בית  »     »   המשך לשאלתי הקודמת על מחבוש וסיווג

המשך לשאלתי הקודמת על מחבוש וסיווג

משה | 05/06/2008 |
שלום- הצלחתי לברר את גיליון ההתנהגות שלי בצה"ל דרך חבר בצבא. 1.נזיפה- על מעבר באור אדום 2.נזיפה- איבוד מסמכים (חוגר) 3.עבירת רכוש- אין תיאור עבירה, ייתכן שזו הסיבה לעונש המחבוש...תאריכים סמוכים. 4. 11 יום תב"ן - מוזר בעיניי, שכן נשפטתי ל-28 יום מחבוש, ביקשתי מחילה וישבתי רק 17, ובכל זאת מעודכן רק-11? אין שום רישם במחשב על העבירהתיאור, וחבר שלי מהצבא אומר שסביר להניח שגם לבעלי גישה מלאה (שב"כ) לא ייחשף מידע נוסף, שכן זהו המידע היחידי שקיים במחשב. אני עכשיו יודע שעשו לי תחקיר ביטחוני לקבלת סב"ט פחות מ-5, ז"א יחסית נמוך, לא ביקשו ממני טלפונים, ממליצים וכאלה לשאלותיי, האחרונות בנושא זה, שכן ביום שלישי, אחרי שבועות, אקבל תשובה לגבי הסיווג... 1- האם סביר להניח, שכן גם אתה ציינת זאת בתשובתך הקודמת, שאם אין פירוט נוסף מחשב, אז זה המידע היחידי שייחשף לעיני השב"כ? 2- עבירת רכוש- ללא פירוט- מה בינה ובין סב"ט? חמורה מידי? זניחה, בהתחשב ולא ידוע מהי העבירה? 3- לעיניין 11 ימי התב"ן, שוב ללא פירוט, או במידה וידעו שזה קשור לעבירת הרכוש (שגם היא ללא פירוט) מול סב"ט? 4-נקודה למחשבה- למה, 10 שנים אחרי שבן-אדם משתחרר מצה"ל הוא עדיין צריך לשלם על טעויות שעשה בצבא???!!! קיבינימט, גם שירתתי בחי"ר 3 שנים ועושה מילואים מלאים, וגם יענישו אותי על אי קבלת סב"ט בגלל איזה שטות שעשיתי בסדיר? ממש לא הוגן... מה הקשר בין מחבוש בכלא 4 לעבודה במגזר הציבורי-ביטחוני, 10 שנים אחרי השחרור? כל ההתנהלות הזאת מטריפה אותי וגורמת לי לא לרצות לעשות מילואים, אני מדבר מניסיון על אנשים שלא קיבלו סב"ט על עבירות כגון- סירוב פקודה ועריקות, ועושים מילואים היום! תדה רבה על התשובות, מקווה לטוב, למרות שלא נראה לי... משה.
מתן גרוס- צוות המשרד05/06/2008 בשעה 19:27

1. כן. במיוחד בסיווג בטחוני יחסית נמוך כמו שלך אין סיבה שייבדקו מעבר למידע הממוחשב (זה גם תהליך די מסורבל לחפש ולקוות למצוא את המסמכים הממשיים).

2. עבירת רכוש זה כללי מדי. השאלה האם זה יעורר חדשות מיוחדים שבעקבותם יבדקו זאת – לעניות דעתי, שוב בגלל הסיווג הנמוך והעובדה שנשפטת בדמ"ש לא רואה אפשרות שיבדקו זאת לעומק או ייקחו זאת ביתר חשיבות.

3. לא תמיד התב"ן מעודכן במלואו, ובדרך כלל מורידים חלק מהימים, בין אם בכוונה או בטעות. לא ראיתי מקרה שהתב"ן עודכן לרעת החייל.

4. על הטענה הזו שלך אין לי מה להגיד. זה השיקולים של מוסדות הממשלה והבטחון. את הטענות שלך יש להפנות אליהם, ואני מסכים חלקית עם דברייך.

השארת תגובה

0 thoughts on “המשך לשאלתי הקודמת על מחבוש וסיווג

Leave a Message