בית  »     »   חוסר התאמה

חוסר התאמה

נילי | 19/08/2008 |

שלום,

אני אמא של חייל שמשרת כשנה. במהלך השנה הוא הספיק לעבור כבר מספר תפקידים ולא מצליח להתמיד באף תפקיד מסיבות שונות. הוא היה כבר פעמיים בכלא פעם ראשונה על נפקדות של שבוע קיבל 3 שבועות כלא ובפועל ישב 18 יום בפעם השנייה ערק 50 יום וקיבל שלושה שבועות כלא וגם ריצה את התקופה בפועל ועכשיו הוא נפקד שבועיים וכנראה ישפטו אותו במסגרת היחידה והוא יכנס שוב לכלא כי יש לו ´על תנאי´ חצי שנה. השאלה שלי היא אם אחרי שלוש תקופות בכלא יוציאו אותו על ´אי התאמה´? ואם כן איך זה ישפיע עליו באזרחות? יש לציין שישנן סיבות אישיות ומצב כלכלי קשה בבית ואח קטן נכה ולנסיבות הללו היתה תרומה למצב שהוא נמצא בו כרגע וגם המפקדים שלו מודעים לכך. האם יש דרך לצאת מהצבא על אי התאמה ושלא ירשם ´ התנהגות רעה מאוד´ בתעודת השיחרור?
שאלה נוספת לגבי הכלא: האם הרופא שבודק אותו לפני כניסתו לכלא יכול לבטל את מעצרו בפועל עקב בעייה בריאותית? הוא כרגע בבירור אצל רופא מומחה לב בגלל כאבים בחזה (כל המסמכים והבדיקות נמצאים בידי מפקדו הישיר).
הרבה תודה

נילי
תודה
נילי

מתן גרוס- צוות המשרד19/08/2008 בשעה 14:30

העובדה שבנך ייכנס בפעם השלישית לכלא צבאי לא מחייבת שיפטרו אותו משירות בגין אי התאמה. בדרך כלל זה ממש לא מספיק בשביל שיחליטו כזו החלטה, אך יש מקרים חריגים בהם זה קורה ואכן מחליטים על שחרור משירות בגין אי התאמה.
כפי שאמרתי, קשה לי להאמין שזהו מקרה כזה.

ישנה אפשרות שהחייל ישוחרר ויצויין בסיבת השחרור "אי התאמה לשירות" וללא התוספת של "התנהגות רעה מאוד".
זה תלוי בעיקר בהחלטת הועדה שתדון בנושא של התאמתו לשירות – במידה ובכלל המפקידם יחליטו להעמידו לכזו ועדה.

אם וכאשר ישוחרר משירות מסיבה זו הדבר עלול להקשות עליו בקבלה לעבודות ממשלתיות ואו בטחוניות וכמו כן באפיקי לימוד גבוהים מסויימים.

במידה ויימצא שבנך אינו כשיר למעצר (דבר נדיר ביותר) קצין השיפוט יכול להשהות את תחילת ביצוע העונש עד שיחלים ויהיה כשיר. לשם כך עליו לבוא על החתום על גבי טופס התלונה.
רופא צבאי אינו יכול ככלל להתערב בעונש שניתן בערכאה משפטית כלשהיץ

השארת תגובה

0 thoughts on “חוסר התאמה

Leave a Message


נושאים מומלצים