בית  »     »   הלעאת פרופיל – פטור משירות צבאי על

הלעאת פרופיל – פטור משירות צבאי על

גל | 11/03/2012 |

ערב טוב, נשלחתי לכאן דרך פורום תפוז על מנת לברר קצת על אפשרות לשנות את המצב הנוכחי שלי.
לפני כשנתיים בצו הראשון שלי, עשיתי טעות והצהרתי על קושי הסתגלות ודיכאון על מנת לקבל פטור משירות צהל, ההחלטה באה מדעה אישית וקצת חשש מהשירות כשבחצי שנה האחרונה אני מתחרט עליה בלי גבול.

עם כל הכבוד אני בן אדם בריא לחלוטין, בכושר מצויין (מתאמן 4 פעמים בשבוע כולל ריצות ארוכות טווח עד לבניית מסה בחדר כושר) כמו כן גם המצב הגופני שלי נטול פגמים ומעבר לכך אני בן אדם נורמאלי ובריא לחלוטין כמו כל אחד.

אני רוצה לשנות את ההחלטה שהתקבלה לפני כשנתיים ולהתגייס לצהל ולשרת את המדינה ככל אחד, בדרך שבה הכישורים שלי יינוצלו בדרך הטובה ביותר למען המדינה.

רציתי לדעת מה אני צריך לעשות על מנת להעלות את הפרופיל שלי, ואני מתכוון לעלות אותו ולבטל לגמרי את הסעיף הנפשי שלי אם זה אפשרי בכלל. יש לי את כל המוטיבציה הדרושה לשרת ואני רוצה להסביר את זה לבן אדם שיקבל אותי בלשכת הגיוס, המטרה היא להעלות את הפרופיל כמה שיותר גבוהה, מצד אחד, אפילו ל-97, לא איכפת לי אם לוחם כבר לא אהיה למרות שידוע לי שגם זה אפשרי ואם צריך, אתעמת עם הצבא בשביל זה כבר בזמן השירות שלי.

כרגע אני בן 19 וחצי, כמעט שנה אחרי שסיימתי את התיכון, ואני אשמח מאוד לקבל פרטים על התהליך והכוונה על מנת לעשות אותו נכון וכמו שצריך ובדרך המהירה ביותר (אני יודע שצבא היה מאז ומעולם ארגון שקשרים משפיעים עליו בצורה משמעותית, יש בפני את הכלים האלו), כרגע, מה שאני צריך לדעת זה מה צריך לעשות וכמה זה במאת אפשרי.

הינה מאמר שמאצתי בפורום תפוז שנכתב על ידי מישהו שעבר תהליך דומה והגיע רחוק :

—————————-
"אולי זה יעזור פה לכמה אנשים, אולי זה יעודד מישהו להתגייס, אני בכל זאת גאה בסיפור שלי ואשמח לענות על שאלות ולעזור למי שאוכל.

אני בחור שהתגייס בגיל 18 כמו כולם, ומסיבות כאלו ואחרות- קושי בהסתגלות וסתם טמטום של ילד, יצאתי מהצבא לאחר כמה חודשים על פרופיל 21 דרך קב"ן.

אחרי כמה שנים של חרטה ואכילת לב, וצפייה בחברים שעושים מילואים בזמן שאני לא, החלטתי לנסות ולחזור ולהיות לוחם-דבר שתמיד רציתי וחלמתי לעשות.

בגיל 24 התחלתי את התהליך-שעד אז לא ידעתי שבכלל אפשרי, דרך תא מוחזרי שירות.
שעות על גבי שעות, ימים ושבועות של טלפונים (שב 95% מהמקרים לא נענו לי ואני לא מגזים) מכתבים, ראיונות וטרטורים שהיו מייאשים הרבה אנשים.

לבסוף החליטו להחזיר אותי עם פרופיל 97 (אחרי שהבינו שאני אדם נורמלי לחלוטין ושהייתי ילד שלא הסתגל ועשה טעות) וזה אחרי שהבהירו לי שאני חוזר ל-3 שנים מלאות ורוב הסיכויים שאני לא אהיה לוחם וכדאי שאני אקבל את העניין.

בגיל 25 לאחר שנה של תהליך, חזרתי להיות חייל.
הייתי חימושניק במשך כמה חודשים (שנהניתי בהם דרך אגב) ותוך כדי לא התייאשתי ונלחמתי להוריד את הסעיף הפוסל לחימה הזה.

אחרי הרבה תלאות שעברתי בדרך, גם אחרי שהורדתי את הסעיף הזה-עם הטופס 55 העברה לקרבי, הצלחתי סופסוף להגיע לקרבי ולגשים את המטרה שלי להיות לוחם.
עברתי מסלול לא פשוט, בטח למישהו שבגיל של המ"פ שלו, והיום אני כבר בן 27 מעל לשנתיים בצבא, לוחם חי"ר בחטיבה מובחרת ומרגיש טוב עם הדרך שעברתי ושלם עם מה שעשיתי.

אני אוסיף שאני מאוד מעריך חבר'ה עם בעיות רפואיות שמתעקשים ונלחמים לשרת ולתרום בהתנדבות, למרות כל הקשיים- אל תוותרו על מה שאתם באמת רוצים לעשות, זה בסוף שווה את המאמץ- כי מה שמשיגים עם מאמץ, והתגברות על הייאוש תמיד מתוק יותר.

בהצלחה לכולם ושוב, אשמח לנסות לעזור ולענות על שאלות למי שירצה.

בתודה מראש והערכה רבה,
גל.
"

אורח11/03/2012 בשעה 20:58

גל שלום,

המאמר שתיארת בהחלט מתאר התחלה של הליך. יש לפנות לתא מוחזרי שירות בדרך המתאימה למצבך (אולי בצירוף חוות דעת פסיכיאטרית פרטית) ולפעול בהתאם לתגובתם.

גל11/03/2012 בשעה 21:10

אבל האם זה אפשרי אפילו להגיע חזרה לפרופיל 97 ?
ואיך אני מגיע לתא הזה ? טלפון ? מכתב ?

לפי מה שאבא שלי אמר לאחר שהוא דיבר עם קצין העיר חיפה לשעבר, אמרו לו שרצוי לשלוח מכתב לראש לשכת הגיוס האיזורית, במקום אחר אמרו לי אישית לפחות שיש שלבים שצריך לעבור לפני.

אשמח לקבל הרחבה בנושא.

גל12/03/2012 בשעה 19:38

העיקר הוא לקבל סיווג בטחוני ולקבל משהומ על פרופיל 45, אחרת אני לא רואה הרבה טעם. כמה זמן התהליך יכול לקחת לפי ניסיון ? האם ראיתם מקרים דומים ?

אורח12/03/2012 בשעה 22:10

גל שלום,

הכל אפשרי. התא הוא חלק ממיט"ב, ניתן לפנות באמצעות מיט"ב. התהליך, אם צולח, לוקח מספר חודשים. ראינו מקרים דומים שצלחו ומקרים שאחרים שלא, הכל תלוי בחוות הדעת הקיימות ובהתרשמות הכללית מהפונה.

אורח22/03/2012 בשעה 21:34

הכוונה היא גם להתרשמות הכללית של זה שאתה שולח לו את חוות הדעת.

השארת תגובה

0 thoughts on “הלעאת פרופיל – פטור משירות צבאי על

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים