בית  »     »   חזרה לשירות בגיל מאוחר

חזרה לשירות בגיל מאוחר

wizardofoz | 09/07/2009 |

שלום,
ניסיתי לפנות אליכם דרך פרטי הקשר והאי-מייל שפרסמתם אך לא קיבלתי תשובה. אנסה לנסח את שאלתי באופן מקוצר ככל שניתן כדי שיתאים לפורמט הפורום.
אני בן 28, משוחרר על פרופיל 21 נפשי, לאחר שגוייסתי ליחידה מובחרת ובחרתי להשתחרר לאחר כחודש בלבד. כיום אני כבר נשוי +1 וחי באושר ומתפרנס בכבוד. עברו כמעט 10 שנים מאז, הפכתי לעורך דין עם קורות חיים מרשימים לגילי.
מעולם לא שיקרתי על עברי "הצבאי" בכדי להתקדם, אם כי תמיד השמטתי את הפרט הזה מקורות חיי וקיוויתי שזה לא יעלה. חשוב מכך, עד היום אני סוחב על עצמי את ה"חטא" הזה, ומרגיש לא שלם עם עצמי והגשמותיי. אני מעוניין לבחון את התשלבותי מחדש בצבא.
היותי נשוי עם תינוק, מקשה עליי לעזוב את מקום עבודתי ולרדוף אחרי הגשמה עצמית 6-12 חודשים ללא משכורת, בין אם כמתנדב ובין אם דרך להעלות את הפרופיל שלי ולחזור בסדיר. ראיתי בסעיף 15 לחוק שירות ביטחון ששירות סדיר יהיה רק עד גיל 29. ראיתי גם בסעיף 27 לחוק שירות ביטחון שישנה אפשרות להשתלב במערך המילואים ללא סדיר.
שאלתי היא כזו, האם הבנתי את הכתוב נכון ואכן במידה ואפעל להעלאת הפרופיל שלי, תהליך שבסופו כבר אהיה בן 29 ומעלה, לפי ס´ 27(ב) לחוק שירות ביטחון אוכל להשתלב במערך המילואים, על אף שלא השלמתי טירונות? ואם כן, באיזה תפקידים יוכלו להציב אותי ו/או באיזה חילות?
אשמח לעצתך בנושא

מתן גרוס- צוות המשרד10/07/2009 בשעה 13:11

אני לא רואה ככלל אפשרות להשתלבותך במערך המילואים ללא השלמת שירות סדיר.
אני מציע לך – במידה והנושא אכן חשוב לך – להצטייד בחוות דעת פסיכיאטרית לגבי מצבך ולפנות אל רשויותה גיוס.
קח בחשבון כמובן שההחלטה לגבי אופי השירות, במידה ואכן יחליטו ויסכימו להחזירך לשירות, נתונה בידי צה"ל.

wizardofoz12/07/2009 בשעה 15:45

תודה על התשובה.
חשוב לי גם לדעת האם במידה ואפעל להעלאת הפרופיל שלי, ייתכן ואחוייב בשירות צבאי בהתחשב שאני מחוץ לטווח חוק שירות ביטחון (גיל 29 ומעלה? במילים אחרות, בחור בן30 עם פרופיל 21 שלא שירת, מערער על הפרופיל ומצליח לאחר כל התהליך לקבל פרופיל המתאים לשירות (45, 67 לא חשוב איזה). האם ניתן לשלוח לו צו גיוס ולחייב אותו להתגייס לתקופה כלשהיא?
שוב, תודה על העזרה

מתן גרוס- צוות המשרד13/07/2009 בשעה 19:05

ייתכן בהחלט שבמידה ותגיש בקשה לחזרה לשירות ניתן לחייב אותך – במידה ויראו לנכון – לגיוס, אך ככלל לא בשלב הראשוני של הגשת הבקשה אלא רק לאחר תחילת הליך הגיוס עצמו.

השארת תגובה

0 thoughts on “חזרה לשירות בגיל מאוחר

Leave a Message


נושאים מומלצים