בית  »     »   הכשרה של ספורטאי פעיל

הכשרה של ספורטאי פעיל

אמא של חייל | 01/11/2011 |

בני ספורטאי פעיל ומצא 3 חודשים לפני השחרור. לאחרונה, זומן להכשרה לקורס צבאי אשר פרטיו אינם ידועים לנו. הוא נמצא במהלך הליגה. רציתי לברר האם ניתן בכלל להוציא ספורטאי פעיל להכשרות בשלב זה של השירות ומה קורה לגבי המשחקים והאימונים בתקופה הזו.

צוות המשרד01/11/2011 בשעה 17:13

על פי ההוראות, על ספורטאי פעיל לעבור טירונות והכשרה מקצועית ראשונית שמשכן במצבטבר לא יעלה על שלושה חודשים. אין הכרח כי ההכשרה המקצועית הראשונית תהא בתחילת שירותו אם כי נראה בעייתי מאוד שהכשרה זו תהא לקראת תום שירותו. עקרונית, למעט מקרים חריגים, מהלך ההכשרות הספורטאי אינו זכאי להקלות בתנאי השירות והוא ככל חייל אחר אשר נמצא באותה הכשרה.

אמא של חייל02/11/2011 בשעה 08:24

האם יש משהו שניתן לעשות? הוא עבר בתחילת השירות טירונות והכשרה בבסיס חימוש (לא סיים את ההכשרה) ועבר לשרת כ"מפעיל חדר כושר" לאחר הכשרה של שבועיים בוינגייט. יש משהו שניתן לעשות בנדון? משהו שניתן להסתמך עליו כשפונים לצבא?

צוות המשרד02/11/2011 בשעה 17:01

ישנה הוראה ספציפית הנוגעת לספורטאים מצטיינים/פעילים.

מריה19/04/2012 בשעה 09:36

שלום, אני רקדנית מצטיינת בצבא, ופניתי לכאן כבר בעבר.. סידרתי עם מפקדיי שאשאר לתורנות של שישי-שבת פעם בחודש קלנדרי. כעת יש לי 2 שאלות:
1. הבסיס שלי נכנס לנוהל חדש של שמירות פעם בחודשיים, ואמרו לי שאוכל להיכלל בנוהל הזה בתנאי שאעשה חמישי-שבת, וזה נוגד את ההוראה למיטב ידיעתי. כמו כן נאמר לי שאם אמשיך לעשות שישי-שבת, אמשיך לעשות זאת פעם בחודש.. אין זו הפלייה מסוג כלשהו כלפיי ומה אוכל לעשות על מנת להסדיר את העניין, כי בשורה התחתונה זה יעזור לי באימונים..
2. יש בבסיס שלי ספורטאי פעיל (שיוצא מדי פעם לתחרויות בחול) והיה אמור לעשות תורנות שישי-שבת.. כשביקשתי להתחלף איתו, נאמר לי שהוא קיבל מעמד של ספורטאי מצטיין וכעת אינו עושה תורנויות כלל. איפה השוויון כאן?! מדוע לי אין את הפריוילגיה להתאמן כמו שצריך?! גם ככה בבקום ״שכחו״ להזין אותי כרקדנית מצטיינת במשך 3 חודש ועשיתי תורנויות כמו כולם, דבר שהקשה על פציעת הגב שהייתה לי ודפקה את האימונים שלי..
ובכלל, המפקד שלי שם אותי בתפקיד בעל תקן, רכ״א, בגלל נתונים אישיים גבוהים, וכעת הוא עושה לי פרצופים כל פעם שאני מבקשת לצאת לאימון אחרי יותר (!!) משש שעות פעילות, אינטנסיבית יש לציין, ביחידה…
מה אפשר לעשות בעניין?? מדוע היחס כלפי ספורטאים ורקדנים שונה??

השארת תגובה

0 thoughts on “הכשרה של ספורטאי פעיל

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים