בית  »     »   לעו"ד זאב פישר

לעו"ד זאב פישר

בן | 30/09/2006 |
יש שני אתרים כרגע שפעולים למען זכויות החיילים . אחד - הקשב שתיים- האתר שלך.. באתר הקשב הצבא "מטפל" כדי שיפסיק את פעילותו ולך הצבא לא פנה לא כדי שתפסיק את פעילותך שכנראה מפריעה לצבא.. ?
מתן גרוס- צוות המשרד30/09/2006 בשעה 20:21

האתר הזה אינו פועל כנגד שום גורם בצה"ל, אלא נמצא כאן כדי לנסות ולבאר שאלות משפטיות בקשר לנושאים צבאיים.

שום גורם צה"לי לא הביע מורת רוח בקשר לפעילותו של האתר.

בן30/09/2006 בשעה 20:46

יש את הפרקליטות הצבאית. נקח"ל וקפ"ץ..
עו"ד זאב פישר מנסה לעזור לחיילים כאן באתר ללא שום רווח .כמו באתר בהקשב..
דבר שמכעיס את ראשי המערכת הצבאית.

בן30/09/2006 בשעה 20:50

עם כל הכבוד לעו"ד זאב פישר אם האתר הזה ימשיך לפעול הם עלולים לסגור אותו . ותאמין לי שעו"ד פישר לא יוכל לעמוד מול כוחו של אגף משאבי אנוש..
האם אתה מסכים איתי?
האם אתם תועילו לסגור את האתר אם יבקשו זאת המערת הצבאית בגלל הסיבה שהמידע שאתם נותנים כאן לחיילים נותן להם אפשרות להתמודד עם עוולות בצורה יותר טובה ולחשוף שחיתויות דבר שפוגע בצבא..
לעו"ד זאב פישר.. אבקש תגובה.

עו"ד זאב פישר30/09/2006 בשעה 21:38

בן שלום,

להלן תשובה שמסכמת את העניין:

1. צה"ל אינו יכול לסגור אתרים. האתר שלי (וגם "הקשב") לא מתאכסן על שרתי צה"ל, ועמדת הצבא לגבי פעילות האתר, בכנות, לא ממש רלוונטית (אם כי, לדעתי, הצבא צריך רק לברך על קיומו של האתר).

2. אין שום עילה חוקית שבעולם שבהתבסס עליה, צה"ל יכול לפעול נגד האתר army. הדבר היחיד שהם יכולים לעשות הוא לבקש ממני להוריד מן האתר חומר עם סיווג ביטחוני, אם היה על האתר חומר כזה (ואין, ואני מקפיד לבקש אישור צנזורה על כל חומר שאני רוצה לפרסם שעלול להיות אפילו טיפונת מסווג).

3. גם במקרה של אתר הקשב, צה"ל לא פעל נגד האתר, והאתר לא נסגר. את אתר הקשב הפעיל בזמנו עו"ד סמי איליה, שהוא גם תובע במשטרת ישראל. צה"ל פנה (ותחשבו על זה מה שאתם רוצים) בטענה שעו"ד איליה עובר על הכללים של משטרת ישראל, ולכן, עו"ד איליה הפסיק את פעילותו באתר. לדעתי, הוגשה עתירה לבג"צ נגד המשטרה בעניין זה, ואינני יודע איך היא הסתיימה. לעומת עו"ד איליה, אני עו"ד פרטי ולא חייב לתת דין וחשבון לאף אחד.

4. לא. גם אם הרמטכ"ל עצמו יבקש, האתר לא ייסגר. אני חושב שהמידע המופץ באתר חשוב, ושגם לצה"ל יש אינטרס בהפצתו.

5. ולבסוף – תיקון טעות. האתר "הקשב" אכן פועל ללא מטרת רווח. האתר army הוא אתר בו מופץ מידע משפטי הזמין לציבור חינם אין כסף, אבל מי שפונה למשרדי ומעונין לקבל טיפול משפטי במשרד, צריך לשלם ועוד איך. לכן, אני לא חושב שאפשר לכנות את האתר "ללא מטרת רווח".

מקווה שהשבתי לשאלות.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

בן01/10/2006 בשעה 01:20

רק אם ראש משאבי אנוש יחשוב אחרת נראה לי שתהיה בבעיה ..
ואני אישית מאמין שגם אתה מבין את הכוח שהוא יכול להפעיל נגדך.
לגבי מה שאמרת יש חייילים שמבצעים עבירות ואתה מייצג אותם – בכך שאתה מיייצג אותם אתה מונע חופש פעולה מהצבא בעונש שלו..ובכך אתה בעצם מגביל אותם במידה מסויימת.

