בית  »     »   המשך לשאלתי הקודמת

המשך לשאלתי הקודמת

גידי | 10/06/2007 |
אני שאלתי אותך לגבי טופס של חייל בודד שכבר מלאתי עם המשקי"ת ת"ש . אבקש לדעת מדוע היא שואלת אותי כל מיני שאלות על העבר ? מה היא צריכה לדעת בזה? אבל עדיין נותרו לי כמה בעיות : 1.בעיית לינה שהיא נותנת לי בית החייל או דירת אל"ח. לגבי לינה בקיבוץ עם משפחה מארחת . המשקי"ת ת"ש אמרה לי שאת זה מקבלים רק חיילים שנמצאים בבסיס סגור בגלל שזה עולה יותר כסף לצבא. אבל אני לא יכול להיות בבסיס סגור בגלל שאני צריך לעבוד בערבים. האם יש אפשרות לעשות משהו בנושא הזה כדי שאני יוכל לגור בקיבוץ שזה האפשרות הכי מעודפת. 2.המשקי"ת ת"ש אמרה לי שהלשכה להכוונת חיילים משוחררים עוזרת לחיילים בודדים אחרי השחרור. האם זה נכון.? 3.היא אמרה לי שאני צריך לבדוק אם גם ביטוח לאומי עוזר אחרי השחרור .האם ידוע על דבר כזה. כי אני אישית רוצה לצאת מהצבא כי אני לא מאמין שאני ישרוד מבחינה כלכלית.
מישהו 11/06/2007 בשעה 01:18

ולהרוויח כסף על מנת להתפרנס . לפי מה שידוע לי כחייל בודד תקבל רק תוספת של 420 ש"ח בחודש למשכורת הרגילה וזהו.
וגם יתנו לך איזה חדר מסכן בבית החייל.כך שזה לא יכול לעזור לך.

אבל אם אתה רוצה- תנסה כמה חודשים בצבא ואז תראה מה תעשה עם עצמך.

בהצלחה לך ולכל החיילים הבודדים בצבא שכידוע הם החיילים עם הבעיות הכי קשות בצבא.

מתן גרוס- צוות המשרד11/06/2007 בשעה 11:40

1. נתנה לך אפשרות ללון בבית החייל ודירת אל"ח. זו העזרה לפי פקודות הצבא במקרים כמו שלך כנראה, וההעדפה שלך להתגורר בקיבוץ כנראה לא תעזור לך במקרה הזה שכן זו שאלה של חוקי הצבא וכדאיול כלכלית. אני מאמין שתוכל להסתדר במקומות האלה- אני הכרתי אישית חיילים בודדים שהעבירו שירות שלם עם לינה בבית החייל דירת אל"ח.

2. למיטב ידיעתי הלשכה להכוונת חיילים עוזרת לחיילים בודדים משוחררים בהכוונה ללימודים, מקומות עבודה וכו´.
כמו כן , כפי שציינתי בעבר, בתור חייל בודד תקבל הטבות שונות וביניהן למיטב זכרוני – פטור מתשלום ארנונה בשנה הראשונה לשחרורך וכדומה.

3. אני לא יודע לגבי הקלות מביטוח לאומי לחייילים בודדים, אך אני מאמין שישנן הקלות מסויימות. המלצתי היא להתקשר ולבדוק, למרות שבלשכה להכוונת חיילים משוחררים תקבל כנראה את כל ההסברים הדרושים.

שוב – ההחלטה בנוגע לשחרור מסיבות כלכליות היא לא בידייך ונתונה להחלטת מערך הת"ש.

השארת תגובה

0 thoughts on “המשך לשאלתי הקודמת

Leave a Message