בית  »     »   הגשתי תלונה שכרגע היא בטיפול "

הגשתי תלונה שכרגע היא בטיפול "

תום | 07/12/2006 |
למנהל הפורום יש לי שאלה . . . לפני מספר שנים חשפתי מחדל חמור ביותר , צה"ל התעלל בי במשך כל השנים הללו ולא הגבתי (הושפלתי , הוכנסתי לבתי כלא , זרקו אותי מהפלוגה ,ועוד). "מה ששבר את גב הגמל" , זה שהמפקדים שלי זרקו אותי על "חוסר התאמה" ,שזה אומר שאני (לוחם מצטיין ) נחשב : א . . .לחייל שעשה מעשה רע. ב . . .לחייל שלא רצה לשרת. מלש"בים וחיילים בשירות חובה, בשירות קבע ובשירות מילואים מלש"בים וחיילים, שפוטרו עקב התנהגות רעה וחמורה, לאחר קביעה פרטית של הגורם המוסמך, לרבות מי שהתנהגותו הרעה והחמורה נובעת מסירובו העקרוני לשרת בצה"ל אי התאמה אני לא מסכים לזה (הסכמתי שצה"ל יעשה לי כמעט הכול , ישפיל אותי , יכניס אותי לכלא, יזרוק אותי מהפלוגה שלי, ועוד. . . ) " אבל לא מסכים שמישהו יומר עלי שאני עשיתי מעשה רע למען המדינה שאני כל כך אוהב"(אני עושה צבא מבחינה אידיאולוגית , נפצעתי , כמעט נהרגתי פעמיים , קיבלתי תעודת הוקרה לרמטכ"ל, קיבלתי צ´ופרים הדירים על הפעילות שלי למען בטחון המדינה , ועוד ) והחלטתי שאני חושף הכול . הגשתי תלונה למצ"ח נגד כל המפקדים שהתעללו בי , ועכשיו החומר זה נמצא "בפרקליטות מטכ"ל". שאלות . . . א . . .מה זה אומר שהתלונה נמצאת "פרקליטות מטכ"ל"?. ב . . .מה השלבים ברגע שאדם מגיש תלונה במצ"ח. תודה על העזרה הרבה תום
מתן גרוס- צוות המשרד07/12/2006 בשעה 12:22

בעקרון, במקרה שלך, לאחר שהתלוננת במצ"ח כנגד המפקדים, החוקרים במצ"ח יבדקו האם יש מה לחקור, ובמקרה הצורך אכן יחקרו את העניין.

בסיום החקירה הם יעבירו את החומר לפרקליטות הרלבנטית (במקרה שלך פרקליטות מטכ"ל כנראה).

בפרקליטות התיק יעבור אצל אחד התובעים, שיעביר לפרקליט הפיקודי (פרקליט מטכ"ל) המלצה כיצד לפעול בתיק הזה (לסגור אותו, להגיש כתבי אישום, להורות להעמיד את החיילים לדין משמעתי וכו´).
הפרקליט הפיקודי הוא זה שיקבל את ההחלטה הסופית בעניין.

לגבי השחרור מצה"ל באי התאמה –
ייתכן שקבילה תהיה צעד שיכול לנסות ולטפל בעניין.
אם הדבר לא יתברר כמועיל ייתכן שאופציה נוספת הינה פנייה לבג"צ, אך יש לזכור שבשתי האפשרויות האלה אין שום מחויבות שאכן ההחלטה תשתנה.

בכל מקרה, אם הדבר חשוב לליבך, הייתי ממליץ לשכור ייעוץ משפטי לעזרה בכל התהליך.

תום07/12/2006 בשעה 12:55
מתן גרוס- צוות המשרד07/12/2006 בשעה 12:59

נתחיל מכך שאין לכך ממש חשיבות.

נסיים בכך שלכל יחידה בצבא, כולל יחידות מילואים, ישנה השייכות הפרקליטותית שלה, וייתכן מאוד שהיחידה שלך כפופה למטכ"ל (יכולה להיות גם יחידת משטרה צבאית לצורך העניין, יחידת לוגיסטיקה וכו´).

תום07/12/2006 בשעה 14:35
מתן גרוס- צוות המשרד07/12/2006 בשעה 16:43

בכל מקרה, אין בעד מה.

השארת תגובה

0 thoughts on “הגשתי תלונה שכרגע היא בטיפול "

Leave a Message