בית  »     »   טעות בשיפוט

טעות בשיפוט

לידור | 27/02/2013 |

שלום,
לפני מספר שבועות נקראתי למילואים בפעם האשונה אך בתאריכים של האימון בידיוק נתפס לי הגב, שלחתי ליחידה ימי מחלה מהרופא גב ויום למחורת התקשרו אלי שהימי מחלה שלי לא מאושרים ואני צריך לבוא להבדק ביחידה, מכיוון שהייתי באמת תפוס ולא יכולתי לזוז אמרתי שאני לא אוכל להגיע ושאבוא כשאתרפא, הקצינה ענתה שאם לא אבוא באותו היום אני נפקד ומועלה למשפט וכך היה.
לאחר שבוע התייצבתי במשפט וקיבלתי 5 ימים בכלא! נכון שהעונש הוא מאוד לא ריאלי בטח לא כשאני בתחילת דרכי ועכשיו התחלתי ללמוד ולעבוד בעבודה חדשה אבל התייצבתי כמו שאמרו לי בכלא, פתאום מסתבר לי שהטפסים לא היו טובים וכי מי ששפט אותי לא היה כשיר ולא בדרג המתאים לשפוט אותי ושיחררו אותי והקצינה אמרה שאני עולה למשפט שוב על אותה עבירה בעוד שבועיים, למיטב ידיעתי יש חוק שאומר שאסור לשפוט אדם על אותה עבירה פעמיים שלא נדבר על התירתור שעברתי ועל המעשה הלא חוקי שהמפקד ששפט אותי עשה , פספסתי בנוסף 3 ימי לימודים ו3 ימי עבודה שאף אחד לא יוכל להחזיר לי אני בסך הכל את הצבא כבר עשיתי ועכשיו אני אזרח . אני מבקש את עזרתכם מה אוכל לעשות ואם הכן יש סעיף שאומר שאסור להם לשפוט ולתרתר אותי שוב
אודה לתשובתכם תודה.

אורח27/02/2013 בשעה 21:06

לא ניתן לשפוט פעמיים בגין אותה עבירה אלא אם כן ההליך בוטל בהחלטת פרקליט. לפיכך, נציע כי תבקש לראות אסמכתא מפרקליט צבאי שבוטל ההליך המשמעתי. אם אין אסמכתא כזו – לא ניתן לשפוט בשנית.

השארת תגובה

0 thoughts on “טעות בשיפוט

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים