בית  »     »   הפרת סדרי דין מצד הצבא

הפרת סדרי דין מצד הצבא

ליאת | 25/07/2004 |
לצוות האתר שלום. אני חיילת משוחררת מזה כשנה.בזמן שירותי הצבאי הייתי מעורבת בתאונת דרכים קלה בבסיס צבאי בעודי נוהגת ברכבי האישי. בתאונה היו פגיעות רכוש בלבד, אשר נסגרו בין חברות הביטוח. קיבלתי הזמנה לדיון בהתראה של פחות משבוע להתייצב לדיון ביום 27.7.04 בבי"ד צבאי. הכיתוב "עד" על ההזמנה נמחק, ובמקומו נכתב "נאשם". בנוסף לא קיבלתי את כתב התביעה. ניסיתי ליצור קשר ע"מ לברר את זכויותי אך ההזמנה אינה כוללת מס´ טלפון. שאלתי היא האם ההזמנה עונה על דרישות החוק (התראה קצרה, אין כתב תביעה),האם אני חייבת להתייצב. אודה על תשובה מהירה, היות והדיון ביום ג´ הקרוב.
צוות Army26/07/2004 בשעה 19:55

ליאת שלום,

הצגת המקרה על ידייך הייתה חלקית, וחסרים לנו פרטים רבים.

אמנם היו חייבים לצרף את כתב האישום, אך ככלל, ניתן לשופטך שלא בפנייך, אם בית הדין השתכנע כי זומנת כדין, ואין צידוק לאי התייצבותך.

רצוי כי תגיעי מחר לבית הדין, תסבירי כי קיבלת את הזימון בהתראה קצרה, כי לא קיבלת את כתב האישום, ולא יכולת להכין את הגנתך, וכי לא צוין הטלפון של בית הדין, כך שלא יכולת ליצור עמו קשר ולבקש ארכה מבעוד מועד.

רצוי מאוד כי תבקשי ארכה על מנת להכין את הגנתך, תיגשי למזכירות בית הדין ותצלמי את התיק, ולאחר מכן תצרי עמנו קשר על מנת להתייעץ.

לידיעתך – בעבירות הכוללות תאונה, נוהג בית הדין הצבאי, לעתים קרובות, להטיל עונש פסילה בפועל, לרבות פסילה של הרישיון ה*אזרחי*, ולפיכך – רצוי מאוד להתייעץ עם עורך דין בטרם הדיון.

בברכה,
צוות Army.

השארת תגובה

0 thoughts on “הפרת סדרי דין מצד הצבא

Leave a Message