בית  »     »   כניסה לקבע

כניסה לקבע

חייל סדיר | 29/01/2013 |

אני אמור להיכנס לקבע עוד כמה חודשים. אני חתום ר' שנה ושלושה חודשים במסגרת עתודה טכנולוגית ( לימודי י"ג י"ד במכללה). בסוף לא עשיתי פרוייקט במסגרת הצבא והחוזה התבטל, אני לא פרוייקטנט אבל הקבע כנראה נשאר. אני למדתי תוכנה ואני עוסק בתקשורת, נושא שלא קשור אלי ושאני לא אוהב. אני לא רוצה בשום פנים ואופן להישאר בקבע.
השאלי שלי היא כזאת: מה הדבר החומור ביותר שעלול לקרות אם הצבא ילך איתי ראש בראש וירצה להשאיר אותי. מה הנוהל בנושא, צריך לפנות לעורך דין? מה העונשים המקסימאלים, והסבר על ההליך מהרגע שאני הודיע לרע"ן שלי (סגן אלוף שהבנתי שהוא מחליט אם לשחרר או לדרוש כניסה לקבע) שאני לא רוצה קבע.

תודה

אורח30/01/2013 בשעה 15:56

אם לא תבצע את המוטל עליך ניתן יהיה לשפוט אותך במגוון עבירות לפי חוק השיפוט הצבאי. אין "נוהל" בנושא. במידה ותרצה ייעוץ פרטני יותר אתה מוזמן לקבוע פגישה עם עורך דין המכיר את התחום.

חייל סדיר18/02/2013 בשעה 00:14

אבל האם אפשר להיכנס לכלא על זה (סרוב כניסה לקבע)או שזה מסתכם בכנס?

תודה רבה

אורח18/02/2013 בשעה 11:00

במידה ותעמוד לדין, כלל העונשים בדין משמעתי רלוונטיים, ביניהם קנס, מחבוש, מחבוש מותנה, ריתוק, נזיפה, התראה וכיוצ"ב.

חייל סדיר22/02/2013 בשעה 11:27

בצידה וינסו להכניס אותי לקבע בניגוד לרצוני והחליט לא להגיע לבסיס, כמה זמן אפשר ללא להגיע עד שזה נחשב עריקות (שמעתי משהוא כמו עד 45 ימים) אלא "סתם" נפקדות ומה העונשים על כל עברה?

אורח23/02/2013 בשעה 15:41

אין דבר כזה "סתם נפקדות" לעומת "עריקות".
חזרנו והדגשנו בפורום גם בעבר שאין הבדל בין נפקדות ועריקות. מדובר על עבירה של היעדר מן השירות שלא ברשות. זה נכון שמספר הימים של ההיעדרות, העבר המשמעתי ונסיבות קונקרטיות (כמו לדוגמא היעדרות משירות קבע בשונה משירות חובה) – כל אלה נלקחים בחשבון בשאלה היכן להעמיד לדין את הנעדר מן השירות: בדין משמעתי או בבית דין צבאי.

לפיכך, לשאלתך, אין הבדל בענישה בין עריקות ונפקדות. ההבדל הוא הסמכות של השופט בדין משמעתי לעומת שופט בבית דין צבאי.

חייל סדיר24/02/2013 בשעה 21:28

בהנחה הנפקדותעריקות היא בזמן הקבע אז אצל מי הסמכות לשפוט ואיזה עונשים יכולים לתת והאם זה כשלעצמו (מעשה הנפקדות והעונשים כתוצאה מכך) יכול לגרום לביטול הקבע והאם נפקדותעריקות נרשמות בתיק הפלילי?

אורח25/02/2013 בשעה 07:42

עצם היותך בקבע אינה משנה לעניין הסמכות שפוט אותך אלא רק מהווה אחת מנהנסיבות לעונש, יש שיגידו נסיבה לחומרה. ההיעדרות כשלעצמה אינה מביאה לביטול הקבע, ייתכן ועל רקע התנהגותך ישקלו מפקדיך את המשך שירותך בקבע אולם הדבר כלל אינו מובטח. במידה ותישפט בבית הדין הצבאי העבירה תתלווה ברישום פלילי מופחת/מלא.

חייל סדיר25/02/2013 בשעה 19:56

לפי נסיונכם הרב מהם העונשים שמקבלים על חודש של נפקדות והאם המשפט הוא בבית דין צבאי עם אפשרות להביא עורך דין או שזה הליך "חאפרי" אצל מפקד היחידה?

השארת תגובה

0 thoughts on “כניסה לקבע

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים