בית  »     »   הרעת תנאים בשמירות אנשי קבע

הרעת תנאים בשמירות אנשי קבע

דויד | 16/05/2009 |

שלום בבסיס שלי אנשי חובה שומרים 4 שעות בשמירה
ולעומת זאת אנשי קבע שומרים 6 וחצי (לא ברציפות 4 שעות ו שעתיים וחצי מופרדות במרווח של חמש שעות)

כל זה היה סביר ואף אחד לא התלונן כי עד עכשיו אנשי קבע שמרו באופן שבו חודש אחד מבצעים שמירה וחודש אחריו עושים רזרבה, כלומר אם לא מקפיצים אז זה יוצא שמירה אחת לחודשיים.
לאחרונה היו כל מיני מקרים שבהם אנשים הוציאו גימלים לפני השמירה ועשו בעיות אז כתגובה החליטו מלמעלה שזה ללא מספיק טוב להם ששומרים פעם בחודשיים אז שומרים פעם בחודש.

בנוסף פריבילגיה נוספת שהיתה לאנשי קבע שהם לא שייכים לכיתת כוננות כלומר לא קופצים בהקפצות, הם לא צריכים לישון במגורי שומרים ויכולים לעבוד במשרדים , כלומר באים רק בשביל לבצע את השמירה ואחר כך חופשיים לעבוד במשרדים עד שהיו מתקשרים מהמשרד רס"ר בשביל להזדכות על הציוד כשמתחלפים בשמירה יום למחרת. לאחרונה היה מקרה שהפלאפון של מישהו שהיה צריך לרדת משמירה היה כבוי והתרגזו עליו. כתגובה החליטו להעניש את כולם וכל אנשי קבע חייבים להיות בכיתת כוננות (להיות כל הזמן באזור מוגדר של כיתת כוננות, ולקפוץ בהקפצות) רק בגלל המקרה הזה.

כרגע התנאים של אנשי קבע בשמירות זהים לשל אנשי חובה רק שלאנשי קבע יש יותר שעות שמירה

האם מותר להם? האם יש פה עילה לקבילה? האם יש משהו שנקרא הרעת תנאים אצל אנשי קבע?

מתן גרוס- צוות הצשרד16/05/2009 בשעה 17:44

כעקרון לא מדובר כאן באקט של ענישה אלא בשינוי נהלים ביחידה – דבר שמפקד היחידה מוסמך אליו.
אני לא חושב שקבילה תתקבל כאן, והצעתי היא שאנשי הקבע ביחידה יישבו לדבר על כך עם מפקד היחידה. סך הכל מעשי אותם אנשי קבע הם שגרמו לכך בעקיפין ולכן אולי כדאי שקודם כל תבואו בדברים אחד עם השני.

השארת תגובה

0 thoughts on “הרעת תנאים בשמירות אנשי קבע

Leave a Message


נושאים מומלצים