בית  »     »   גחל"ת בכלא

גחל"ת בכלא

גילה | 13/05/2008 |
שלום לכם לפני הכל אני רוצה לאמר הרבה תודה למפעילי האתר על ההתייחסות המהירה והעניינית, ישר כוח! בני נשפט אתמול בכלא 4 על עריקות של 50 יום וקיבל 14 יום בכלא. הקשב ששמע את הנימוקים שלו אמר לו שגחל"ת היתה יכולה לעזור לו והמליץ לו לפנות למפקדת המחלקה שלו בכלא ולאמר לה שהוא (הקש"ב) מבקש שתעזור לו לפגוש גחל"ת. השאלה שלי היא האם יש סיכוי שהוא יראה גחל"ת בגלל הסיפור האישי שלו או שגחל"ת מתערבת רק במקרים שמגיעים לשיפוט בבית הדין הצבאי? ובמידה והוא לא יראה גחל"ת מה הדרך המומלצת לשינוי שיבוץ? תודה רבה גילה
מתן גרוס- צוות המשרד13/05/2008 בשעה 17:20

סביר להניח שבגלל שבנך לא נשפט מול בית דין צבאי ונידון לעונש קצר יחסית הו אלא יזכה לפגוש מש"קית גחל"ת ואו לעבור אבחון על ידי המערך.
דרך נוספת לשינוי שיבוץ היא הגשת טופס 55 או פגישה עם קב"ן במידה וישנן בעיות נפשיות.

גילה15/05/2008 בשעה 10:42

זה אכן נכון, אתמול דיברתי עם בני והוא אמר שנתנו לו תשובה שלילית בקשר לגחל"ת. נאמר לו שיש לו אפשרות לפגוש משקית ת"ש בכלא והשאלה שלי היא מה מידת ההשפעה שלה והאם היא יכולה להמליץ על שינוי שיבוץ? לגבי קב"ן בכלא האם עקב בעיות במשפחה הקב"ן יכול להמליץ על שיבוץ לבסיס קרוב לבית? האם ההמלצות של הקב"ן תמיד מלוות בהורדת פרופיל? (נניח שהוא עכשיו בתקופה של לחץ נפשי רב עקב בעיות בבית האם יורידו לו פרופיל?)
תודה
גילה

מתן גרוס- צוות המשרד16/05/2008 בשעה 16:26

כעקרון הכח של מש"קית ת"ש בכלא הוא די מוגבל – גם בגלל שהיא אינה חלק מיחידת החייל וגם בגלל שלוקח זמן להתחיל טיפול ת"ש, לספק מסמכים וכדומה.
לגבי קב"ן – הוא יכול להמליץ על שינוי שיבוץ גם מהסיבות שציינת, אבל רק המלצה מפסיכיאטר צבאי היא מחייבת, ובדרך כלל, גם אם לא תמיד, תבוא עם שינוי פרופיל נפשי.

השארת תגובה

0 thoughts on “גחל"ת בכלא

Leave a Message