח15/05/2012 בשעה 09:52

צופית שלום,
כפי שענינו בעבר, אכן מדובר במקרה ייחודי ונדיר. צה"ל אינו נוהג לאשפז בכפייה חיילים, אלא במקרים בודדים בלבד מדי שנה. לפיכך – מדובר גם במקרה שלך בעניין מאוד נקודתי, שמן הראוי לא לדון בו, הן בשל צנעת הפרט, על גבי פורום החשוף לכל.
לשאלתך – האם חייב הפסיכיאטר המחוזי (במקרה הזה – רמ"ח ברה"ן בצה"ל) לפגוש בחייל בטרם הוראה על אשפוזו – התשובה על כך שלילית. הסמכות נתונה לרמ"ח ברה"ן מתוקף תפקידו והוא יכול לקבל החלטה על בסיס בדיקה פסיכיאטרית שנערכה על ידי פסיכיאטר צבאי אחר.

צופית15/05/2012 בשעה 10:53

שלום רב לעו"ד.
ראשית תודה על התייחסותך.
אני מבקשת שאלה נוספת לפני שאנו ההורים מקבלים החלטה כיצד לפעול-גם בהמשך להמלצתך.
*האם העובדה שמרכז ברה"ן שייך למשרד הבריאות אומר שהם מודעים לנושא ושותפים להחלטה על אשפוז הבן, ועל כן גם הפסיכיאטר המחוזי(האזרחי)בקי ברזיי פרטי המקרה / האשפוז? *מה רמ"ח ?
בכבוד רב

צופית16/05/2012 בשעה 16:33

לעו"ד הנכבד
מה תפקיד קצין/ת אשפוזים בכל תרחיש השתלשלות אשפוז הבן?

ומה תפקידה של משקי"ת נפגעים
מולנו המשפחה וגורמי ברה"ן ?
בתודה מראש
בכבוד רב

צופית18/05/2012 בשעה 12:50

בהמשך פניותיי ?
שבת שלום

צופית22/05/2012 בשעה 10:35

בתודה מראש
בכבוד רב

השארת תגובה

0 thoughts on “אשפוז בבידוד

Leave a Message