בית  »     »   האם יש מצב לפנות לבג"צ ?

האם יש מצב לפנות לבג"צ ?

חייל עצבני | 24/06/2005 |
יש בצבא חיילים כמו רוני סופרסטאר , שי גבסו , דוגמניות ושחקניות למינהן וכו´ , שמקבלים מהצבא חופשות מרובות לצורך קידום הקריירה שלהם וגם אישור לעבוד ולהרויח כסף למרות שהם לא עומדים בקרטריונים של משפחת מצוקה וכו´. חשוב לציין שבניגוד לספורטאים נגנים ורקדנים- יכולת משחק ושירה לא נפגעים אם מפסיקים לעסוק בהם למשך שנתיים. כך שזה לא דומה למוסיקאי או ספורטאי מצטיין. הבנתי שהאישור ניתן להם כי הם התחילו בקריירה הזו לפני הצבא ולכן הם כאילו ממשיכים בה . השאלה שלי היא כזו : נאמר שיש חייל שעבד כמתכנת מחשבים לפני הגיוס , או כזמר חתונות , או כמשורר להשכרה , והוא יכול להוכיח לצבא שהיתה לו קריירה מתפתחת בתחום ושהוא הרויח כסף מהעבודה בתחום. אותו חייל פונה לצבא בבקשה לאפשר לו להתפנות להתעסק חלק מהיום או מהשבוע בפיתוח הקריירה ומקור הפרנסה שלו,והצבא כמובן לא מאשר לו . השאלה היא : אם החייל יוכיח שהוא היה מצטיין בתחומו לפני הגיוס , האם הבג"צ יסכים לדון בעניין כזה ? ואם כן ,האם הבג"צ יכול להכריח את צה"ל להסביר את האפליה הזו בין חייל לחייל ? תודה ,וסליחה על האריכות......
wasted2025/06/2005 בשעה 00:14

אמרת שיכולת שירה ומשחק ולא נפגעת אם מפסיקים לעסוק בה שנתייםשלוש.
הבעיה איתם היא שהם כבר מפורסמים(רוני, תום אבני) ותתפלא אבל שנתייםשלוש בלי להיות בסצינה תשכיח את כל הפרסום שלהם ותהרוס להם את הקריירה.
ושלא תבין אותי לא נכון אני האחרון שתומך בתנאי השירות המגוחכים שלהם, רק רציתי להבהיר לך שהנקודה הזו אינה נכונה והם כן יפגעו אם ישרתו בתפקיד רגיל בצבא(כמוני וכמוך מצד שני, רק שלנו כנראה אין יכולת להשפיע על תנאי השירות שלנו שיתאמו לשלהם).

חייל עצבני25/06/2005 בשעה 00:38

לא ברור לי מי בדיוק שמע על שי גבסו או סשה גרישקוב כשהם התגייסו ? הפרסום שלהם היה לאחר התכנית כוכב נולד שהם היו כבר חיילים שהשתתפו בה . גבסו ,לדוגמא , אחרי התחרות עשה תקליט בזמן השירות (כתיבה, חזרות, הקלטות ,מסע קידום – דורש הרבה חפש מהצבא …), הוא מופיע הופעות אזרחיות שהוא מקבל כסף עבורן …. וכך גם גרישקוב .
ואם נאמר יש איזה ילד מחשבים גאון שכבר מוכר בתעשייה ,עד שהוא ישתחרר כבר יהיו כוכבים חדשים בשוק , ושלוש שנים זה המון זמן בתחום היי טק , הוא יצטרך להתעדכן ולבנות את עצמו מהתחלה.המקסימום שצה"ל יעשה "למענו" זה ישים אותו בגאמא או ממר"מ שזה כמו שהעבירו את גבסו ללהקה צבאית , אבל לא יתנו לחנון זמן להתפתח בתחום בחברת היי טק אזרחית . להיפך יסחטו אותו עד הסוף בצבא .

עו"ד זאב פישר26/06/2005 בשעה 21:44

חייל יקר,

התשובה לשאלתך מותנית בתשובה לשאלה האם מדובר באפליה בין שווים או אבחנה מותרת בין שונים.

ישנם פנים לפה ולשם, ויש להניח כי בג"צ לא יתערב.

עם זאת, הפנייה לבג"צ, כשלעצמה, עשויה להניב תוצאות.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

השארת תגובה

0 thoughts on “האם יש מצב לפנות לבג"צ ?

Leave a Message