בית  »     »   התנכלות לחייל מילואים

התנכלות לחייל מילואים

א´ | 30/06/2010 |

שאלתי היא לגבי הסמכויות שיש לפיקוד מול חיילי מילואים.
סרן ביחידה בה אני משרת, עושה כל שביכולתו כדי להזיק לי בכל מיני דרכים ,(בשל סכסוך בעבר) בין היתר ביטול צו מילואים יומיים לפני המועד האמור בצו המילואים. זאת האו עשה ע"י שימוש בחיילות השלישות, שסירבו במשך תקופה לתת לי מענה ממי ניתן ביטול הצו ומדוע. לאחר מיכן ניתנה לי תשובה ברורה שזה ניתן ע"י הסר"ן. בנוסף הוא דואג להוציא אותי בעין לא "יפה" מול שאר הפיקוד וחיילי היחידה, בכך שכאשר אחד החיילים שואל את הסיבה לשיחרור המוקדם שלי ממילואים לרוב התשובות יוצרות רושם , ולעיתים נאמר במפורש, שאני "בעיייתי". כל גורםביחידה שפניתי אליו ביחידה אומר שהוא הסמכות היחידה בנושא, וגם פיקוד מעליו (המג"ד) אמר שבסופו של דבר הוא צריך להישאר איתו ולהסתדר איתו אח"כ וזה יוצר בעייתיות. אני חושש בשירות המילואים בעתיד אני אסבול מהסטיגמה הזו משום שאין לי יכולת לדעת מה נירשם בתיקי האישי , לא נעשה בירור על הנושאים הנ"ל למרות שביקשתי , וכל גורם לרוב עונה לי שכל אחד מהבעיות שסבלתי היא כנראה בעייה של השלישות- זאת למרות שנאמר לי במפורש( באופן שניתן להוכחה) שהוראות השלישות לשינוי הסטאטוס שלי הן לגבי שירותי העתידי והן לגבי שירות המילואים המדובר, ניתנו ישירות על ידי אותו הסרן.
אינני יודע למי לפנות בכדי לקבל תשובה, גם חברי ביחידה חשים שאין לי או להם עם מי לדבר על נושאים שקשורים בפיקוד משום שיש נוהל של "גיבוי" של גורמים בפיקוד, אחד כלפי השני.
תודה מראש על העזרה

מתן גרוס- צוות המשרד30/06/2010 בשעה 20:53

לא ראיתי היכן מתרחשת ההתנכלות כאן, אך במידת הצורך תוכל לנסות לפנות לנציב קבילות חיילים.

א´02/07/2010 בשעה 22:54

אני מעוניין לשרת ביחידה, אך הודחתי ללא הסבר. ניתנה לי הודעת ביטול יומיים לפני ההתיצבות האמורה, וזאת לאחר שביטלתי מועדי מבחנים (סטודנט),ולאחר מיכן נאמר לי שזה אסור לבטל את הצו בצורה כזאת אלא שזה היה בצחוק ואז נישאלתי אם אני מעוניין לבטל את הצו וכשהשבתי בסירוב, אז נאמר לי שהצו לא בוטל אלא שזה היה "בצחוק". בכל אופן תודה רבה הבנתי אל מי עליי לפנות .

השארת תגובה

0 thoughts on “התנכלות לחייל מילואים

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים