בית  »     »   זיוף פטור רפואי

זיוף פטור רפואי

רפאל | 01/05/2012 |

ערב טוב, מזה כחודשיים אני מנסה לקבל פטור מלינה בבסיס בשל מס' בעיות רפואיות שיש לי. במהלך הזמן 5 רופאי מאוחדת בדקו אותי (מומחים בתחומם) ומצאו לנכון לאשר לי פטור מלינה בבסיס. אם זאת רופא ממרפאת מית"ר מצא לנכון לאשר לי פטור ללינה בחדר אסמטים.שכדיברתי איתו הוא אמר שזה מה שהוא יכול לעשות ואם אני רוצה אני יכול לקבול את היחידה (מכיוון שחדר האסמטים אינו מתוחזק עפ"י הפקודות). המפקדים שלי רס"ן, וסא"ל כתבו מכתב ערעור בצירוף מכתב שאני הבאתי ממומחה בעל שם וגם זה לא עזר. ברוב טיפשותי זייפתי פטור של מאוחדת ושלחתי לאישורם של מית"ר, והם הצליחו לעלות על זה. הם העבירו את הטיפול בזה למצ"ח השאלות שלי הם כאלה: מה הסיכויים שמצ"ח יחליטו להעמיד אותי לדין אצלהם (והאם כל העמדה לדין במצ"ח תירשם כעבירה פלילית)? האם העבירה נחשבת לחמורה? במידה מה העונש הכי חמור שאני יכול לקבל על עבירה כזאת? במידה ומצ"ח מחליטים להעביר אותי לדין משמעתי ביחידה מה העונש החמור ביותר שקצין בדרגת סא"ל יכול לתת על כזה דבר? כמה זמן בערך לוקת חקירה במצ"ח בנושא כזה ? והאם יש מינימום עונש (נזיפה/ריתוק) או שזה חייב להיגמר בכלא ? תודה רבה !
יצויין כי הפטור לא גרם לשום נזק לשום חייל אחר ביחידה(לא הוקפץ לתורנויות וכו' בגללי).

אורח03/05/2012 בשעה 23:11

רפאל שלום,
מצ"ח לא מקבלים החלטה להעמיד לדין משמעתי או להגיש כתב אישום אלא הפרקליטות הצבאית. אלה שוקלים המון שיקולים טרם קבלת החלטה. במידה וזה ייגמר בדין משמעתי הרי שקצין בדרגת סא"ל יכול לתת עד 21 ימי מחבוש. אין עונש מינימום. מוצע ליצור קשר עם גורם משפטי על מנת שיסייע לך להקטין סיכונים.

רפאל05/05/2012 בשעה 22:52

מניסיונכם מה הסיכוי שזה ייגמר בדמ"ש לאור כל האמור לעיל…אני הודתי בעבירה ואני לא מכחיש שום דבר….

אורח06/05/2012 בשעה 20:53

קשה לדעת בלי לראות את כל חומרי החקירה.

רפאל10/05/2012 בשעה 13:11

מצ"ח החליטו שלא לפתוח בחקירת הנושא, עם זאת הרמ"ח שלי החליטה למנות קבו"ד…השאלה שלי היא כזאת עצם העובדה שמצ"ח לא התערבו ומונה קבו"ד האם זה משפר את הסיכויים שלי להישפט ביחידה או לעמוד בפני בית דין צבאי?

השארת תגובה

0 thoughts on “זיוף פטור רפואי

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים