בית  »     »   העלאה למשפט בצורה לא מוצדקת

העלאה למשפט בצורה לא מוצדקת

שמואל יצחק | 24/06/2014 |
אני חייל שרע לו נורא במקום שהוא נמצא בוא חשבתי לפגוע בעצמי פעמיים והכניסו אותי לנוהל כוונה אובדנית. היום העלה אותי שיחה הסגן מפקד בסיס ואמר לי שהוא יעשה איתי מה שהוא רוצה כי זה פקודה ואם לו אני אשפט על סירוב אני בתגובה אמרתי לו שמה שהוא עושה זה לדחוק אותי לפינה והוא בעצם מנסה לראות אותי מוכיח את עצמי ופוגע בעצמי כשאמרתי את זה הוא אמר לי שהיה לי חודש לפגוע בעצמי ושאני מספר סיפורים והוא רוצה לראות שאני באמת אעשה משהו יצא מהחדר בצעקה וטען שזה שאני אומר שהוא דוחק אותי לפינה לכוונות אובדניות אני מאיים עליו והוא מעלה אותי משפט על איום על קצין אף על פי שאין דברים בגו. מה אני אמור לעשות במצב כזה אני עומד מילה שלי מול מילה שלו ואני בתור חייל בנחיתות לגבי המילה שלי מול רב סרן?
אלעד30/06/2014 בשעה 02:10

כמו שאמרו לך תדרוש להישפט בדרג בכיר יותר

דבר שני אסור לו להעמיד אותך למבחן בכוונות אובדניות אתה יכול לכבול אותו בכייף
תדרוש גם לראות קב"ן ודחוף אם לא ראית עד עכשיו
רק קב"ן מוסמך לטפל בך נפשית ולא קצין מפקד שלא עבר הכשרה נפשית שיקבע שאתה מחרטט לו

תנסה להקליט את אותו מפקד גם בשיחות הבאות שלכם במידה ותרצה לכבול אותו בעתיד

אם עכשיו באמת תפגע בעצמך אפילו פגע לא הכי רציני כל האחריות טיפול על המפקד שלך וזה וואחד תיק כבילה בשבילו

שיר ל.30/06/2014 בשעה 14:20

במקום תוכל להגיש תלונה על העלאה למשפט שלא כדין. במידה וטענותיך ימצאו כנכונות, יבוטל המשפט. שם לב כי לדבר יש תקדים במשפט הצבאי – מדור דין משמעתי כבר ביטל בעבר משפטים אליהם הועלו חיילים בטענה כי אמרו דבר שקר/איימו איומי סרק כשאמרו שיפגעו בעצמם, הוכנסו לנוהל וקב"ן קבע כי הם כשירים לחלוטין/כאשר לא ביצעו מעשה פגע עצמי.
קיימת גם אפשרות לסרב להישפט בפני הקצין, דבר שיגרור קיומו של משפט מול מפקדו, קצין בדרגה בכירה יותר, אך שם לב כי הדבר לא יגרום לביטול המשפט וכן כי בדרך כלל קצינים בדרגים האלה מתואמים, וסביר כי הוא יצדד במפקדך.

השארת תגובה

0 thoughts on “העלאה למשפט בצורה לא מוצדקת

Leave a Message