בית  »     »   העלאת פרופיל

העלאת פרופיל

somebody | 04/07/2009 |

שלום
לא מזמן הורדתי את הפרופיל ל-45 נפשי קבוע. אני מעוניין שהפרופיל הזה יהיה זמני (למרות שאין לי פרופיל 45 זמני אלא פרופיל 45 נפשי קבוע).רציתי לשאול מספר שאלות:
1. מה ההליכים שעושים כדי להעלות פרופיל? מתי רצוי שאעשה זאת?
2. הפרופיל הקודם שהיה לי הוא 72 פרופיל של לוחם. רציתי לשאול האם ישנו לי את השיבוץ במידה שאעלה פרופיל. אני מאוד מפחד משינוי שיבוץ כי קיבלתי שיבוץ שאני מרוצה ממנו. אני משרת בתפקיד עורפי ביומיות ואני ממש לא מעוניין לשרת כלוחם או בבסיס סגור. הבנתי מאחרים שרוב הסיכויים שישאירו אותי בתפקיד שלי גם לאחר העלאת הפרופיל, במיוחד בהתחשב בכך שאני מרוצה מהשיבוץ שנקבע לי – האם זה ודאי או שאי אפשר לדעת?
3. שאלות בקשר לפרופיל 45 נפשי: האם מי שיש לו פרופיל זה עושה מילואים והאם הוא עושה אבטשים?
4. האם אבטשים עוזרים להעלות פרופיל?
5. במידה ואצליח להעלות את הפרופיל – האם יכולים "להתנקם" בי בכך במילואים? האם יקראו לי יותר למילואים? האם יכולים לקרוא לי למילואים בתפקידים שהם תומכי לחימה או בעלי אופי של לוחם? ובכלל – האם המילואים יהיו קשורים למה שאני עושה בסדיר או לאו דווקא?
אני מצטער על כל השאלות, אני פשוט נורא מבולבל. אשמח אם תענו לי על השאלות (אפילו חלק מהם).
תודה

מתן גרוס- צוות המשרד05/07/2009 בשעה 23:16

1. פנה לקב"ן היחידה. אתה צריך לשם העלאת פרופיל המלצת פסיכיאטר צבאי וביצוע אבט"ש – וכמובן אישור ההמלצה מול ועדה רפואית. כמובן שהלכ תלוי בהם.
2. לא רואה אפשרות שתשובץ במקום אחר ובטח שלא בשירות קרבי עקב העלאת פרופיל.
3. אבט"שים – פרטני לגבי כל מקרה והמלצות הנלוות לפרופיל. מילואים – לרוב חיילים בעלי פרופיל כזה מקבלים פטור משירות עם שחרורם מסדיר.
4. עניתי על כך בסעיף 1.
5. לא התנקמות, אך ייתכן בהחלט שתשובץ למערך המילואים לתפקיד של תומך לחימה.

somebody05/07/2009 בשעה 23:49

רציתי לשאול האם זה הליך מסובך? איך רצוי שאני אדבר עם הקבן על מנת שיסכים לבטל לי את הסעיף הנפשי? האם חיילים רבים שמורידים פרופיל על נפשי, מבטלים את הסעיף הנפשי ומעלים פרופיל לאחר מספר חודשים בצבא? מה יחס הצבא והגורמים בו לגבי כך באופן כללי?
אתה יכול להביא לי דוגמאות של תפקידים שישבצו אותי במערך המילואים במידה ואצליח להעלות את הפרופיל שלי בחזרה ל-72ולבטל את הסעיף הנפשי. כי הרי תומך לחימה זה מושג כללי שכולל בתוכו מגוון של תפקידים בעלי אופי שונה. האם רוב הסיכויים שישבצו אותי כתומך לחימה במילואים או שאולי ישאירו אותי ג´ובניק כמו בסדיר? האם בכלל יש התחשבות (אף קטנה)ברצון שלך בשבוצך בתפקיד במילואים?
שאלה אחרונה – במידה ולא אצליח לבטל את הסעיף הנפשי ואסיים את השירות הצבאי שלי פטור ממילואים, האם יש לי אפשרות מספר שנים לאחר מכן לפנות אל הצבא ולנסות להעלות פרופיל או שברגע שהצבא "סיים" איתך הוא לא מעוניין לשמוע ממך?
מצטער על השאלות הרבות, אשמח אם תענה לי בהקדם.
תודה

מתן גרוס- צוות המשרד07/07/2009 בשעה 16:47

ההליך עצמו אינו מסובך למדיי, אך כמובן שהוא תלוי בהחלטת קב"ן ופסיכיאטר צבאי ולא ניתן לדעת האם יצליח בוודאות.
אתה צריך להסביר לקב"ן את הסיבות שאתה מאמין שיש להעלות את הפרופיל הנפשי חזרה.
לגבי המילואים – ייתכן ותוצב בתפקידים שונים כמו נהג, שומר גדודי וכו´. לגבי רצונך לגבי השיבוץ – אין ככלל התחשבות רבה בנושא. יש אפשרות סבירה שתשוחרר משירות גם עם פרופיל גבוה יותר או שתשרת בתפקיד עורפי.
במידה ותשוחרר משירות עם פרופיל נפשי זה מאוד בעייתי לשנות אותו לאחר השחרור.

השארת תגובה

0 thoughts on “העלאת פרופיל

Leave a Message


נושאים מומלצים