בית  »     »   יציאה מגדוד…

יציאה מגדוד…

אמיר | 28/07/2007 |

אני נמצא כרגע בגדוד
אני ממש סובל שם וקשה לי.
אחת הסיבות היא שאני הומו..וקשה לי להסתדר שם עם האנשים,חוסר הפרטיות ואי הנוחות שבדבר,עוד סיבה היא אבא שלי,הוא חולה לב ועצם הימצאותי במקום מבצעי מצבו הולך ומידרדר.אני מאוד קשור אליו ואני מוצא את עצמי הרבה מאוד פעמים חושב עליו,מה קורה איתו בבית ומה אם חס וחלילה יקרה לו משהו בגללי(בגלל שאני נמצא שם)אני לא מפוקס ולא נותן את ה100 אחוז בעבודה שלי עקב כך,גם זקוקים לי בבית,אבי אומנם עובד אך עבודתו מועטה ומותאמת למצבו(הוא עובד במשרד עם לחצן מצוקה למקרה שיקרה משהו)אבי לא נוהג עקב מצבו לכן אני הנהג שלו ואמי לא תמיד נמצאת איתו כשהוא צריך אותה(למשל אם הוא לא מרגיש טוב או אם הוא צריך לנסוע לבדיקות) כי היא עובדת בשתי עבודות(בגלל ששעות עבודתו של אבי מועטות)והיא חוזרת בערב הביתה.
יש לי עוד שני אחים,אחות גדולה בת 24 סטודנטית שגרה מחוץ לעיר עם חבר שלה ליד האוניברסיטה ואח בן 18 ומתגיס עוד שבועיים והוא טיפוס שדי "זורק זין" ולא ממש אכפת לו ממה שקורה בבית.

בגלל כל הסיבות האלו אני כל הזמן מסתובב עם מצב רוח רע,אני בדאון ובדכאון אין לי תאבון אני כבר לא אוכל כמעט,ירדתי 7 קילו מאז שהגעתי לגדוד ואני כרגע נמצא בתת משקל,אני לא ישן בלילות אני בוכה הרבה,גם כשאני חוזר הביתה כבר אין לי מצב רוח אני כבר לא יוצא עם חברים לבלות רק יושב בבית בחדר מול המחשב ולא עושה כלום.
הגעתי למצב כל כך גרוע שאפילו חשבתי על מה יקרה אם אני אקפוץ מהטנק ואפגע בעצמי כדי לקבל גימלים ועוד יותר גרוע על התאבדות.כמובן שאלו הן רק מחשבות לא ממומשות.
שורה תחתונה אני כבר לא מכיר את עצמי מאז שהגעתי לגדוד ועוד יותר גרוע גם ההורים שלי לא מבינים מה קרה לי,מה פשר הירידה במצב רוח ומשקל וכו´.

ניסיתי לצאת משם על תש 3 אך בסופו של דבר הוא נדחה.
לא יכולתי יותר אז פניתי לקבן,סיפרתי לקבן על מצבי הנואש והוא אמר לי שאין לו איך לעזור לי,עד שסיפרתי לו על המחשבות שלי ואז הוא נבהל וקבע פגישה עם ההורים שלי במטרה להוציא אותי מהצבא על 21.אני ממש לא רוצה לצאת מהצבא ואני רוצה לשרת כמו כל חייל מן השורה אך לא בגדוד שהמצב שלי רק הולך ונהיה יותר גרוע.

אחרי שיחה ארוכה של הקבן עם הורי ואיתי הגענו לכך שהקבן הבטיח לי ולהורי שהוא יוציא אותי מהגדוד חודשיים מהרגע שדיברנו על פרופיל 45 נפשי.זה לא משהו שרציתי להגיע אליו אבל עקב מצבי זה נראה כמו הדבר היחידי שנותר לעשות כדי להוציא אותי מהגדוד.

שאלתי היא האם הקבן באמת יעשה את מה שהוא הבטיח או שהוא סתם "מערבב" אותי או בודק אותי וסתם מושך זמן?
האם יש להורדת פרופיל נפשי השלכות על העתיד והאם אפשר להעלות אותו לאחר מכן.

אשמח אם תענה לי בהקדם האפשרי כי זה ממש חשוב לי.
תודה מראש.

מתן גרוס- צוות המשרד28/07/2007 בשעה 16:52

אני לא רואה סיבה שהקב"ן ישקר לך.

פרופיל נפשי עלול למנוע בעתיד קבלה לעבודה במוסדות בטחוניים ואו ממשלתיים וקבלה לאפיקים מסויימים בלימודים גבוהים (רפואה למשל).

ניתן להעלות פרופיל נפשי – לשם כך יש לקבל המלצה מפסיכיאטר צבאי ולבצע אבט"ש.

אמיר28/07/2007 בשעה 16:55

ואם אני מעלה את הפרופיל..
כל ההשלכות האלה עדיין קיימות?

מתן גרוס- צוות המשרד28/07/2007 בשעה 16:57

אבל אף אחד לא מבטיח לך שאכן תקבל המלצה להעלאת הפרופיל מהפסיכיאטר הצבאי.

אמיר28/07/2007 בשעה 16:59

התכוונתי להעלאת..

אני מקווה שהקבן באמת יעשה את מה שהבטיח ולא סתם אמר לי כדי להוריד אותי מהגב שלו..

תודה רבה בכל מקרה עזרת לי מאוד

השארת תגובה

0 thoughts on “יציאה מגדוד…

Leave a Message


נושאים מומלצים