בית  »     »   יציאה לקורס קצינים

יציאה לקורס קצינים

ניצן | 05/11/2007 |
בני הורשע בשימוש בלתי חוקי בנשק לפני כשנה. קיבל עונש קל של 40 ימי עבודות שירות (בשל קשיים ראייתיים משמעותיים). מדובר בחייל טוב בעל מוטיבציה רבה, יצא לקורס מכי"ם וכעת רוצה לצאת לקורס קצינים. הצבא מערים קשיים ולא מוכן להוציאו לקורס למרות המלצות רבות, כולל ממפקדים בכירים, ולמרות שהפרקליטות לא מתנגדת ומצהירה שזוהי החלטה פיקודית. המפקדים הישירים מאשרים ודוחפים אך הממסד הצבאי לא מאשר. מה ניתן לעשות? האם ניתן לעתור בנושא זה נגד הצבא בטענה שהבחור כבר ריצה את עונשו...? האם יש גוף שאליו ניתן לפנות בנדון? האם ניתן לבטל את הרישום הפלילי הכרוך בעבירה לפני סוף השירות?האם ניתן לבטל את התב"ן לקראת סוף השירות?
מתן גרוס- צוות המשרד05/11/2007 בשעה 10:11

קשה לי לראות מצב בו יאפשרו לבנך לצאת לקורס קצינים ואני גם לא חושב שעתירה כל שהיא תשנה זאת.
לגבי הרישום הפלילי – אפשר לנסות להגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה. כמובן שיש להגישה בעיתוי המתאים והיא תלויה בסופו של דבר בהחלטת הנשיא.
לגבי התב"ן – ניתן להגיש בקשה לקראת סוף השירות, ואישורה תלוי בהמלצת המפקדים ואישור אגף כח האדם הצה"לי.

ניצן05/11/2007 בשעה 17:53

מהו העיתוי המתאים לבקשת חנינה? והאם מתן חנינה יכול להשפיע על החלטת הצבא בנוגע לקורס קצינים? זה כמובן קשור לאורך הזמן שבו תתקבל בקשת חנינה. כמה זמן זה לוקח בדרך כלל?

מתן גרוס- צוות המשרד05/11/2007 בשעה 18:08

קודם כל לדעתי לשלוח בקשת חנינה לפני השלמת השירות הסדיר הוא לא דבר נכון לעשות.
כמו כן תקופת ההמתנה לתשובה נעה סביב מספר חודשים לפחות, ובכל מקרה אני לא רואה אפשרות שהיא תשפיע על החלטת הצבא לגבי קורס הקצינים.

השארת תגובה

0 thoughts on “יציאה לקורס קצינים

Leave a Message