בית  »     »   טיפול רפואי כושל

טיפול רפואי כושל

חייל | 30/01/2014 |
שלום, מאז ילדותי שאני סובל מבעיות גב. מאז גיוסי לפני שנה וחצי שאני סובל מכאבים עזים הנגרמים כתוצאה מתורניות מוטלות אחרות. הייתי כבר אצל שלושה רופאים מומחים מטעם הצבא כששלושתם טוענים וממליצים דברים שונים, 2 פיזיותרפיסטים( אחד באופן פרטי). לאחרונה ראיתי את ראש ענף אורתופדיה בצהל שקבע לי פטורים קבועים עפי תקנות צהל. אולם הם פטורים שכבר ניתנו לי בעבר ואינם מועילים, ואני ממשיך לסבול מכאבים עזים. הבנתי מענף פרח שאיני יכול לערער על החלטת ראש הענף (הוא עומד גם בראש ועדות הרפואיות) וכעת אני פונה בלית ברירה אל גורמים חוץ צבאיים. (במהלך השנה וחצי שאני נאבק להוציא את ההקלות, גם הגשתי קבילה על רופא היחידה שלא הניבה תוצאות) המלצות הרופא המומחה לפני הצבא (ואחד מתוך השלושה מטעם הצבא) ממליצות על פטור גורף מתרנויות ועבודות שמכאיבות לי. רצינו מאוד כבר לפני חצי שנה לפנות לעו"ד אבל בגלל מחסור כספי נמנענו מכך. אני מאוד אודה להתייחסות לגבי הצעדים הבאים שאוכל לנקוט.
הערות30/01/2014 בשעה 23:21

אני רוצה להוסיף בנוסף שאני עם פרופיל 45 ומשרת בגדוד תומך לחימה בעבודה משרדית. אני לא מעוניין בשחרור מצהל אלא רק בהקלות שיאפשרו לי מהלל יום תקין וללא כאבים. הבסיס שלי קרוב לבית ולכן לינת בית לא תפגע בתפקודי. בנוסף פניתי למפקדיי והם מכירים את הנושא והם לטובתי, אך לא עוזרים בצורה מעשית

חייל02/02/2014 בשעה 12:21

אשמח מאוד לתשובה

אורח02/02/2014 בשעה 14:48

חייל שלום,

שאלתך איננה ברורה. לדבריך ניתנו לך "פטורים קבועים עפ"י תקנות צה"ל". אז מה אתה מבקש עוד?

חייל02/02/2014 בשעה 15:50

ניתנו לי פטורים עפ"י הנחיה 1.006. לפי הבנתי הנחיה זו מהווה קו מנחה למתן פטורים ולא פקודה למה מותר או אסור לתת כפי שטוענים הרופאים. בכל מצב אני לא חושב שפקודה יכולה לחזות כל מצב רפואי אפשרי ולחייב פטורים כאלו ואחרים. המצב כעת הוא שהפטורים שניתנו לי לא עוזרים לי. ואני רוצה פטור גורף מתורנויות ופטור ללינת בית כפי שגם הומלץ לי ע"י האורתופד הצבאי הראשון שראיתי (רופא היחידה סירב לאשר אותם ושלח אותי לאורתופד שני)

לסיכום אני מעוניין לדעת האם הנחיה 1.006 באמת מחייבת פטורים מסוימים והאם יש עילה לתביעה בגין גרימת כאבים מיותרים וסיכון לגרימת נזק נוסף לגבי.

חייל02/02/2014 בשעה 19:15

תבקש מהרופא בבסיס שלך פטור מתורנויות מטבח בטענה שיש לך כאבי גב ובמטבח כמובן שאתה לא יכול לעבוד, ולשטוף כלים, או אפילו רצפה, וגם פטור משמירות בטענה שהנשק גורם לך גם הוא לכאבי גב.
ניתנו לך הפטורים האלה? או שהרופא עושה לך בעיות עם כך?

