בית  »     »   בקשר לפרופיל 45 נפשי ושינוי שיבוץ

בקשר לפרופיל 45 נפשי ושינוי שיבוץ

רועי | 06/01/2007 |

אני סובל מדיכאונות, אני גם בקושי אוכל, וממש רע לי בבסיס בו אני משרת.
אני הולך לשיחות עם קב"ן והוא אמר לי שהוא יכול להוריד לי את הפרופיל ל-45 נפשי, אך לגבי השיבוץ אני צריך להגיש 55. רציתי לדעת האם קב"ן/ פסיכיאטר יכול להמליץ על גריעת החייל מהיחידה והעברתו לבסיס אחר (אני משרת בבסיס פתוח) ולא למלא טופס 55 ?
ואני במקצוע נהג, והאם כאשר יורידו לי את הפרופיל ל-45 האם רישיוני הצבאי ייפסל ואני יוגדר כעובד כללי?
והאם זה ישפיע לי על רישיוני האזרחי?
האם בתום שירותי הצבאי יקראו לי למילואים עם פרופיל 45 נפשי?
ושאלה אחרונה האם בתעודת השחרור רשום הפרופיל שלי? ואם כן אז האם יהיה רשום לצד הפרופיל- 45 נפשי או 45 רפואי ?

אודה לכם על תשובתכם.

מתן גרוס- צוות המשרד06/01/2007 בשעה 19:59

כעקרון פסיכיאטר צבאי יכול להמליץ על הקלות בתנאי השירות, ובמידה ואופי היחידה לא מאפשר את קיום התנאים הללו, כנראה שיצטרכו להעביר את החייל ליחידה בה התנאים יתאימו להמלצותיו של הפסיכיאטר בנוגע לתנאי השירות של החייל.

לא כל הורדת פרופיל מצריכה פסילת מקצוע, הכל תלוי בסעיף עצמו ובפגיעה שלו ביכולת החייל לבצע את תפקידו.
תוכל לשאול את הקב"ן המטפל, ובנוסף את השליש היחידתי.

כעקרון אני לא רואה סיבה שהורדת הפרופיל תשפיע על הרישיון האזרחי.

קשה להגיד האם הורדת הפרופיל לפרופיל 45 נפשי תמנע ממך לשרת במילואים, אך אני יכול לומר שהמגמה בחצי השנה האחרונה היא לפטור עובדים כלליים בעלי פרופיל עורפי משירות במילואים.

ולבסוף – למיטב זכרוני בתעודת השחרור נכתב הפרופיל אך לא מצויין האם הוא נפשי או רפואי.

אלמוני06/01/2007 בשעה 20:25

מתן!
בתעודת השחרור אסור בפקודה לרשום כל פרט רפואי ובמיוחד את הפרופיל וסעיפי הליקוי. הדברים היחידים שרשומים זה: מספר אישי, דרגה, שם פרטי + שם משפחה, תאריך שחרור, מספר זהות, אופי השירות, אורך השירות, סיבת השחרור (אם זה פרופיל 21 אז רשום מטעמי בריאות אבל לא את הפרופיל עצמו!), מקצועות צבאיים שנרכשו, עיטורים, אותות וציונים לשבח, הערות מיוחדות, התנהגות, הערכת מפקד ופרטי הקצין המשחרר (לרוב, ראש מדור שחרורים בבקו"מ).
בתעודת הפטור (לברי המזל שבינינו) רשומים הפרטים הבאים: מספר אישי, דרגה, שם פרטי + שם משפחה, מספר זהות, תאריך לידה, סיבת הפטור משירות ביטחון (שוב, לא יהיה רשום כאן את הפרופיל גם אם הוא 21 אולם במקרה שיש פרופיל 21 יהיה רשום "מוטעמי בריאות", פרטים על השירות הצבאי (כמה זמן החייל שירת בחובה/קבע/מילואים/היה בדחיית שירות, עיטורים ואותות שאושרו בתקופת השירות, תאריך ההנפקה של התעודה, התאריך שהחל ממנו החייל פטור משירות ביטחון, מספר תעודת הפטור ופרטי הקצין שמאשר את הפטור (במקרה של חיילי חובה זה לרוב רע"ן תגבורת מילואים שהוא אדם רע מאוד).

מתן גרוס- צוות המשרד07/01/2007 בשעה 10:22

כנראה שאכן זכרוני הטעה אותי, ולאחר בדיקה קצרה אכן שמתי לב לכך שלא בתעודת השחרור ולא בתעודת פטור משירות מופיע ציונו של הפרופיל- לא מספרו, ולא מהותו (רפואי או נפשי).

תודה על התיקון בטעות.

השארת תגובה

0 thoughts on “בקשר לפרופיל 45 נפשי ושינוי שיבוץ

Leave a Message


נושאים מומלצים