בית  »     »   התלבטות קשה

התלבטות קשה

לחוץ | 23/06/2009 |

שלום,
הועפתי מקורס של תפקיד עורפי בצבא שנחשב טוב מאוד על רקע של קשיי הסתגלות קשים (למסגרת הצבאית ולחברה בקורס) ועל רקע של ציונים נמוכים. כרגע, העיפו אותי לבקו"ם (או בשפה הצה"לית "מיטב"). יש לי נתונים גבוהים מאוד אבל הבעיה שלי היא שאני בעל פרופיל גבוה (שיבוץ קרבי שאינו חי"ר -פרופיל 72). מסיבות רבות אני לא רוצה להיות בקרבי. הלכתי לקב"ן ודיברתי איתו והוא נתן לי לבחור בין שתי אפשרויות:
א. לתת לי סעיף של קה"ס 42 ולהימנע מלהוריד פרופיל על נפשי
ב. להוריד פרופיל ל-45 נפשי קבוע בנוסף לקה"ס 42
חשוב לי מאוד להיות בתפקיד ג´ובניקי ללא מאמץ פיזי ולעשות יומיות. הבנתי שהורדת הפרופיל ל-45 נפשי כמעט מבטיחה שירות קל"ב ויומיות. רציתי לשאול מה מעניק לי רק קה"ס 42 (ללא הורדת פרופיל על נפשי). מה הסיכוי שיביאו לי תפקיד ג´ובניק ללא מאמץ פיזי קל"ב ויומיות? מה ההגנה בעצם של הקה"ס חוץ מפסילת שיבוצי כלוחם?
אני יודע שהקורסים שאין להם איתור לפני הגיוס ושאליהם שולחים מודחי קורסים הם קורסים ממש חרא – כמו חיל חימוש, המערך הטכני של חיל אוויר, משטרה צבאית, ובגלל זה אני מעדיף לעשות תפקיד ללא קורס (עדיף אפילו להיות פקיד מאשר להיות בקורסים המעאפנים האלה).
חשוב לי מאוד שהצבא יתחשב בי בשיבוץ. רציתי לשאול האם הצבא יתחשב בי אם יוריד לי רק על קה"ס (ולא ל-45 נפשי) או שרוב הסיכויים שהוא ישלח אותי לקורס מעאפן בטכני/חימוש בתנאים של בסיס סגור?
לצערי, אני צריך לקבל החלטה מהר ואשמח לקבל תשובה בהקדם
תודה

דודי23/06/2009 בשעה 15:27

אני מצטט משאלתך :

1)."הועפתי מקורס של תפקיד עורפי בצבא שנחשב טוב מאוד על רקע של קשיי הסתגלות קשים…ועל רקע של ציונים נמוכים

2)."אני בעל פרופיל גבוה…יש לי נתונים גבוהים מאוד

*לפני שאתה מוריד פרופיל נפשי או אחר ונכנס "למסגרת"קה"ס
ממליץ לך את האפשרות הבאה לברור הבעיה והחששות -לשיקולך:
————–

תפנה למרפאה בבסיס ותבקש הפנייה למרפאה הנוירולוגית בצריפין. קבע תור למרפאת קשב בצריפין בהנהלת ד"ר יעקב עזרא. זוהי מרפאה צבאית המטפלת בחיילים גם עם בעיות כשלך.
——————————————–

מקווה שעזרתי קצת
>בהצלחה<

לחוץ23/06/2009 בשעה 19:27

אין לך שום זכות לדבר עלי ככה ואתה בכלל אבל בכלל לא יודע מה עבר עלי בקורס ותאמין לי שלא סתם יצאתי ממנו. וכן, קצת קשה לקבל ציונים גבוהים בקורס שבו כולם שונאים אותך ומתעללים בך! וכן, יש לי באמת נתונים מאוד גבוהים ולידיעתך הייתי מבין התלמידים המצטיינים בבי"ס שלי אז באמת כדאי שתחשוב טוב לפני שאתה כותב תגובות כאלה. ולמען האמת, אני ממליץ לך ללכת למרפאה הניורולגית בצריפין על הפרעות בהתנהגות – למרות שבמקרה כמו שלך, אתה באמת מקרה אבוד!!!!!!!!!!!!!!

מתן גרוס- צוות המשרד25/06/2009 בשעה 12:09

לא ניתן לדעת היכן תשובץ עם סעיף קה"ס, וייתכן בהחלט שתשלח לתפקיד תומך לחימה ולא כ-"ג´ובניק".

השארת תגובה

0 thoughts on “התלבטות קשה

Leave a Message


נושאים מומלצים