בית  »     »   לצוות – שלום.

לצוות – שלום.

מישהו | 30/06/2008 |
אני בן 22 וחצי. הייתי כמה שנים בעתודה ובמהלך הלימודים חזרתי בתשובה. אחרי החזרה בתשובה פרשתי על מנת להתגייס (כי מאסתי בלימודים אקדמיים שאומנם יש להם מטרה טובה אך מבחינתי עדיף לימוד התורה). וכשפרשתי קיבלתי דחיית שירות לכמה חודשים. בזמן דחיית השירות התחזקתי יותר והגעתי למסקנה שכנראה עליי ללכת לישיבה. אך נתתי הזדמנות לבדוק האם מתאים לי להיות בצבא בתור דתי. מההזדמנות הזאת ראיתי שלא, אחת הסיבות היא ששיבצו אותי במקום שאינני יכול לשרת עקב בעיה רפואית ועל כן רצו לשבץ אותי במקום שאין לי כלל ועניין בו. (וכל זה למרות שרציתי שירות קרבי אך נתנו לי להיות באיזור בארץ ששם יש לי אלרגיה מסויימת). אז כשהביאו לי בבקו"ם שיבוץ חדש שאינו משאיר לי מקום לנצל את הפוטנציאל, לקחתי את עצמי ואת צידוי ונסעתי הבייתה. כעת אני עריק במשך כ45 יום (ונעדר כ90 יום) רציתי לשאול, כשאני חוזר לצבא (כמובן רק בשביל ההליך שישחררו אותי ממנעי דת כי בוודאי שלא אמשיך בצבא וזאת החלטה סופית מבחינתי, ואחרי הפטור אלך ללמוד בישיבה) עד איזה עונש יכולים לתת לי? ואיזה עונש יתנו לי לדעתכם? בנוסף, איך בדיוק אני אמור להשתחרר ע"פ ההסדר של "תורתו אומנותו" מהצבא? (אני נוטה להיות חרדי וזאת השאיפה שלי, לכן אין טעם להתווכח שאני נשאר בצבא. כי בוודאי שלא אשאר, כי בסופו של דבר הצבא מאד חשוב לי ואינני רוצה להיות נטל) ועוד שאלה, מתי אמורים לבוא משטרה צבאית לבית? והאם יש להם ע"פ החוק אפשרות להוציאני בכוח מהבית? ומה קורה אם איני פותח להם דלת? תודה.
מתן גרוס- צוות המשרד30/06/2008 בשעה 09:08

כעקרון אתה במצב בו ברגע שתסגיר את עצמך תשפט ככל הנראה בבית דין צבאי, שם יתווסף לך רישום פלילי ותהיה צפוי לעונש של כ-40 עד 55 ימי מאסר בכלא צבאי.
כרגע אתה במבצ בעייתי בו אין ממש אפשרות להשתחרר בגין סיבה של "תורתו אמונתו". זה פטור שניתן לקבל ככלל רק בטרם חייל התגייס ולא במהלך השירות.
משטרה צבאית אמורה הייתה כבר לשלוח אלייך לוכדי עריקים. ייתכן שיש עומס מסויים ולכן עוד לא הגיעו אלייך.
יש להם פקודת מעצר צבאית שמרשה להם להשתמש בכח סביר כדי להוציאך מביתך ולהביאך למעצר. במידה ולא תפתח את הדלת יש להם אפשרות לקרוא לנציג משטרת ישראל ויחד איתו לפרוץ אותה.

מישהו30/06/2008 בשעה 13:05

איך אני יכול להשתחרר מהצבא אחרי התקופה בה ארצה את עונש המאסר?

אני מתכוון שיחרור מטעמי דת כי אין מצב בו אוכל להמשיך לשרת עקב בעיות הלכתיות (ודי מבחינתי לבעיית הצניעות שתגרום לי קשיים בוודאות כך שלא אוכל לתפקד כלל וכלל כחייל)

אגב, לשרות קרבי לא אוכל לחזור (יש לי מסמכים רפואיים שאמורים לקבוע לי פרופיל שלא מאפשר קרבי. [מסמכים אלו הסתרתי בתחילת גיוסי כי רציתי שיהיה לי פרופיל 97]) לכן נמצא שהשיבוץ היחיד בו אהיה זה של תמיכת לחימה, ושם יש בעיית צניעות לאדם שמגדיר עצמו חרדי

תודה מראש על המענה

מתן גרוס- צוות המשרד30/06/2008 בשעה 13:53

כפי שציינתי שחרור עקב "תורתו אמונתו" אינו אפשרי במצבך. לכן אולי יהיה ניתן לשחרר אותך בגין אי התאמה. על זאת אני ממליץ לך לשוחח עם הסנגור שימונה לך במשפטך כדי שיעלה את הבקשה מול אב בית הדין ורשויות גחל"ת בכלא.

השארת תגובה

0 thoughts on “לצוות – שלום.

Leave a Message