בית  »     »   העברת יחידה רישום פלילי

העברת יחידה רישום פלילי

חסוי | 14/06/2008 |
שלום אני חייל כשנה בצבא. מסיים בעוד 3 שבועות קורס מכים. בשנת 2004 יצאתי ללא הרשעה במשפט שהסתיים בנודע לעבירה "מעשה מגונה סטוטרי". רציתי לנסות להתמיין ליחידות מיוחדות ובגלל הרישום מנעו ממני. תחילה גם מנעו ממני להתגייס ולאחר עימותים רבים עם שלטונות הצבא הצלחתי להתגייס. התגייסתי לגדוד חיר רגיל עברתי טירונות אימון מתקדם וכרגע כמו שאמרתי יצאתי לקורס מכים. בקרוב אני מתכנן לצאת לקורס קצינים ורציתי לדעת כמה דברים. 1: האם הרישום יפריע לי להיכנס לקורס הקצינים? 2: התקשרתי השבוע למדור סיירות בכדי לראות עם עדין מופיע אצלם הרישום ואמרו שכן ולכן לא אוכל לקבל גיבוש ליחידה מסוימת. עקרונית בגלל שלא היייתה הרשעה הבנתי כי לאחר 5 שנים הרישום אמור להימחק כלומר בינואר 09. רציתי לדעת אם אני אוכל בכל זאת לקבל גיבוש ואם כן מול מי אני עובד. 3: הגשתי חודש לפני הגיוס בקשת חנינה לנשיא המדינה ועדין אין תשובה לגבייה. במידה והיא תאושר האם זה יפתח בפני אפשרויות חדשות. כלומר האם יש שוני בין מחיקה של הרישום לאחר 5 שנים או מחיקה של הרישום לאחר החנינה? ואם כן לשלטונות הצבא עדין יש את האפשרות לראות את הרישום?
מתן גרוס- צוות המשרד14/06/2008 בשעה 16:47

1+2. כעקרון רישום פלילי אמור להתיישן בלבד לאחר 7 שנים ולהמחק לגמרי לאחר עוד 10 שנים.
ייתכן בהחלט שהרישום ייפגע בסיכוייך ליציאה לקורס קצינים.
ההחלטה האם לאשר לך יציאה לגיבוש נתונה בידי שלטונות הצבא בלבד ולכן אין ממש מה לעשות בנידון מבחינה חוקית.

3. מחיקת הרישום הפלילי על ידי נשיא המדינה, אם תאכן תאושר, תגרום כעקרון שלאף גורם כמעט לא תהיה גישה לרישום הפלילי שנמחק וכנראה שגם לצבא לא תהיה גישה לכך.

חסוי14/06/2008 בשעה 17:36

אפשר לקבל שמות של גורמים שמולם אוכל לאמת את כל הדברים.
אני כרגע כל הזמן נע בין גופים שאף אחד לא יודע באמת לאן להפנות אותי. אני רוצה להגיע ליחידת עלית כרגע ואם לא לצאת לקורס קצינים מהיחידה שבה אני נמצא היום.

אני בעל מוטבציה גבוההמאוד הצבא מודע לזאת היטב. ויש לי המלצות טובות ממפקדי.

בנוגע לקורס קצינים ברמת מה זה יכול לאשר/ להיפסל?
ובאיזה שלב אני אצטרך לדווח על זה?

מתן גרוס- צוות המשרד14/06/2008 בשעה 17:54

אני ממליץ לך לגשת לשלישות היחידה ולדבר עם השליש על כל הנושא. כעקרון בתור חייל קרבי אתה שייך למפקדת זרועות היבשה, שם בתא חוגרים אחראים כנראה על ההקצאות של החיילים לקורס קצינים, איתם תוכל לדון על כל הנושא.
שם גם מתבצע סינון ראשוני של המועמדים בקורס קצינים וכנראה שיתקלו ברישום הפלילי שלך.

השארת תגובה

0 thoughts on “העברת יחידה רישום פלילי

Leave a Message