בית  »     »   חופשה מיוחדת לחייל שאחד מהוריו גר ו

חופשה מיוחדת לחייל שאחד מהוריו גר ו

צריך עזרה | 06/04/2010 |

אני חייל כבר שנה וחצי, ויצאתי לפני 9 חודשים לחו"ל לחופשה מיוחדת לבקר את אבא שלי שעובד וגר בחו"ל. שאר משפחתי (אמא+אחיות) גרים בארץ יחד איתי. בכל מקרה, לפני 9 חודשים ניצלתי את החופשה המיוחדת ונסעתי עם משפחתי לבקר את אבא שלי בחו"ל. זכור לי שהחופשה המיוחדת הייתה בערך 20 יום מתוכם 5 ימים על חשבון ימי החופשה שלי ושאר הימים, 15 יום, היו על חשבון המערכת (הצבא).

יש לי מספר שאלות:

1.ממה שהבנתי מגיע לי לנצל חופשה זו אחת לשנה. האם זה נכון? האם יכול להיות שיעשו לי בעיות בגלל שאני מבקש לקחת חופשה זו לאחר 9 חודשים מהפעם הקודמת שלקחתי ועוד לא עברה שנה מאז?

2. האם גם בפעם השנייה שלוקחים חופשה מיוחדת, החופשה היא במתכונת של 5 ימים על חשבוני ו-15 יום על חשבון הצבא? יש לי הרבה ימי חופש, חלקם עוד נצברו לי מהשנה שעברה- יש לי 18 ימים. האם בגלל שיש לי הרבה ימים יורידו לי יותר מ-5ימים על חשבוני, ואילו היה לי פחות ימים אז היו מורידים לי רק 5 ימים (והשאר על חשבון המערכת)? כלומר, האם מי שיש לו פחות ימי חופש "מרוויח" מהבחינה הזו?

3. אני רוצה בהמשך השירות שלי לנסוע לחו"ל לנופש, כחופשה רגילה שאינה נועדה לבקר את אבא שלי. האם יתנו לי לצאת לחו"ל פעם נוספת, פעם שלישית, לחופשה בחו"ל (כמובן, שחופשה זו תהייה על חשבון ימי החופשה שלי)? אני שואל כי הבנתי שמותר לחייל לנסוע לחו"ל רק 1-2 פעמים בשירות שלו. מכיוון שהנסיעות שלי לחו"ל הן במסגרת חופשה מיוחדת, האם זה לא נחשב כיציאה נספרת לחו"ל, ואוכל אח"כ לצאת לחו"ל לנופש?

4. שכחתי איך הולך התהליך של הבקשה לחופשה מיוחדת. אילו טפסים אני צריך לחתום? אילו אישורים אני מתבקש להביא למש"קית ת"ש?

5. האם אני זכאי לקבל הנחה בטיסה מכיוון שאני חייל הנוסע במסגרת חופשה מיוחדת? (למרות שנראה לי שלא).

6. האם החוק אומר שיש להתגמש איתי מאוד על התאריך יציאה לחופשה מיוחדת, כלומר שיש לתת לי לצאת מתי שאני רוצה. או שהמפקד שלי יכול לעשות לי דווקא ולומר לי שמתאים לו שאני אצא רק בתאריך X למרות שאני ביקשתי לצאת בתאריך אחר, ואני מעדיף לא לצאת בתאריך זה?

תודה לכל מי שעונה.

מתן גרוס- צוות המשרד08/04/2010 בשעה 18:44

1. כן, ככלל ניתן לצאת פעם בשנה ולכן בהחלט ייתכן שייווצרו בעיות אם תבקש לצאת עכשיו.

2. סביר להניח בהחלט שיורידו לך יותר ימי חופשה מאשר בזמנו בו היו לך מעט ימים לשימוש.

3. לטעמי לא תוכל לצאת בפעם ה-3 לחו"ל.

4. גש אל שליש היחידה ואל קצינת הת"ש.

5. לא ידוע לי על כאלו הנחות.

6. לא, תלוי בהסכמת המפקדים.

השארת תגובה

0 thoughts on “חופשה מיוחדת לחייל שאחד מהוריו גר ו

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים