בית  »     »   דין משמעתי

דין משמעתי

בוריקס | 24/07/2008 |
סמל מסויים שירת בפלוגה כמ"כ כאשר המ"פ היה כבר ידוע ביחסי אנוש רעועים במיוחד מפלוגה הקודמת בה שירת כמ"פ - שבה שלח מ"כים וקצינים לכלא ואף קצין מסויים נפקד מהשירות כמחאה. אותו תסריט מתחיל לחזור בבסיס אימונים שאותו מ"כ משרת בו. כעת הוא מפקד רביעי שמודח מהפלוגה. (2מכים, רס"פ וסרס"פ) כך שנכון לרגע זה קיים חןסר אימון מוחלט בין הסמלים ומכים לבין המ"פ. המ"כ נשפט על משהו זוטר ל28 ריתוק בהמלצת המ"פ. המ"כ הוציא גימלים מס ימים לפני סוף ריתוק, המ"פ תיאם מול רופא היחידה שיהיו גימלים בבסיס - כשבא מבי"ח עים גימלים אזרחיים לצבא - הומרו לגימלים צבאיים בבסיס. בסוף ה28 המ"פ הודיע לו ששולח אותו למשפט על התנהגות לא ראויה למפקד. על זה הוא ענה לו שהוא אפס עים ארונות. הוא הובא בפני מפקד היחידה (סא"ל) שקיבל המלצת המ"פ ושפט אותו ל42 יום בכלא - 21 על התנהגות לא ראויה+ 21 על התחצפות. ------ מה לדעתך במצב זה הכי טוב לעשות כדי לאפס את המ"פ - כי הפך משפטים כאלה למשהו סיטונאי? האים לבסס את הנסיבות של המ"פ על עובדות מול הפלוגה הקודמת שלו מיחידה אחרת ולשלוח את כול זה למח"ט אים הדבר יכול לעזור. איזה אופציות עומדות למ"כ שלא ביקר בבית 28 יום ומיד אח"כ נשלח ל42 יום - כדי לקצר את משך שהותו בכלא? אים המהלך כפי שהוא נעשה בהתאם לפקודות?
מתן גרוס- צוות המשרד25/07/2008 בשעה 13:58

כעקרון אני לא בטוח שיש עילה להעמידו בגין 2 תלונות, אך יש לבדוק זאת מול מדור דין משמעתי בפרקליטות הצבאית לגבי כל המקרה והסיבות המדוייקות להעמדתו לדין – 03-5693684

לגבי קיצור השהות בכלא – בכלא יוסברו לו ההליכים הדרושים כדי להגיש בקשת מחילה לאלוף הפיקוד וערר למפקדו של קצין השיפוט שדן בתלונה שלו.

ייתכן שמכתב למח"ט יוכל להועיל בנושא אך לטעמי עדיף קודם כל לפנות אל מפקד היחידה.

השארת תגובה

0 thoughts on “דין משמעתי

Leave a Message