מישהו01/10/2006 בשעה 10:04
בן01/10/2006 בשעה 12:49

אבל לי לא נראה שאני חי בסרט וגם עו"ד פישר יודע שאם ראשי לא ירצו את האתר שלו הם ימצאו סיבה מתאימה .
עם כל הכבוד לו להם יש כל מיני מערכות מעקב ואכיפת חוק .. ודי ברמיזה לחכימה..
לגבי עו"ד זאב פישר הוא חושב שבגלל שהוא נוהג בדרך משפטית וישרה- אז זה ימנע מהצבא לסגור את האתר .
עצם זה שהוא מייצג נפקדים ועריקים מול הצבא מונע מהצבא להפעיל יד קשה וחופשית נגדים ובכך הוא בעצם גורם שעומד מול הצבא והפרקליטות.ולא משנה אם הוא מרוויח כסף..
ואגב עובדה שבאתר הנ"ל הוא נותן מידע משפטי חינם ?
למה – כי הוא רוצה לעזור לחיילים ולשפר את מצבם ולא לתת שיעשה להם עוול.ההתנהגות שלו פה אל חיילים מעידה על רצון שלו לעזור להם ולשפר דברים במערכת – עובדה שהוא עתר שלוש פעמים לבג"ץ נגד הצבא!!
הוא עו"ד מול כל המערכת – תחשוב לבד מי ינצח!!!
לכם נראה לי באופן אישי שהוא צריך להודות להם שהם לא רוצים לסגור את האתר בינתיים!!
גם אם הוא יעתור לבג"ץ הצבא תמיד יטען- בטחון המדינה !!! ובכך ינצח ..

מישהו01/10/2006 בשעה 19:26

לגמרי…

עו"ד זאב פישר02/10/2006 בשעה 19:41

אני פשוט לא יודע איך אפשר להסביר לך את זה, ואני גם לא יודע באיזה סוג של מדינה אתה חושב שאתה חי.

לא מדובר פה בקרב או במלחמה. יש דברים שמותר לצבא לעשות ו_אפשרי_ לצבא לעשות. לסגור אתרי אינטרנט של עורכי דין פרטיים זה לא אחד מהדברים האלה.

ואין לזה שום קשר לדרך בה אני נוהג. גם אם הייתי מפיץ באתר דברי שטנה, מעודד חיילים להשתמט, ונותן להם טיפים איך "לדפוק את המערכת" (ותאמין לי, אני יודע לעשות את זה), עדיין הצבא יכול היה לשנוא אותי ולקטר, אבל לסגור את האתר הוא לא היה יכול.

משום מה (ואני לא מבין למה) נדמה לך שאני צריך אישור מהצבא או הסכמה של הצבא להפעלת האתר. אבל לא. לכל אחד מותר להפעיל אתר אינטרנט על כל נושא שבעולם.

ואגב, אני לא עורך הדין הראשון ולא האחרון שמייצג חיילים מול רשויות הצבא. אני לא חושב שהצבא מרוצה במיוחד מנוכחותם של עורכי דין אזרחיים, אבל מה לעשות, אין לו ברירה.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

בן 03/10/2006 בשעה 00:12

אני רוצה לסכם ברשותך עו"ד זא פישר את העניין:

א. אינני מתווכח על השאלה האם האתר הזה חוקי או לא והאם צה"ל יכול לסגור אותו..
עם כל הכבוד לך צה"ל הוא הגוף השולט והריבון במדינה והוא מקושר לשב"כ, למשרד הביטחון , למוסד- בקיצר לצערך הוא חזק אפילו חזק מאוד.. טוב שהוא יהיה חזק נגד אוביינו אבל אל תשכח שאת הכוח הוא יכול להפעיל נגד אזרחים שלא עושים מה שהוא דורש..
אני יביא לך הסבר: לכל צבא בעולם יש סוכנים ויחידות חיסול .. אדם שיוצא נגד הצבא במדינה שלו הצבא באותו מדינה יכול פשוט לשלוח אלף מעקבים אחר אותו אדם ולמרר את חייו.
לאב שכול במדינה דפקו קציני משטרה ושאלו אותו האם הוא רוצה להפגין- רק שתבין?
אז אני יאמר באופן כללי – כל צבא במדינה יכול לטפל משמעותית באזרח שהוא לא אוהב באופן כזה שאותו אזרח לא ישרוד..גם אם זה לא חוקי..
אז לתשובתך אתה אזרח תחת צבא ולצערך הוא עושה מה שהוא רוצה .. אלא אם כן תוכיח לי אחרת..ע"י עובדות בשטח..
לצבא יש סוללת עו"ד בפרקליטות ואתה ועוד כמה עורכי דין שחושבים שהם יכולים לייצג חיילים מול הצבא נוחלים תבוסות משפטיות.. מה לעשות .. עם מציאות צריך להשלים..
את יכול לומר שדבריי הזויים מארץ עלי באבא.. אבל כל צבא בכל מדינה הוא כזה חזק..
האמרקינים הקימו מחנות כליאה סודיים – מישהו יודע? אתה מבין ..

השארת תגובה

0 thoughts on “לעו"ד זאב פישר

Leave a Message