בית  »     »   טיפול רפואי אינו ראוי בנוסף להתנכלו

טיפול רפואי אינו ראוי בנוסף להתנכלו

ארז | 07/08/2013 |
שלום אני חייל בפז״ם של שנתיים וחצי, פרופיל 64, לאחר חודשים רבים (דצמבר עד סוף אפריל) של תלונות חוזרות ונשנות על אותן הבעיות כשעיקרן הערביים ברגליים , חום עולה ללא סיבה, הזעות לילה, זכיתי לקבל בירור רפואי, אשר אגב ניתן לי על ידי רופאה חדשה שהפנתה אותי למיון ושם הוחלט שאתשפז ואעבור לבירור במחלקה פנימית מייעצת, הרופא טוען שאם הייתי מגיע מוקדם יותר היתה קיימת האפשרות לזהות את הסיבה בצורה מהירה יותר ולמנוע את הסבל הנוכחי של 8!! חודשי מחלה והיד עוד נטויה. מלבד לעובדה שלא זכיתי לטיפול רפואי באותה התקופה נשפטתי וריציתי עונש מעצר, הייתי עד לעובדה שמפקד הגף(רב סרן) ומפקדת מרפאת הבסיס (רופאה בדרגת סרן) מתאמים ביניהם את הפרטים ואת הטיפול לו אזכה לקבל. כעת אני פונה אליכם בסוגיה חדש לאחר שרופאת הבסיס החליטה(בניגוד להחלטת הרופא המומחה) להחזיר אותי לשירות עם מתן פטור לעבודה משרדית בלבד לחודש, נשפטתי בגין איחור הנובע באופן ישיר מהמחלה נמצאתי אשם ונידונתי ל10 ימי מחבוש כל זה לאחר שניסיתי להפנות תלונה זאת לבית דין (לא זכיתי לראות את טופס הפניה אשר עליו כתובה סיבת דחיית התלונה), מה יש ביכולתי לעשות על מנת: א׳ למנוע את המעצר כל עוד אני בבירור למחלה ב׳ להשתחרר מן השירות על מנת לשים סוף למסכת העינויים והטרטורים שאני עובר ולהקדיש את האנרגיה והזמן לטיפול במחלה.
אורח08/08/2013 בשעה 15:15

ארז שלום,

נראה כי מדובר בעניין מורכב למדי שלא ניתן לענות על כולו במסגרת פורום. הנך מוזמן ליצור עמנו קשר טלפוני במשרדנו ונשמח לסייע.

באופן כללי, עיכוב ו/או ביטול עונש מחבוש יכולים להיעשות על בסיס משפטי ו/או רפואי בלבד. מומלץ כי תשקול הגשת ערר על הפסק המשמעתי. יש לך רק 3 ימים להגשת הערעור. שים לב.

לגבי ביטול העונש מפאת סיבה רפואית, ניתן לשקול הגשת בקשה מסודרת לביטול ההליך המשמעתי. מדובר בבקשה משפטית.

לגבי כרמלה מנשה – אן לה יותר סמכויות מלרמטכ"ל, עם כל הכבוד שבהחלט מגיעה לה ולפועלה בתחום.

אופיר21/08/2013 בשעה 15:47

* העובדות מדברות ומציגות תמונה נקייה ושקופה ואין לסטור – למרות שהאמת כואבת כבר הרבה שנים.
* לגברת היקרה כרמלה מנשה יכולת לכופף מערכת שלמה, לעתים יותר מעו"ד בשל ההד התקשורתי שכתבה יוצרת וגורמת לטלטלה ולעתים זה עדיף על הליך משפטי ארוך ומסורבל חשוב לציין במקרים נקודתיים.
בברכה

אורח24/08/2013 בשעה 13:47

אופיר שלום,
אנו שמחים כי הנך מעורב בפורום מסייע במתן תשובות לשאלות הגוגלשים. יחד עם זאת, תשובותיך לא תמיד מדוייקות. כמו במקרה זה.
לגברת כרמלה מנשה או כל כתב אחר אין שום סמכויות. לכל היותר ניתן לגרום לשידור כתבה על המקרה או שהכתב פונה בשאלות לדובר צה"ל. אין מדובר בתפרון לבעיה עצמה או לקידום הנושא ברמה הרפואית.

השארת תגובה

0 thoughts on “טיפול רפואי אינו ראוי בנוסף להתנכלו

Leave a Message