בית  »     »   החלטת בג"ץ בנוגע לשחרור משירות

החלטת בג"ץ בנוגע לשחרור משירות

ערן | 07/06/2007 |
שלום רב, אני עתודאי אשר מתקרב לסיום החובה ואיני רוצה להמשיך לשרת בקבע או בכלל להמשיך לעסוק במקצועי. קראתי את המאמר אותו פרסמתם באתר בנוגע להתחייבות הקשיחה כסוג של עבדות. אך לאחר שביצעתי חיפוש באינטרנט גיליתי שבג"ץ כבר החליט בעבר שלא ניתן להשתחרר מהתחייבות קשיחה בהתאם לדיני עבודה כאלה או אחרים. להלן הקישור: http://www.hamishpat.com/Courses/99101/101-verdict-cohen-bitachon-709-79-pasad-itself.doc בג"צ 709/79 - עמיר כהן נ´ שר הביטחון ו-5 אח´ . פ"ד לד(2), 465. ======================================== תקפותה של התחייבות נער והוריו כי הנער יתקבל לפנימיה צבאית וישרת בצבא קבע. לאור ההחלטה הנ"ל, האם יש איזהשהו טעם במאבק משפטי להשתחרר משירות הקבע בו אני מחוייב?? תודה, ערן
מתן גרוס- צוות המשרד07/06/2007 בשעה 19:53

גם עו"ד פישר הגיש בעבר עתירות שנדחו בנושא ההתחייבות הקשיחה.
העניין במקרים כאלו הוא שכל מקרה הוא שונה ובעל נסיבות אחרות, ויש לזכור שבסופו של דבר זו החלטה של מפקדי החייל האם לשחררו.
היו בעבר מקרים רבים שהמפקדים החליטו לשחרר חייל "לפנים משורת הדין" בגלל שהחייל הביע רצון עז להשתחרר, עירב גורמים חיצוניים (כמו עו"ד פרטי) וכדומה.
כך שלטעמי כל אחד צריך לעשות את החשבון האישי שלו.

צירפתי כתבה שהתפרסמה בנוגע לעתירה לגב"צ שהגיש עו"ד זאב פישר בנושא זה ממש, ולמרות שהיא נדחתה – למיטב זכרוני היה מעורב עוד חייל אחד במקרה ,מלבד שני המוזכרים, שבסוף הוחלט שכן ישוחרר מההתחייבות הקשיחה.

השארת תגובה

0 thoughts on “החלטת בג"ץ בנוגע לשחרור משירות

Leave a Message