בית  »     »   חובת הודעה על נפקדות / עריקות

חובת הודעה על נפקדות / עריקות

ענת | 28/10/2012 |
שלום, לאחרונה טסתי לחו"ל בתאריכים בהם היה אמור להיות לי שירות מילואים. לדבר הקצינה שלי - ההיעדרות שלי לא אושרה ולכן לא יכולתי לטוס, א"ע ששלחתי את המסמכים הנחוצים למשרד הקישור. בזמן ששהיתי בחו"ל התקשרו אלי ממשרד הקישור לברר מדוע אני לא מגיעה אך בשום שלב לא הודיעו לי שאני נפקדת / עריקה או התריאו בפני שכדאי לי לחזור ארצה. שאר הטלפונים וההתכתבויות נעשו מול ההורים שלי, שלא הודיעו לי גם כן ולכן הנפקדות התארכה לעריקות ועכשיו אני אמורה להישפט על עריקות. השאלה שלי היא - האם אמורים להודיע לי בשלב כלשהו על כך שאני עריקה, בעיקר מאחר ומן הסתם אין לי אפשרות לדעת על המעבר בין 18 יום ומעלה לעריקות. תודה רבה, ענת
אורח29/10/2012 בשעה 09:34

לאור התיאור שמסרת ובעיקר הקשר בין יחידת המילואים ובינך בזמן המילואים – נראה כי הודיעו לך שאת אמורה להיות במילואים ולא הגעת. זו החובה המהותית ולא דווקא השימוש במונח "עריקה" או "נפקדת".

מעבר לכך, בניגוד למה שנהוג לחשוב בציבור, אין משמעות כלל למונחים "נפקדות" או עריקות" ביחס לעבירה עצמה. זאת אומרת – היעדרות מן השירות שלא ברשות היא אותה עבירה בין אם נקראת נפקדות ובין אם נקראת עריקות.

צה"ל מחויב לוודא כי הצווים הקוראים לשירות מילואים נשלחים כדין (לכתובת הרשומה). כמו כן, יש חובה לנסות וליצור קשר עם הנעדר ולהודיע לו כי נעדר.

לאור התיאור שמסרת – לא נראה שנפל פגם בפעולות היחידה.

השארת תגובה

0 thoughts on “חובת הודעה על נפקדות / עריקות

Leave a Message