בית  »     »   חושש לרשלנות וטיפול לא הולם

חושש לרשלנות וטיפול לא הולם

אנונימי | 07/04/2014 |
שלום רב , לפני כחודשיים בת זוגתי התגייסה לצבא , במהלך הקורס היא סובלת מקשיי הסתגלות קשים ביותר שמלווים בדיכאון עמוק, ירידה משמעותית במשקל ולאחרונה גם שתן במיטה מתוך שינה ( דבר שקורה רק בבסיס ולא בבית ) כשדיווחה למפקדות שלה על המצב היא לא קיבלה מענה ממשי וראתה חובש שגם לו לא היה מענה מתאים למצב . הבעיה נמשכת כבר חודש וחצי באופן יום יומי , והפתרון היחידי שהמפקדות שלה מציעות לה הוא - קחי מצעים חדשים ויהיה בסדר . היא סובלת גם מההשפלה של לקום כל בוקר במצב הזה עם עוד קרוב ל20 בנות באותו החדר . השאלה שלי היא - האם זהו מקרה של רשלנות רפואית ומה אפשר לעשות נגד זה ? ובאופן כללי , האם מותר להם להשאיר חיילת במצב נפשי ופיזי כמו שלה בתפקיד שהיציאות שלו בסדיר הם 12 בבסיס 2 בבית ?
לינור07/04/2014 בשעה 21:01

1. אם היחס כלפיה משפיל יש לה אפשרות להגיש קבילה.
2. עצתי, לפנות לקב"ן -זאת זכותה ואין אפשרות לשלול ממנה את הזכות הזאת.
3. לבקש העברה לתפקיד אחר/בסיס אחר- טופס 55 (זמן טיפול של מספר חודשים).
בהצלחה!

אנונימי07/04/2014 בשעה 21:45

תודה רבה על העצות ,
היא ביקשה קבן לפני למעלה משבועיים ועדיין לא נענו לבקשתה .
ובנוסף היא כרגע בקורס של תצפיתניות , שזה תפקיד שלא משחררים ממנו לא משנה מה ….

אשמח לקבל תשובה משפטית מצוות המשרד ….
ואחדד את שאלתי עוד קצת .
הבחורה עוברת השפלה יום יומית בגלל המצב שלה , אותו מצב נגרם משהותה במקום . ולכן אני שואל , האם מותר להם להשאיר אותה באותו מקום , ובכן להמשיך ולמנוע ממנה את הזכות הבסיסית שלה לכבוד …?

אורח07/04/2014 בשעה 21:50

אנונימי שלום רב,

מדובר בבעיה מורכבת. זכותו של כל חייל לכבוד אולם כל עוד אין גורם רפואי שמורה על העברתה למקום אחר מפקדיה רשאים להותירה שם. אכן, נראה שהבעיה דורשת טיפול בתחום בריאות הנפש ויש לדאוג שתגיע לבדיקת קב"ן.

השארת תגובה

0 thoughts on “חושש לרשלנות וטיפול לא הולם

Leave a Message