בית  »     »   דחוף!! – עריקות עם כוונה לשרת

דחוף!! – עריקות עם כוונה לשרת

דורון | 11/05/2008 |
שלום אני חייל בחייל האוויר, נשלחתי לטכני בחיפה לקורס אך אני סובל מבעיות קשב וריכוז ולא סיימתי בי"ס תיכון בגלל הבעייה. כמו כן יש לי בעיות בבית אבא חולה ואח נכה ואני עוזר מאוד להורים. ביקשתי להשתחרר מהקורס ולשרת בתפקיד קרוב לבית אך לא התייחס לבקשתי ומתעקשים שאעשה קורס בטכני. לכן נמאס לי מההתייחסות המזלזלת וברחתי לשבוע חזרתי לטכני ושפטו אותי ל28 יום בכלא 6. בפועל ריציתי 10 ימים (הגשתי בקשה להמתקה). אחרי הכלא חזרתי לטכני והם נתנו לי קורס אחר ושוב אמרתי שקשה לי להיות שם ואני לא רוצה לעשות קורס אלה לשרת בתפקיד לא טכני באחד הבסיסים הקרובים לבית. הם לא הסכימו וברחתי שוב. היום אני כבר 54 יום עריק ואני מתכוון להסגיר את עצמי בכלא 4. מה העונש הצפוי לי (הבאתי את כל המסמכים הנדרשים)? וכמו כן מה הסיכוי שלי לקבל גח"לת ולהשתחרר מהטכני? תודה מראש דורון
מתן גרוס- צוות המשרד11/05/2008 בשעה 11:46

כעקרון בגלל עברך בנוגע להעדר מן השירות, ישנו סיכוי ממשי שתשפט בבית דין צבאי, תידון לעונש מאסר של כחודשיים ויתווסף לך רישום פלילי.
קשה להעריך את הסיכוי להיות מרואיין על ידי מש"קית גחל"ת, אך הסיכוי גבוה יותר לעומת מקרה בו חייל נשפט על ידי קש"ב ולא על ידי בית דין צבאי. מומלץ לדבר על הכל עם הסניגור שימונה לך (שוב במידה ואכן תשפט מול בית דין צבאי), לספק לו את המסמכים ולבקש ממנו שיפעל למען מפגש שלך עם מערך גחל"ת.

דורון12/05/2008 בשעה 10:29

תודה על התשובה המהירה אני מבין שלא בטוח שאפגוש במערך גחל"ת אז השאלה שלי אם כדאי לי לראות קב"ן בכלא והאים הוא יכול להמליץ על העברתי לתפקיד שאינו דורש קורס טכני ארוך? ואם כן האם יש התייחסות רצינית לחוות הדעת של הקב"ן בכלא?
מחר אני אסגיר את עצמי בכלא 4 האם אני יכול להתעקש שבית דין צבאי ישפוט אותי? (במידה וירצו לשפוט אותי בכלא)
תודה
דורון

מתן גרוס- צוות המשרד12/05/2008 בשעה 12:19

אתה יכול לבקש לפגוש קב"ן בכלא והוא בהחלט יכול להמליץ המלצות בנוגע לשיבוץ (במידה ויראה לנכון). במידה ותפגוש פסיכיאטר צבאי בכלא (וישנו כזה) המלצותיו יהיו מחייבות כעקרון.

אתה אינך קובע היכן תשפט, אך אתה יכול להביע את דעתך כשתגבה ממך העדותאמרת נאשם בכניסתך למעצר (כשתשאל האם אתה מודה או לא וכן הלאה).

השארת תגובה

0 thoughts on “דחוף!! – עריקות עם כוונה לשרת

Leave a Message