בית  »     »   בעיה בשירות מילואים

בעיה בשירות מילואים

עידן | 20/08/2010 |

השתחררתי משירות סדיר מלא בשנת 2003 ומאז אני עושה מילואים.
הפרופיל שלי מתחילת השירות הוא 64 מקב"ן והמקצוע שלי הוא עובד כללי(שירתתי בשלישות ביחידתי).
כמה חודשים לפני השחרור שלי הבטיחו לי ביחידה אחרת כי אם אני אסכים לשרת אצלם במילואים אז הם יתנו לי תפקיד במילואים שמאוד רציתי לעשות.
כמובן שלשם כך היה צורך באישור שלי כי הפרופיל שלי לא התאים ליחידה ולכן הסכמתי לחתום על טופס של בקשה להשארה רפואית.(יש לי העתק של הסיכום ראיון שקיבלתי מק.השלישות של היחידה שזה אכן התפקיד שאני אבצע במילואים והעתקים מהתכתובות מול הבקו"ם לצורך האישור של הצבתי ביחידה למרות הפרופיל מיד בתום שירות הסדיר שלי).
בסופו של דבר עברו כבר כמה שנים מאז שאני במילואים באותה יחידה ואני כלל לא מבצע את התפקיד שהבטיחו לי.(מי שחתום על הסיכום ראיון שקיבלתי כבר מזמן לא משרת ביחידה הזאת).

השאלות שלי הן:
1.האם אני יכול לדרוש שיתנו לי את התפקיד שהבטיחו לי?
2.האם אני יכול לדרוש שיבטלו את ההשארה הרפואית שלי באותה יחידה ולבקש העברה ליחידה אחרת שתואמת לפרופיל שלי, משום שהסיבה היחידה שהסכמתי להשארה הרפואית היא התפקיד שהבטיחו לי בה?
3.קראתי פה שאתם אומרים שבדרך כלל חיילים שהם עובדים כלליים ועם פרופיל נפשי אז לרוב הם יקבלו פטור משירות מילואים. רציתי לדעת האם אני יכול לבקש פטור משירות מילואים מהסיבה הזאת? (משום שיכול להיות שאם לא הייתי מסכים לשרת במילואים באותה יחידה אז כנראה שהייתי מקבל פטור)

אודה לכם על תשובתכם

מתן גרוס- צוות המשרד21/08/2010 בשעה 14:42

אתה יכול לבוא בטענה על כך שלא הציבו אותך בתפקיד שהובטח לך, ואולי אף לקבול על כך, אך קשה לי לראות כיצד תוכל לדרוש שההבטחה תקויים.
אתה יכול גם לבוא ולטעון שהיית אולי מקבל פטור משירות מילואים, אך גם לכך הצבא כלל וכלל לא מחוייב כעת כשאתה שובצת במערך המילואים.

עידן21/08/2010 בשעה 17:12

האם אני יכול לבקש שיבטלו לי את ההשארה הרפואית ביחידה?

למי עליי לפנות אם אני רוצה לבדוק אפשרות של קבלת פטור משירות מילואים על סמך הפרופיל?

תודה

מתן גרוס- צוות המשרד22/08/2010 בשעה 14:38

לגבי הבעיה הרפואית – אני מציע לך לפנות אל קצינת פניות ציבור של חיל הרפואה – 03-7379331

אין גוף שיכול לפטור אותך משירות עקב הפרופיל הרפואי שלך, ומלבד לגשת לרופא היחידה שיבדוק כשירותך לשירות ובמידת הצורך יפנה אותך לרופא מומחה לקבלת פטור עקב פרופיל 21, אני לא רואה אפשרות כזו.

השארת תגובה

0 thoughts on “בעיה בשירות מילואים

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים