בית  »     »   המאפיה הצהלית

המאפיה הצהלית

אנונימי | 09/04/2014 |
אהלן, הוצע לי השבוע לחתום קבע בתמורה ליציאה ללימודים אקדמאיים. הדיל הוא מענק בעבור שכר הלימוד + שלוש שנים חופש עם משכורת. במהלך השלוש שנים יהיה אסור לי לעבוד מאחר ואני מקבל משכורת צבאית. השאלה, במידה ואתחרט אחרי הלימודים. חוקי לבקש ממני להחזיר, מלבד מענק שכר הלימוד עצמו, את כל המשכורות שקיבלתי שלוש שנים? במידה וכן, הסכום הוא עצום מה שקובל אותי לגמרי לשירות קבע ארוך, ואין שום משמעות כאן ל"התחייבות פתוחה" מאחר ואין אדם שיוכל להרשות לעצמו להחזיר סכום שכזה.
קצת מוגזם09/04/2014 בשעה 09:25

שצה"ל יממן לך לימודים ומשכורת בחינם?
מן הסתם שאם אתה רוצה שהוא יממן לך את הלימודים וידאג לצרכיך בזמן לימודיך, אתה צריך להיות מוכן "להשתעבד" אליו לתקופה ארוכה, או להחזיר לו את הכסף שהוא השקיע בך.

אנונימי10/04/2014 בשעה 09:59

אתה צודק ללא ספק – זו הבעיה!

אין אפשרות לסרב למשכורת מראש – זו עסקת חבילה. אם הייתי יכול הייתי מסכים לחל"ת בכדי לא להיכנס לחובות שכאלו.

ככה בדיוק פועלת המאפיה, כופים עליך מתנה יוקרתית ולאחר מכן באים בדרישות, שהרי קיבלת הטבה.

בכל מקרה שאלתי על העניין החוקי שבדבר.

לא מבין מה רצונך10/04/2014 בשעה 13:11

אני לא מבין, אתה באמת מצפה להישאר בצה"ל רק לצורך השלמת לימודיך ולאחר מכן להשתחרר? אתה באמת חושב שצה"ל ייתן לדבר כזה לקרות? אתה מכיר איזשהו מקום שישלם לך על לימודים ו/או ישלם לך משכורת בזמן לימודיך ללא כל תמורה(כמובן חוץ מארגוני צדקה למיניהם)?
איך זה בדיוק קשור למאפיה או לחופשה ללא תשלום? ומי לעזאזל כופה עליך משהו? :S

בכל מקרה, בנוגע לעניין החוקי:
אם השאלה שלך היא האם מותר להם להכניס את זה כסעיף להפרת חוזה – אני לא רואה סיבה שלא; וכמובן שברגע שתחתום על חוזה כזה אז יהיה חוקי מבחינתם לדרוש ממך את כל הדברים הנ"ל במידה ותפר אותו.

השארת תגובה

0 thoughts on “המאפיה הצהלית

Leave a Message