חייל02/02/2014 בשעה 19:28

הרופא לא מוכן לעזור ואפילו מנסה לפגוע בניסיונות שלי. במיוחד אחרי שהגשתי עליו קבילה. פטור ממטבחים עבודות רסר וממשקל מעל 7 קילו קיבלתי (וזה רק עכשיו אחרי שנה וחצי בצבא) אבל כואב לי מאוד לישון בבסיס ולעשות שמירות. אני עוד מוכן איכשהו להתגמש על לינת הבית אבל שמירות אני לא מוכן.

דרך אגב אני לא היחיד שסובל מהרופא בבסיס. ממה שהבנתי קבלו אותו כבר כמה פעמים. אני יודע שתמיד מתלוננים עליו למפקדים שלו.

חייל בפיקוד מרכז02/02/2014 בשעה 21:49

אז תנסה אולי לדבר על המצב עם הקב’ן בבסיס, ואולי הוא יוכל לעזור לך בקשר לשמירות, השמירות יכול להיות שהמצב שלך אינו מצדיק את הפטור הזה, ולפעמים הרופא בבסיס צריך להחליט איזהו חייל הוא דובר אמת, ואיזהו חייל המשקר, הרופא שלי בבסיס שקוראים לו איגור גם לי נתן פטורים שבכלל לא ביקשתי ממנו, ואחר כך סירב לתת לי עוד פטורים שהייתי צריך, אבל בקשר ללינת בית תנסה לדבר עם הקב’ן בבסיס.
וכלל ברזל: אל תתווכח עם המילה של הרופאים בבסיס משום שאחר כך הם ישנאו אותך יותר, בקשר לשמירות תנסה ללכת לרופא מביקור רופא, על מנת שיתן לך את חוות דעתו ואינני מציע לך להתווכח עם מה שהוא יגיד כי זה לא יעזור, מניסיון אישי שלי.

חייל03/02/2014 בשעה 17:29

מיציתי כבר את כל הערוצים התוך צבאיים. ראיתי את רופא היחידה כבר בנושא לפחות 7-8 3רופאים מומחים 2 אורתופדים. כולם חלוקים בניהם חלק רוצים לפטור וחלק לא. ערערתי וקבלתי כבר מספר פעמים. ופניתי למפקדים האישיים שלי. שום דבר לא עוזר.

אין דרך להכריח אותם להתייחס אלי ברצינות? הוראה משפטית כלשהי אולי?

חייל03/02/2014 בשעה 17:30

*2 פיזיוטרפיסטים

סדירניק03/02/2014 בשעה 17:45

ומה אמרו לך ששלחת קבילה? יכול להיות שאתה צריך לנסות להגיש טופס קבילה שוב, או לפנות לקצינת פניות הציבור בצה’ל בנושא.

חייל03/02/2014 בשעה 22:06

בקבילה התלוננתי על 2 נושאים עיקריים: 1-היחס של הרופא יחידה וה2 -על הטיפול הרפואי.

על היחס של הרופא אמרו שהרופא מכחיש את כל הטענות שלי ובגלל שאין הוכחות לכאן או לכאן- אין להם מה לעשות בנידון.

לגבי הטיפול הרפואי הם מסרו שכל עוד אין סיבה לחשוד שיש שיקול שלא אמור להיות או משהו בסגנון, הם לא מתערבים בהחלטות רפואיות.

הרושם שלי הוא שהבדיקה שלהם לגבי תקינות התהליכים הרפואיים נעשה לפי הרישומים של המערכת הממוחשבת של הרופאים (שלתוכה הם מזינים מה שהם רואים לנכון)

מה ההבדל בין נקח"ל לקצין פניות הציבור?

סדירניק04/02/2014 בשעה 07:25

נציב קבילות חיילים זה יותר חזק, אבל אולי תנסה לפנות גם לקצינת פניות הציבור, או שתגיד לנציבות קבילות חיילים שאתה פשוט לא יכול להמשיך להיות מטופל אצל אותו הרופא משום שהוא כביכול מתנקם בך ואינו מתחשב בך על סמך שיקולים אישיים שלו, ולא על סמך שיקולים רפואיים נקיים, בגלל שהתלוננת עליו לנקח’ל, ושהוא ראה שערערת, יכול להיות שרופא אחר שבא ממקום נקי יוכל לעזור לך עם זה.

השארת תגובה

0 thoughts on “טיפול רפואי כושל

Leave a Message